Naujausios žinios

Apklausa be klausimų

Varpininkas

Jau kaip aš laukiau gyventojų apklausos, tai nemoku net apsakyti. Nors orai atvėso, laikiau varpinės duris svetingai pravėręs, kad klausėjai žinotų esą laukiami. Ėjo diena po dienos, ėjo ir klausėjai, bet vis pro šalį ir pro šalį… Laukiau, vyliausi, kol spaudoj radau juodu ant balto parašyta: apklausa baigta. Kaip taip gali būti? Apklausė beveik tūkstantį atseit verčiausių, bet man tarp jų vietos neatsirado, likau tarp „runkelių“, nevertų valdžios dėmesio. Niūrojau, kol užsuko kalnalaukiškis bičiulis. Radai dėl ko pergyventi, – prunkštelėjo jisai. – Pas mane buvo užsukę, ir kas iš to? Kaip tai kas? Aš tiek daug turėjau valdžiai pasakyti: ir pasiskųsti, ir pasiūlymų pateikti kaip kelti rajono gerovę, į ką atkreipti dėmesį. Tu gal neturėjai ko pasakyti, tai ir nesureikšmini šio reikalo, o man tai širdį kaip reikiant spaudžia. Tik neįsivaizduok esą vienintelis turėjai ką pasakyti. Ir aš buvau pasiruošęs, net lapelyje iš anksto užsirašiau, kad ko nors nepamirščiau. Ir ką? Ir nieko. Atėjo du vyrukai, abu,  žinoma, iš valdančiosios partijos. Puoliau sodinti, kava arbata vaišinti. Klausykitės atidžiai, pasakiau, ir užsirašykit, kad nieko nepamirštumėt ir valdžiai kiekvieną žodelį persakytumėt. Tavęs klausyti neturim nei laiko, nei noro, – pareiškė aniedu. – Štai, pasirašyk, kad reikia miestui seniūnijos ir tavo misija bus baigta. Tai kad nereikia tos seniūnijos, – atrėžiau. – Maža dar viršininkų ant mūsų galvų. Nepasirašysiu, nė neprašykit.

Nereikia, nepasirašysi? – suglumo vyrukai. – Tai kaip tu čia patekai? Aš čia gyvenu, jau penkiasdešimt metų, –  paaiškinau. Kaip patekai į apklausą? Juk buvo nurodyta įtraukti tik lojalius valdžiai piliečius, – spyrėsi vienas. Matyt, klaida, – numykė kitas. – Eime greičiau, reikia ieškoti kito, supratingesnio miestelėno.

Štai ir visa istorija, –  užbaigė bičiulis. – Iki šiol  nesuvokiu, kas čia per apklausa, jei niekas nieko neklausia, o tik liepia už kažką abejotino pasirašyti. Tai nueik pas merę pasiaiškinti, – pasiūliau bičiuliui. – Juk ji, sako, mielai visus priima ir išklauso.

Ir be tavęs žinau, –  suirzo bičiulis. – Ėjau. Užrašė po mėnesio, sakė, labai daug norinčių pas ją patekti. Per mėnesį tai užmiršiu ką norėjau pasakyti, baigsis viskas kaip Pranei. O kaip tai Pranei baigėsi? –  pasmalsavau. Nebesusitinkam, tai nieko man ir nebepasakoja.

Taigi buvo užsirašiusi į priėmimą. Teko laukti mėnesį ir dar tris dienas. Atėjo laiku. O sekretorė vis tiek dar neleidžia, sako, merė svečių turi, užsiėmusi dar, teks palaukti. Ką darysi, prisėdo Pranė laukti. Sekretorė šilkiniu balsu raminančios arbatos pasiūlė, naująjį televizorių įjungė – visi patogumai. Pranė gurkšnodama arbatą įsijautė į „24 val.” laidos peripetijas, atsipalaidavo ir užsnūdo. Matyt, į arbatą per daug valerijono pridėta buvo. Prabudo –  nebežino kur esanti, ko laukianti, ką ir kam norinti pasakyti. Tai kad movė iš priimamojo lauk, tik dulkės parūko pavymui. Taip ir baigėsi jos audiencija.

Taip, pasirodo, mūsų nuomonė niekam nereikalinga. Jei taip, tai ir klausiamas nieko nebesakysiu, baisiai čia man reikia tos apklausos. Ir televizoriaus nereikia, ir arbatos, su valerijonais ar be jų. Aš irgi turiu principus!

Mielieji, neišsižadėkite principų ir jūs, susitiksime po savaitės

                                 Jūsų Varpininkas

11 Comments on Apklausa be klausimų

 1. Nieko suprast cia neina. Ko apsirukius galima taip surasyti? Tai tie vyrukai parasu buvo?? O ko su Prane pas mere ejote?? Ir nuo pabaigos skaitant neaisku

 2. Aš irgi nesuprantu. Bet ne durniams suprasti. Čia gi žurnallistai rašo.

 3. Ne kiekvienam reikia žinoti,ko aš einu pas merę-tas liečia ir varpininką.O pas agą tai ryškiai nebuvo vyrukai užsukę, kitaip žinotų, kad apklausos esmė ir buvo surinkti parašus už naujos seniūnijos įkūrimą.Ir nerūkius ir negėrus čia viskas aišku

 4. Neburnokite, „žurnalistai“. Pasimokykite 4 metus žurnalistikos amato VU, o jeigu negalite, tai mokykitės kritikos dėka ir už kiekvieną kritiką padėkokite.

 5. Nors nesiskelbkite žurnalistais ir nepiktinkite žmonių. Šita rašytoja visai netuokia, kam reikalingi brūkšniai ir kur jie dedami, todėl išėjo visiškai nesuprantamas minčių kratinys. Nesiteisinkite ir nesipiktinkite, o mokykitės. Juk skelbiate, kad Jus moko patys geriausi.

 6. va čia tai kuriozas, pats komentatorius rašo „minčių kratinys“, o reikalauja brūkšnių. Man suprantamas tekstas. Žinau apie ką čia, nes pasiskaitinėju daugiau apie apklausą. Esu informuotas kaip ji vyko. Mandri mokyti, ko patys nerašote? O gal rašote ŠK? 😀 ir pajutote realią grėsmę, kad atskleis kaip žurnalistai dirba merės laikraštyje ir su ja Taryboje taip pat sėdi. Va čia tai kuriozas. Tikra žiniasklaida su tikrais žurnalistais. 😀 Varpininke pirmyn! Kad ir su klaidomis vis tiek įdomu. Įdomiausia tai, kad DP siunta ha ha ha

 7. Mieste prireikė seniūnijos…Steikit, dauginkite biurokratų. Gal , Dievas duos, nelabai ilgai laukus, tik seniūnijų ir užteks…
  Šiaip tai jokių komiškų atrankų nereikia-skelbkite referendumą, t.y. visuotinę apklausą mieste. Ne Darbo Biržos(atsiprašau, Darbo Partijos) veikėjai eina pas savus, o žmonės, kuriems tai rūpi, turi patys ateiti ir išreikšti savo nuomonę.

 8. Kaip tokį veikimą galima vadinti apklausa? Jei norima žinoti visų žmonių nuomonę, reikia ją taip organizuoti, kad visi turėtų vienodas galimybes pasakyti savo nuomonę. O dabar, ką, 15 proc. nuspręs už visus?????

 9. O dabar, ką, 15 proc. nuspręs už visus?????

  cha cha cha
  15 proc. tai yra labai daug. Kai Pinskuviene laimejo rinkimus, uzteko skundo su 5 ar 6 parasais (neeeeeeeeeeee proc.) ir rinkimu rezultatai buvo anuliuoti. Niekas i 50 ar ten daugiau proc. nuomone per rinkimus neziurejo. Todel cia piktintis nereikia, o seniunija tiesiog butina. Gales tada seniunas jums i klausimus atsakineti.

 10. Teisingai. Kas širvio ŽURNALISTAMS teiks informaciją, jei ne seniūnas?

 11. Juk dabar ŽURNALISTAI (atsiprasau, zurnalistai) tik smeizia visaip, tik menkina Pinskuviene ir vis klausimus siuncia tikedamiesi atsakymu. Seniunas tam darbui bus kaip tik. Kai tiek klausimu, tai kazi vienas ar spes. Reikes 2 seniuniju. Ant Sirvintu ir ant Kabaldos.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*