Naujausios žinios

Ar įmanomas perversmas prieš teisėtus medžiotojus?

Justas BOGUCKAS

Atšilus orams, sužaliavus medžiams, atbudus gyvūnams, atsibudo ir ūkininkai. Vieni sėja javus, arti baigė, treti laukia lietaus, o dar kiti mąsto – ar verta ką nors daryti? Draudimai, sankcijos, gamtos išdaigos, pavasario šalnos iki -8, sausra ir kitos anomalijos verčia ūkininkus galvoti, kam tas vargas? Žmonės puola ir teigia, kad ūkininkai gyvena kaip rojuje. Valdžia puola ir reikalauja didesnių mokesčių, tik medžiotojai tyli… O yra dėl ko tylėti…

Štai po šalnų, nuvažiavus apžiūrėti pasėlių, vaizdas nedžiugino. Šalnos pridarė nemenkų nuostolių vasarojams. „Na, nieko nepadarysi, – mąstau, – gamta.“ Jai atleista. Ėjau toliau ir pamačiau pulką stirnų, kurios po savęs palieka tik juodą žemę. Situacija taip pat nedžiugina. Na, vėl gamta. Jai atleista. Ji savo dalį duoda ir atima. Noras eiti toliau ir apžiūrėti pasėlių dingsta, bet rizikuoju. Ir ką gi pamatau? Išmindžioti pasėliai. Ne, tai ne gyvūnų darbas, o medžiotojų visureigių padangų vėžės. Tingėjo prieš šaką sustoti ir ją patraukti. Priėmė sprendimą apvažiuoti per pasėlius. Iš karto ir pyktis paėmė, vėliau juokas, kad jau ponai visai nebenori dirbti, o vėliau supratau, kad jiems leidžiama. Leidžiama tyčiotis iš paprasto, dirbančio, nuvargusio žemdirbio, trypti ir žeminti jo darbą iki galo. Supratau, jog medžiotojai – tie patys valdžios ponai, o savi savų nebaus. Nėra ką bausti. Kai nėra ką bausti, reikia kitiems drausti pulti.

Medžiotojams leidžiama šerti šernus iš bendrų šėryklų. Bet juk vienas šernas, kuris serga afrikiniu kiaulių maru, ragaudamas medžiotojų palikto jovalo, gali užkrėsti dešimtis šernų. Kodėl šitos problemos nesupranta valdžia? Valdžia, kuri tarnauja žmonėms. Jie supranta, kad ūkininkas per draudimų laikotarpį, augindamas kiaules, galėjo pragyventi ir pirkti iš parduotuvės tik duoną. O kokia nauda, kai perki tik duoną? Nauda, kai perki viską?

Taigi, norisi laisvai užauginti mėsos. Medžiotojams taip pat norisi natūralios stirnienos, šernienos, kitų gyvūnų mėsos, kurie šeriami ūkininkų pasėliais: žirniais, pupomis, avižomis ir kitomis kultūromis. Norisi važinėti gerais ūkininkų ir seniūnijų sutvarkytais keliais, pievomis, privačių savininkų miškais, miškeliais. Norisi statyti medžiojimo bokštelius ant valstybinio kelio ir žemės. Na, jeigu norisi, tai reikia norus pildyti… Tokia valdžios pozicija.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*