Naujausios žinios

Apie Valentiną iš paties Valentino

Iš istorinių šaltinių žinome, kad Šv. Valentinas buvo vienas iš trijų Romos kankinių ir Romos šventųjų. Kankinio Valentino gimimo diena bei metai nėra žinomi, tačiau, pagal Katalikų Enciklopediją, Valentinas gyveno III amžiuje Imperatoriaus Klaudijo II laikais. Manoma, kad Valentinas buvo krikščionių vyskupas ir kunigas. Kai kurie katalikų kunigai Šv. Valentiną vadina „bepročius“ arba įsimylėjėlius tuokiančiu šventiku. Juk įsimylėjėliai kartais elgiasi kaip tikri „bepročiai“.

Pirmoji Šv. Valentino fiesta vasario 14 dieną buvo surengta 496 m. popiežiaus Gelasijaus I laikais. Nuo 1969 m. Šv. Valentino diena buvo pašalinta iš katalikų švenčių kalendoriaus, tačiau Maltos Balzano parapija vis tiek šventė Šv. Valentino dieną ir ją išgarsino visame pasaulyje.

„Širvio“ komanda gali pasigirti, kad retkarčiais bendradarbiauja su ypatingu Valentinu. Jo sukurtose nuotraukose sustabdomos gamtos akimirkos, gyvūnai bei žmonių jausmai. O kuo jis ypatingas, paklausėme jo paties.

– Ką tu manai apie savo vardą, ką jis reiškia?

– Žinau, kad mano vardas kilęs iš dvasininko Valentino, kuris slapta tuokė žmones ir, aišku, globojo nepilno proto žmones (juokiasi).

– Kaip manai, kodėl tave tėvai pavadino Valentinu?

– Manau, tėvai pavadino mane Valentinu, nes gimiau vasario 14-ąją, per Valentino dieną.

– Ar teko Valentino dieną pajusti daugiau dėmesio iš aplinkinių ar net gauti dovanų iš svetimų asmenų?

– Dovanu iš svetimų nesu gavęs, bet reakcijos į tai, kad esu Valentinas ir dar gimęs vasario 14 dieną, būna stipresnės nei Valentinams, gimusiems paprastomis eilinėmis dienomis. Kai kuriuose vakarėliuose Šv. Valentino proga vedėjai paklausia, ar yra gimusių šią dieną, ir pasakau, kad aš gimiau ir esu Valentinas – būna tokia reakcija: „Vaauu“ (juokiasi).

– Kai kurie kunigai Valentiną vadina bepročių šventiku, kaip manai, įsimylėjėliai yra bepročiai?

– Žinoma, įsimylėjėliai yra bepročiai. Kartais dėl meilės daro dalykus, kurių paprastai nedarytum. Pavyzdžiui, aš nesikelčiau išeiginę dieną 6 ryto, kad padaryčiau kavos mylimai moteriai (juokiasi).

– Ką planuoji veikti per šių metų Valentino dieną?

– Šių metų Valentino dieną nieko ypatingo nesu suplanavęs. (juokiasi) Gal tik švęsiu savo jubiliejinį 25-metį Vilniaus civilinės metrikacijos skyriuje. Tą dieną su savo mylimąja Ilona įteisinsime civilinę santuoką.

„Širvio“ komanda nuoširdžiai sveikina Tave, Valentinai triguba proga: vardadienio, 25-ojo gimtadienio ir santuokos proga. Žinoma, sveikiname ir Tavo sužadėtinę Iloną nusprendus susieti savo gyvenimą santuokos saitais. Tebūna Jūsų meilė kantri, nepavydi, nesididžiuojanti, neišpuikstanti ir beprotiškai dosni.

Sveikiname!

Valentiną kalbino Renata BOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*