Naujausios žinios

Advento ir Kalėdų liaudies dainų interpretacijos Kernavėje (1 vaizdo įrašas)

Tradiciškai gruodžio mėnesį Kernavėje folkloro ansamblis „Medgrinda“ drauge su bendruomene šventė Saulės laukimo metą – Adventą. Senovinės švenčių apeigos, menančios tūkstantmečių istoriją, yra neatsiejama liaudies tradicijų dalis. Jos, kaip ir kiekvienas senas reiškinys, yra simboliškos, daugiareikšmės ir apgaubtos daugybės prasmių sluoksnių.

Po laikinai Kernavės seniūnijos seniūno pareigas einančios Birutės Jankauskienės sveikinimo, Širvintų kultūros centro Kernavės filialo folkloro ansamblio „Medgrinda“ (vadovė Kristina Stankevičienė) adventinių žaidimų, ratelių ir sutartinių, Senio Kalėdos apsilankymo folkloro ansamblis „Medgrinda“ nutiesė „Jievaro tiltą“ tiesiai į Kernavės archeologinės vietovės muziejaus salę, kur svečiai iš Vilniaus – folkloro grupė „Obelija“ visiems dovanojo šventinį koncertą. Į koncerto programą surinktos pačios jaukiausios ir brangiausios grupės advento – Kalėdų dainų interpretacijos – simboliškai užbaigusios šiuos įspūdžių kupinus metus.

„Obelija“ baltiško archajinio folkloro grupėje keturios merginos jungia skirtingas vokalines bei instrumentines patirtis į vientisą skambesį. „Obelija“ senojo folkloro mokosi ne tik iš dainynų, dainų rinkinių, bet ir rengia ekspedicijas rinkti ir mokytis folkloro iš pirmų lūpų bei taip tęsia gyvąją senojo dainavimo tradiciją. Merginos ne tik dainuoja – jos yra ir amatininkės: kiekviena atlikėja vilki pačios siūtais rekonstruotais X–XI amžiaus baltiškais drabužiais, ryši pačių vytomis ir pintomis juostomis.

Grupės atliekamose dainose dera šimtmečius menančios melodijos senąsias apeigas bei įvairias praeities istorijas pasakojantys tekstai su jaunatviška energija.

Dainose suskambėjo gilūs būgno garsai, švelnus kanklių skambesys, įspūdingai atrodančios ratukinės lyros garsai. Merginos dainomis įtraukė į kerinčių dainų sūkurį ir priminė, iš kur mes atėjome, kas tikra ir sava.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*