Naujausios žinios

Armonikininkų šventė Antanui Zarembai atmint

„Širvio“ informacija

Karantino švelnėjimai pasijuto ir kultūros baruose. Jau gegužės 30 d. Širvintų kultūros centre pagaliau gyvai įvyko vaikų ir suaugusiųjų armonikininkų šventė, skirta 100-osios Antano Zarembos gimimo metinėms atminti.

„Tokiu laikmečiu didžiausia vertybė – kultūra. Pakylėja nuo žemės, nuo visų bėdų, dūšią sušildo. O jau tradicinė muzika atspindi mūsų pačių tapatumą, to krašto etiketė, kurios su niekuo nesumaišysi“, – renginį pradėjo vedėjas Antanas Laurinkevičius, kolektyvo „Kupolė“ šnekorius.

Lietuvos kultūros tarybos ir Širvintų rajono savivaldybės finansuotas renginys buvo skirtas ne tik armokininko A. Zarembos gimimo metinėms paminėti, bet ir geriausiems armonikininkams apdovanoti ir pagerbti, prisidėti prie šventės tęstinumo. Varžytuvių dalyvių meistriškumą, repertuaro meninę vertę ir autentiškumą vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus instrumentinio folkloro specialistas, tradicinės kapelijos vadovas Arūnas Lunys, kompozitorius, muzikantas, kaimo kapelos „Vydraga“ vadovas Algirdas Klova ir etnomuzikologas, folkloro ansamblio „Ritingo“ vadovas Arvydas Kirda.

Šventėje-varžytuvėse dalyvavo nemažas muzikantų būrys, o renginio žiūrovus jau galima buvo skaičiuoti dešimtimis. Vaikų grupėje dalyvavo septyni dalyviai: Visvaldas Dranseika, Martynas Šipišauskas, Justinas Kvedaras, Lukas Gaižutis, Justinas Janušas, Oskaras Ivaškevičius,Viltautas Dranseika.

5–9 metų grupėje geriausiu armonikininku pripažintas Martynas Šipišauskas, 10–15 m. grupėje geriausiu pripažintas Lukas Gaižutis, o 16–19 m. amžiaus grupėje – Viltautas Dranseika.

Suaugusiųjų varžytuves pradėjo širvintiškis Jonas Romaška.

Renginio vedėjas aukštaitiškai džiūgavo, kad tarp vyrų armonikininkų dalyvavo ir moterys: Efrosija Valeiša iš Ignalinos ir Nijolė Žiaunienė iš Pasvalio.

Varžytuvėse dalyvavęs jonaviškis Alvydas Kolkozinskas jau trejus metus iš eilės organizuoja armonininkų šventę Jonavoje. Šis dalyvis renginyje atliko savo tėvo ir brolių grojamą senovinį valsą.

Varžytuvės nustebino ne tik muzikantų drąsa gyvai dalyvauti renginyje karantino sąlygomis, bet ir renginio šnekorius savo šmaikštumu.

Per pertrauką žiūrovus linksmino Anciūnų kaimo kapelija ir vadovas Gediminas Makauskas. Dalyviai buvo apdovanoti mero padėkomis ir saldžiomis Kultūros centro dovanėlėmis, o nominantai premijomis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*