Naujausios žinios

Ar skalbti savo mundurą svarbiau nei sakyti tiesą?

Tarybos narė A. Skeberienė

Alytė Skeberienė, Tarybos narė

Labai keistai nuskambėjo Širvintų administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės klausimas viešoje erdvėje, tiksliau jos feisbuko paskyroje: „Ko siekia opozicijos Tarybos nariai Alytė Skeberienė ir Virginijus Sarpauskas meluodami televizijai?“

Tiems, kas nematė LNK žinių, noriu pranešti, kad šiandien sulaukiau skambučio. Skambinančioji prisistatė žurnaliste A. Ionoviene ir paprašė pakomentuoti mano, kaip Tarybos narės, požiūrį į jos turimą informaciją, kad Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, sugrįžusi iš atostogų Egipte, nesikarantinavo, o toliau ėjo į darbą. Žurnalistė paminėjo, kad informaciją apie atostogas Egipte žurnalistei patvirtino pati Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Koks mano požiūris? Ar dar gali kilti klausimų? Žinoma, kad man rūpi susidariusi padėtis pasaulyje, Lietuvoje ir Širvintų rajone. Ir ta žinia, kad vis labiau išsiplečia užkratą registruojančių šalių geografija ir beveik nelieka tokių šalių, iš kur nebūtų atvykę mūsų piliečiai ar turistai ir iš kur nebūtų atsivežtas užkratas, tikrai verčia dar labiau suklusti. Jau visiems tampa aišku, kad karantinas tampa labai svarbia priemone ir raginimas mažiau judėti ir mažiau kontaktuoti tampa labai svarbiu. Seku informaciją ir stengiuosi ne tik vykdyti visus nurodymus, bet ir kitus raginu tai daryti. Man rūpi ne tik mano, bet ir aplinkinių gerovė, todėl atsisakiau savo atostogų ir neišvykau į užsienius nei šiltesnės saulės įdegiui, nei skaidresnių vandenų  kūnui ieškoti. Taip pat teko sustabdyti ir mano darbus turizmo srityje, nors tai ir stipriai atsiliepia mano verslui.

Kaip pati Ingrida rašo, Egiptas į rizikos šalių sąrašą buvo įtrauktas kovo 13 d. Ši informacija nesutrukdė Ingridai Baltušytei-Četrauskienei kovo 14 d. eiti į darbą. Jau kovo 14 d. rytą Savivaldybės feisbuko paskyroje buvo paskelbta informacija ir apie rizikos šalis, ir apie izoliavimosi pareigas. „Saviizoliacija – svarbiausia priemonė, padėsianti išvengti koronaviruso plitimo. Žmonės, grįžę iš koronaviruso (COVID-19) paveiktų teritorijų, privalo laikytis šių izoliavimosi pareigų: likti namuose, nesilankyti jokiose viešose vietose, t. y. neiti į mokyklas, darželius, darbą…“ – buvo skelbiama paskyroje. Po poros valandų atsiranda dar vienas įrašas, skelbiantis: „Jeigu grįžote iš… Egipto, prašome 14 d. nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose…“. Bet, matyt, kaip visada, tai nerūpi „patiems pačiausiems“. Vieną sakom, kitą darom. Arba „mums galima tai, ko negalima kitiems“. Todėl toliau dirbama, galbūt net rizikuojama kitų sveikata ir dienos pabaigoje atsiranda įrašas apie tai, kad Administracijos direktorė tą dieną sušaukė komisijos posėdį. Suprantu, kad padėtis ekstremali, bet gyvename technologijų amžiuje. Internetą turime kiekvienas ir dirbti nuotoliniu būdu ar įsijungti konferencinį ryšį moka jau net pradinukas. Ar tikrai verta rizikuoti žmonių sveikata vis deklaruojant, kad ja taip rūpinamasi? Todėl ir išsakiau savo požiūrį, kad tokias rizikas vertinu kaip neatsakingą poelgį. Esu tikra, kad vadovai turi laikytis ne tik visiems keliamų reikalavimų, bet ir savo elgesiu rodyti pavyzdį gyventojams.

Net ir esant tokiai įtemptai situacijai, pasistengta sumenkinti opoziciją. Jau pats klausimas kaip skamba? „Ko siekia opozicijos tarybos nariai Alytė Skeberienė ir Virginijus Sarpauskas meluodami televizijai?“ Primenu, kad melas – tai klaidingo teiginio deklaravimas, netiesos sakymas. Atraskite mano atsakyme į žurnalistės klausimą nors vieną sakinį, kurį galite traktuoti kaip melą. Ar išsakytas mano komentaras, mano nuomonė yra melavimas? Ar tokį klausimą pasirinkote tik „skalbdama savo mundurą“? Beje, primenu, kad asmuo, apkaltinęs kitą melavimu, gali susilaukti teisinės atsakomybės už garbės ar orumo pažeidimą arba net šmeižtą.

Labai gerai suprantu ir merės Živilės Pinskuvienės komentarą po šiuo pasisakymu: „… izoliavus šiuos du veikėjus rajone tikrai būtų sveikiau ir ramiau. Diagnozės nustatinėti nebereikia.“ Žinoma, Jūs labai norėtumėte mus izoliuoti, o dar geriau – visą opoziciją. Juk tada niekas per posėdžius nekeltų Jums nepatogių klausimų, neieškotų ir su visuomene nesidalintų Jums nepatogia informacija. O ir dėl diagnozės. Linkiu visiems (ir Jums taip pat), kad pikta žadančių diagnozių pavyktų išvengti.

 Ir nereikia sąmokslo teorijų ieškoti ten, kur jų nėra. Atsakingumo reikia visada. O susidarius esamai padėčiai, jis tiesiog būtinas.

„Širvio“ redakcija pateikia Administracijos direktorės komentarą, paviešintą asmeninėje feisbuko paskyroje ir susijusį su Tarybos narės Alytės Skeberienės nuomone:

„Ko siekia opozicijos Tarybos nariai Alytė Skeberienė ir Virginijus Sarpauskas meluodami televizijai? Dėmesio ar sustabdyti, sutrukdyti darbą? Šiuo metu, kai visoje šalyje ir mūsų rajone tiek daug nerimo.
Noriu, kad Širvintų rajono gyventojai žinotų: su šeima atostogavome Egipte vasario paskutinę savaitę. Į Lietuvą grįžome kovo 4 d. Egiptas į rizikos šalių sąrašą buvo įtrauktas kovo 13 d. T.y. praėjus 9 dienoms man grįžus. Savaime suprantama, visas tas dienas ėjau į darbą. Kaip ir mano vyras. Dukrą leidome į mokyklą. Nes jokios priežasties to nedaryti neturėjome. Lėktuve iš Egipto buvo daugybė žmonių. Tarp jų – ir politikų, ir įstaigų vadovų, kurie iki šios dienos eina į darbą ir nevengia viešų diskusijų šiomis temomis.
Atsižvelgiant į tai, kad gavome pranešimų apie į Lietuvą grįžtančius asmenis, kurie neturi galimybių izoliuotis, kovo 14 d. ryte būdama ne tik Savivaldybės administracijos direktorė, bet ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė sušaukiau posėdį. Aktyvavome operacijų centrą, kuris toliau koordinuoja situaciją rajone Lietuvoje paskelbus karantiną.
Nuo 14 d. su šeima izoliavomės. Taigi, Alytė Skeberienė ir Virginijus Sarpauskas, kaltindami mane bei mano šeimos narius, šmeižia ir meluoja. Tačiau, svarbiausia, ką noriu pasakyti, kad tokie jų išsišokimai darbo nesutrukdys. O rajono žmonės, tikiu, puikiai supranta, kas sėdi ir neturėdamas ką veikti vaiposi prieš kameras, o kas tikrai intensyviai dirba.“

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*