Naujausios žinios

Akcija „Saugi pirotechnika 2016″

Gražus metų laikas yra gruodžio mėnuo. Būna, kad žemę šį mėnesį papuošia sniegas baltas, būna ir taip, kad balos tyška į šalis. Tačiau, kad ir koks bebūtų oras, beveik kiekvieną vakarą dangus pražysta nuo įvairiausių spalvų. Gruodžio mėnesį, o ypač antroje mėnesio pusėje, kai jau į langą beldžiasi šventės, vis dažniau ir dažniau girdime pirotechnikos priemonių sprogimo garsus ir danguje jų piešiamus vaizdus. Tačiau ar visi žino kaip saugiai elgtis su pirotechnikos priemonėmis? Tai išsiaiškinti nutarė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Virginijus Lukša ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato vyresnysis tyrėjas Mindaugas Mickonis.

Pareigūnai gruodžio mėnesį rengia operatyvinius reidus, kurių metu tikrinamos prekybos pirotechnikos gaminiais vietos. Reidų metu  lankomos Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje esančios parduotuvės ir kitos prekybos vietos. Patikrinimų metu vertinama ne tik tai, kaip laikomasi taisyklių, reglamentuojančių prekybą pirotechnikos gaminiais bet ir ieškoma nelegalių prekybos pirotechnikos gaminiais vietų, o visiems susidomėjusiems konsultuojama kaip saugiai elgtis naudojant pirotechnikos gaminius.

Siekiant informuoti visus susidomėjusius saugiu elgesiu su pirotechnikos priemonėmis, norime priminti, o kitus supažindinti su reikalavimais, kurių privaloma laikytis naudojant šias priemones. Rengiantis naudoti pirotechnikos priemones reikėtų prisiminti, kad yra  draudžiama:

– naudoti pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų valdytojais, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose;

– naudoti pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 8.00 val. jeigu tai trikdo viešąją rimtį, (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku;

– naudoti pirotechnikos priemones ne pagal paskirtį;

– naudoti pirotechnikos priemones, kurių garantijos (saugojimo) laikas yra pasibaigęs;

– naudoti pirotechnikos priemones asmenims, kurie neturi teisės jų įsigyti ir (ar) naudoti;

– naudoti pirotechnikos priemones neblaiviems asmenims arba asmenims, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų;

– naudoti pirotechnikos priemones, kurios yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeistos, deformuotos, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų.

Taip pat primename, kad naudojant pirotechnikos priemones būtina laikytis ir kitų saugumo taisyklių, kurias nurodo gamintojai ant parduodamų pirotechnikos priemonių pakuočių.

Širvintų rajono policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*