Naujausios žinios

Aktyvuota Širvintų rajono ekstremalių situacijų operacijų centro veikla

Asociatyvi nuotrauka

Kovo 14 d. Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė sušaukė Širvintų rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdį dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, gavus pranešimų iš asmenų, grįžtančių iš rizikos šalių. Posėdžio metu nutarta:

  • Aktyvuoti operacijų centrą.
  • Operacijų centro vadovu paskirti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Širvintų skyriaus vedėją Vidimantą Arasimavičių.
  • Buvusioje Barskūnų mokykloje paskirti izoliacijos patalpas asmenims, grįžtantiems iš paveiktų teritorijų, kurie neturi galimybių izoliuotis savarankiškai.
  • Aptartos alternatyvos dėl patalpų asmenų, grįžusių iš rizikos šalių, izoliacijai, jei tų asmenų atsirastų daugiau.
  • Suderinti žingsniai, kaip užtikrinti įsigaliojančią tvarką ir tinkamą jos kontrolę, kai galės dirbti tik maisto prekių parduotuvės ir vaistinės.
  • Širvintų autobusų parko atstovams nereaguojant į kvietimus dalyvauti posėdžiuose, operacijų centras nutarė kreipsis į įmonę, reikalaujant užtikrinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nurodymus tinkamai organizuoti viešojo transporto paslaugas šalyje paskelbus karantiną (t.y. dezinfekuoti autobusus, užtikrinti keleivių srautą ir kt.).

DĖMESIO! Jeigu grįžote iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Austrijos, Nyderlandų, Šveicarijos, Egipto, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos privalote likti namuose, stebėti savo sveikatą ir pateikti informaciją apie save Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui šiais būdais:
✅Tel. Nr. 8 5 2124098
✅El. paštu info@nvsc.lt
✅užpildyti ANKETĄ https://nvsc.lrv.lt/covid-19

Atkreipiame dėmesį, kad pagal priimtus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų valstybės operacijų vadovo sprendimus, izoliacijos laikotarpiu asmenims, kurie grįžę iš rizikos šalių bei galimai turėjo sąlyti su sergančiaisiais, transportą, maistą bei būtinas gyvenimui priemones ir daiktus, visų pirma privalo parūpinti jų šeimos nariai.

Susipažinti su informacija, reikalinga grįžusiems iš koronaviruso paveiktų teritorijų, galite http://nvsc.lrv.lt

Reaguojant į sparčiai besikeičiančią naujojo koronaviruso (Covid-19) situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, taip pat didėjant informacijos srautams, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymu trumpuoju numeriu 1808 pradėjo veikti koronaviruso karštoji linija. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų. Numeriu 1808 skambinti taip pat nuo šiol raginama ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Kontaktai informacijai:

Operacijų centro vadovas Vidimantas Arasimavičius 8 382 51 518

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė 8 616 96 571

Operacijų centro koordinatorė Dovilė Audėjūtė 8 670 44 570

Visuomenės informavimo grupės vadovė Jolita Andrukaitienė  8 645 25 199

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*