Naujausios žinios

Ar normalūs tik dirbantys asmenys?

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 9 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Nemenką šurmulį jaunų širvintiškių šeimų tarpe sukėlė naujovės vaikų darželiuose. Tiksliau – darželyje, juk jis dabar vienas, tik per dvi vietas išsidėstęs. Jei anksčiau vasarą buvo jungiamos grupės darželio viduje, tai šiemet einama toliau: abu darželiai paeiliui bus visai uždaryti. Tokios visuotinės atostogos. Tėvelių, kurie neturi kitų alternatyvų, tik vaikų darželį, laukia tikri iššūkiai. Didumai vaikų nemenkas stresas pakeisti tame pačiame darželyje auklėtojas ir grupę, o šį kartą teks ir į kitą, svetimą darželį kulniuoti. Stresinių situacijų pakaks visiems: tėveliams, vaikučiams, darželio darbuotojoms. Na, prieš valdžią nepapūsi, tam ji ir valdžia, kad sugalvotų kažkokią naujovę. Vykdys juk ne ji, vykdys valdiniai, lai jie ir mąsto apie pasekmes ir padarinius. O ką čia sumąstysi: jei neturi senelių, kurie galėtų vasarą anūkų globą prisiimti, teks minti takus į naują darželį, susipažinti su naujomis darbuotojomis ir nauja tvarka. Nepatenkintieji naujovėmis kai kurie tėveliai subruzdo ir pažėrė kritikos naujųjų siūlymų autoriams.

Nespėję apsiprasti su laukiančiomis naujovėmis, tėvai išgirdo šokiruojančius valdžios atstovų žodžius, kad nepasitenkinimą reiškia ne normalūs, dirbantys tėvai, bet kai kurios nedirbančios mamos, kurių vienintelis užsiėmimas – grožėtis dailiai manikiūruotais nagučiais. Tėvai liko, kaip sakoma, „apšalę“. Kas čia per naujoviškas skirstymas? Ką reiškia „normalūs“ ir „nenormalūs“ tėvai ? Ar dirbantis jau savaime yra „normalus“, ar ir tarp jų pasitaiko visokių? O gal pas mus be darbo lieka tik „nenormalūs“, o normaliems bedarbystė negresia? Klausimai, klausimėliai…

Mūsų kartos žmonėms vaikų darželiai tebuvo vieta, priglaudžianti mažuosius tėvų darbo metu. Jei buvo galimybė vaikams augti pas senelius, apie darželį ir minties nebūdavo. Šiandieninė karta vaikus augina kitaip ir dauguma jos atstovų yra įsitikinę, kad vaikas turi augti darželyje, tarp bendraamžių, nesvarbu, ar tėvai dirba, ar ne. Juo labiau, kad ir darželiai nuolat tobulėja, ieško naujovių ir vaikai čia daug teigiamo sužino ir išmoksta. Todėl pasakymas apie „manikiūru besigrožinčias ir dykinėjančias“ mamas yra, jei ne įžeidžiantis, tai mažų mažiausiai keistas. Jei tėvai tvarkingai už darželį sumoka, koks skirtumas, ką jie veikia, kol vaikas ten būna? Ar nusikaltimas, jei mama, auginanti mažylį iki dvejų metų ir leidžianti laiką su juo namuose, vyresnę atžalą nuveda į darželį? Dažnai tenka išgirsti, kad lankydamas darželį, mažylis greičiau išmoksta savarankiškai pavalgyti, sėdėti ant puoduko, geriau užmiega dieną. Nes jis turi prieš akis ne vieną pavyzdį, tai ir paskatina daryti, kaip kiti daro. Jau vien tokie pavyzdžiai tėvus paakina rinktis vaikų darželį, net jei kažkas iš namiškių nedirba ir gali vaiką prižiūrėti. Ir kas čia smerktino? Galų gale kuo gi smerktinas mamos noras gražiai atrodyti ir laikas nuo laiko pasidaryti manikiūrą ar gražiai susišukuoti? Neapgalvoti ir paniekinantys atsakingų asmenų žodžiai skamba įžeidžiamai ir tikrai ne vietoje pasakyti.

Galios turintys asmenys sugalvojo naują tvarką ir tėvams telieka prie jos prisitaikyti, nesvarbu, kiek nepatogumų tai sukels jiems ir jų vaikams. Nuo kada jie negali net ir nepasitenkinimo išreikšti, nes laukia įžeidinėjimai ir panieka? Ar tai geriausias būdas prisivilioti jaunas šeimas iš sostinės, ar kitų rajonų? Abejoju. Manyčiau, kiekvienas nusipelno pagarbos ir dėmesio, net jei pagal kažkokį ypatingą valdžios testavimo būdą yra priskirtas „nenormalių“ kategorijai ir neatitinka mistinių standartų. Kitaip neapgalvoti žodžiai grįš bumerangu juos paleidusiems asmenims. Gal geriau nereikia?

Jonė Lieponė

3 Comments on Ar normalūs tik dirbantys asmenys?

  1. Aš tik norėčiau dabrtinės valdžios paklaust: kada baigsite tyčiotis? Sujungėte darželius tam, kad galėtumėt elgtis kaip norite? Juk garsiai kartojate: „dirbu žmonėms“! Tai įrodykite!

  2. Kiek žinau, darželių uždarymas lėšų nesutaupo. Vaikai yra traumuojami: pakeitus vietą būna daug verkiančių, nenorinčių eiti į kitą darželį,tėvai pikti, nepatenkinti. darželio personalas negali planuoti vasaros atostogų ir derintis prie šeimos narių, kad galėtų kartu atostogauti. Anksčiau dabartinė valdžia tai kritikavo, o dabar pati tai daro…

  3. Viskas čia labai paprasta. Gražios ir susišukavusios, su tvarkingomis rankomis ir manikiūru turi būti tik valdžios elito moterys, o kitos turi tupėti tyliai savo darbo vietose arba prie puodų ir sauskelnių ir bent jau nekelti jokių problemų. Kaip valdžia nusprendė taip ir bus, ir ša. Standartus Širvintose nustato valdžia. Va nusprendė, kad daugiabučių kiemuose esančios skalbinių džiovyklės neatitinka jų grožio sampratos ir išpjovė jas, o jus džiaustykit savo vaikų skalbinius kur tik norit, kad tik valdžiai už akių neužkliūtų. Nes mūsų miestas skirtas ponių akims džiuginti, o ne patogiai gyventi. Tuoj, kaip Šiaurės Korėjoje, su žirklėmis, visa šeima, karpysit priskirtą gazono plotą ir šlovinsit valdžią. Niekam ta jūsų nuomonė ir jūsų vaikų jausmai nerūpi. Belieka konstatuoti, kad, anot užrašų ant kičinių širdelių, Širvintose gera gyventi, bet tik tiems, kas jose negyvena.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*