Naujausios žinios

Anciūniškiai vaikams sukūrė Pasakų šalį

Jau kelis metus iš eilės anciūniškiai Bibliotekos ir Kultūros centro filialų kiemelyje sukuria vaikams pasakų šalį. Kiek atvėsusio šeštadienio popietę vaikai, tėvai bei seneliai susirinko stebėti lauko teatro, kuris šį kartą sekė savo pasaką.

Šiemet Anciūnų kaimo bendruomenės kiemelis svečius pasitiko ženkliai pasikeitęs. Jame įrengta moderni, spalvinga ir saugi vaikų žaidimų aikštelė. Laukdami pasakos, susirinkę vaikai karstėsi karstyklėse, čiuožinėjo, suposi, krykštavo sūpuoklėse. Kieme ir ant sūpynių įsikūrė katinėlis (Rita Makauskienė) ir gaidelis (Gediminas Makauskas), ožkelė (Loreta Ruseckienė), septyni maži jos ožiukai, vilkas (Vitalija Narkevičienė) bei gudruolė lapė (Alvyda Krapienė) su gausybe išdaigininkų lapiukų (Morta Kisieliūte, Airida Meškerevičiūte, Gabija Dedelyte, Arminu Meškerevičiumi, Džesmile Petronyte, Austėja Sargelyte, Limante Talaikauskaite, Gabriele Makauskaite). Lietuvių liaudies pasakų teigiami ir neigiami herojai įsimaišė tarp dūkstančių vaikų ir, kaip visose pasakose nutinka, vyko kova tarp gėrio ir blogio.

Herojai, kaip ir praėjusiais metais, puikiai suderino kostiumus, veido kaukes bei grimą. Aktorių išvaizda išduoda, kad Anciūnų kaimo bendruomenės pirmininko Gedimino Makausko ir bibliotekininkės Ritos Makauskienės vadovaujamo saviveiklininkų kolektyvo nariai šiai šventei ruošėsi ne paskutinę naktį.

Į sukurtą pasakų šalį atklydo ne tik anciūniškiai. Mažuosius ežiukus, drugelius bei linksmuosius klounus į renginį atvežė Lapelių kaimo bendruomenės šokių kolektyvo „Deso“ vadovė Erika Svirskienė. Su didžiule pintine vaisų į svečius užsuko ir kaimyninio Kaišiadorių rajono Anglininkų bendruomenės nariai ir jau vaikams gerai pažįstamas ir mylimas policijos šuo Amsis su savo šeimininke Širvintų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Ginta Čepiene.

Anciūnų teatro aktoriai šiemet į spektaklį įtraukė ir pačius žiūrovus. Jie kalbėjo su pasakos dalyviais, padėjo jiems apgauti ir tinklu sugavo gudruolę lapę ir piktąjį besotį vilką. Nubaidę juos už piktus darbelius, pagailėjo ir, patikėję lapės bei vilko pažadais niekuomet neskriausti silpnesnių, paleido į laisvę, ir toliau smagiai kartu dalyvavo šventėje.

Šventė pasaka nesibaigė. Pasakų herojai pavaišinę vaikus pieniškais ledais, sukvietė vaikus rungtyniauti linksmose estafetėse bei apdovanojo visus laimėtojų ar paguodos prizais. Smagiausia vaikams buvo traukti virvę prieš suaugusiuosius. Žinoma, jie laimėjo, nes jų pusėn stojo stipruolis Amsis ir be vargo nutraukė visą pulką rungtyniaujančių suaugusiųjų.

Išsidūkę ir pailsę vaikai bei jų palydovai galėjo aplankyti „Anciūnų kluone“ veikiančias parodėles „Mano senelių pasakos knygos“, „Pasakų kraitelė“ bei Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų pradinio ugdymo skyriaus mokinių ir darželinukų piešinių ir darbų parodą ,,Mėgstamiausių pasakų personažai“.

Šventėje veikė meninės dirbtuvės, kuriose Širvintų miesto bibliotekos edukatorė Lolita Pliukštienė padėjo vaikams susikurti spalvingus dovanų maišelius.

Kaip gi vaikų šventė be torto. Įspūdingo dydžio, spalvingą, puoštą pasakų herojais tortą vaikams dovanojo nuolatinė vaikų švenčių rėmėja Nijolė Didžiokienė. Šventė baigėsi, pasakų šalies herojai tyliai sugulė į savo pasakų knygeles ir jau rezga mintis, kuo vaikus nustebinti kitais metais. Vaikams ir mums, suaugusiems, belieka laukti ir vadovautis Alberto Einšteino mintimi: „Jei norite, kad vaikai būtų protingi – skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi – skaitykite labai daug pasakų“.

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*