Naujausios žinios

Eklerai

Svetlana Paškevič

Receptas buvo išspausdintas šių metų balandžio 13 d. laikraščio „Širvis“  15-ame numeryje.

Tešlai:

100 ml vandens, 250 ml pieno, 110 g sviesto, 150 g miltų, žiupsnelio druskos, 1 a. š. cukraus, 4 didesnių kiaušinių

Kremui:

300 ml pieno, 1 v. š. krakmolo, 1 v. š. miltų, 3 kiaušinių tryniai, 3 v. š. cukraus, 150 ml plakamosios grietinėlės.

Eiga:

Pradedame nuo tešlos. Vandenį ir pieną supilti į puodą, sudėti į jį gabalėliais supjaustytą sviestą, druską ir cukrų. Miltus atskirai persijoti. Vandenį su pienu kaitinti iki virimo. Kai burbuliuos, vienu kartu suversti miltus ir greitai maišyti (pvz., plakimo šluotele) Po pusės minutės išjungti viryklę ir toliau maišyti, kol susidaro lygi masė, kuri nelimpa prie puodo. Recepte rašo neįsismaginti maišant, pakaks apsukti 20 kartų, nes permaišyta tešla suskils. Gautą masę išdrėbti į dubenį, kad greičiau atvėstų.

Kiaušinius šiek tiek paplakti. Kai tešla atvėsta iki maloniai šiltos, dėti į ją porą šaukštų plaktų kiaušinių masės ir energingai maišyti (galima ir mikseriu). Taip palaipsniui įmaišyti visus kiaušinius. Tešla turi gautis „drembanti“ nuo šaukšto.

Kepimo skardą ištiesti kepimo popieriumi. Orkaitę įkaitinti iki 180 laipsnių C. Ant skardos konditeriniu maišu, pripildytu tešlos, formuoti 2–3 cm skersmens pagaliukus, arba, kaip šiuo atveju, apskritimus. Svarbu palikti nemažus tarpus, nes eklerai beveik padvigubės. Kepti 30–35 min nevarstant orkaitės durelių. Visiems iškepus, palikti atvėsti.

Kremas: Pieną pakaitinti puode beveik iki virimo ir nuimti nuo ugnies. Trynius išsukti su cukrumi ir šaukštu karšto pieno. Tuomet pilti dar šiek tiek pieno, suberti krakmolą, miltus ir viską sumaišyti iki košelės. Kai jau nelieka gumuliukų, supilti visą likusį pieną, išmaišyti iki vientisumo ir supilti į švarų puodą bei kaitinti ant ugnies, kol užvirs. Kai taip nutiks – maišyti ir leisti šiek tiek pakunkuliuoti, kol kremas sutirštės, taps tąsus. Tuomet pilti į uždaromą indelį, kad atvėstų. Kai pravės – dėti į šaldytuvą, kad gerai atšaltų. Galiausiai kremas atrodys „sušokęs“ į luitą, taip ir turi būti. Reikia jį greitai išmaišyti, kol taps vėl gyvas. Tuomet atskirai suplakti grietinėlę ir atsargiai sumaišyti ją su kremu. Galiausiai bus purus, standus, lengvas kremas. Įprastai eklerus tereikia pripildyti kremu konditeriniu švirkštu.

Šiuo atveju mano eklerai perpjauti pusiau. Ant vienos pusės konditeriniu maišu išspausti plaktą grietinėlę ir papuošti pjaustytomis braškėmis. Jei norite, galima vėl išspausti grietinėlės ir uždengti antra pyragaičio puse.

Apibarstyti cukraus pudra, papuošti mėtos lapeliais.

Skanaus!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*