Naujausios žinios

9. Laiškai iš Šonpilio. Pasaulis kinta?

Sveiki,

Šį vakarą kovo 1-ąją „Euronews“ šalia apokaliptinio COVID-19 plitimo po pasaulį, šalia dejonių apie tragišką rinkų situaciją, besidraskančių amerikonų dėl Prezidento, vis parodydavo jau seniai pasmerkto gana keistą jiems – liberalams, nepriimtino pasaulio trumpą pasakojimą: kovo 17 d. Barselonoje vyko varžytinės. Po paskutinio plaktuko kaukštelėjimo – bus parduoti laiškai, nuotraukos, kt., už pradinę 650 000 eurų kainą. Medžiaga buvo rinkta Ispanijoje, Lotynų Amerikoje 25 metus. Neįtikėtina! Jau galima kalbėti ir apie PABLA, NERUDA?!

Iš visų šiandieninių poetų abiejuose Amerikos žemynuose populiariausias poetas. Kūriniai skaitomi dešimtimis pasaulio rutulio kalbų. Tai – politinis veikėjas, Čilės poetas, diplomatas, 1936–1939 m. Japonijos pilietinio karo dalyvis, nuo 1945 metų Čilės kompartijos narys. Po 1973-09-11 Pinočeto karinio perversmo išgyveno 12 dienų (1904-07-12–1973-09-23). 1950 m. jam įteikta Tarptautinė taikos premija, 1971 – Nobelio premija.

Nuotraukos: 1.Pablo Neruda. 2.Knyga, išleista „Vagos“ 1971 m. 3. Eil. „Moters kūnas“. 4. Eil. „Mėgstu, kai tu tyli.

Neįtikau? Per daug poetiška? Švelnu? Humaniška? A, meilė vyro – moteriai… Vladimiras Majakovskis, net jis, rūstus poetas, rašė: „ja mogu byt niežnym, kak oblako v štanach…“ Neversiu. Taip sunku išmokti vieną iš slavų, kaimyninės valstybės kalbą? Slabo? Ar ilgam?!…

Kas labai aktualu Širvintoms nei žinau, nei taip suprasti pajėgiu – na, kad nuostabios Užgavėnių šiaudinės figūros – Rusijos ar Sovietų ilgesys – atsiprašau, bet kad man taip matytųsi – tiek neišgeriu, nei tokių žolių nerūkau…

Būti valdžios opozicija – siūlyti KITOKIUS vienos ar kitos problemos sprendimo būdus, o ne, pasak vieno (esamo ar buvusio?) Tarybos nario – rašyti nei šį, nei tą…

A, žadėjau apie Ukrainą, Haloborotjka, Ze ar Peckelį parašyti… Nors nėr ūpo, bet tai ne blevyzga. O apie tokį paprotį pasakojo sena dzūkė Marceliukė iš Perlojos: „…jeigu žydų šeimoj mirdavo da „nekliudzyta“ merga, tokios neseka, atseit, žemelėn atiduot, turi būti „patvarkyta“… Tam reikalui bendruomenėje buvo išrinktas ar už kokią bausmę paskirtas – Peckelis… O gal apdovanotas tokiai pareigai atlikti? Nežinau. Žydų bendruomenės buvo labai gausios, bet labai uždaros… iš ten posakis: „delaj, poka tioplaja?“ Kas bus tas Peckelis, kuris „patvarkys“ Ukrainą?…“

Dabar nusiplaukit rankas ir akis ir skaitykit iš pradžių…

Nijolė Ona Balionienė
Šonpilis
2020-03-01

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*