Naujausios žinios

Artėjant rinkimams Širvintose sujudo partijų skyriai

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 9 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Jau 2019 metų kovą rinksime savivaldybių tarybas ir merus, o lygiai po metų, gegužę – prezidentą ir Europos parlamentarus. Liko visai nedaug laiko rinkiminei kampanijai pasirengti. Todėl sujudo, sukruto partijos ir jų skyriai Širvintose.

Štai naujai įkurta Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), vadovaujama Gedimino Kirkilo, išplatino pranešimą spaudai, kad gegužės 9-ąją Širvintose vyko LSDDP Širvintų skyriaus steigiamasis susirinkimas, kurio metu Skyriaus pirmininke vienbalsiai buvo išrinkta Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Ne kartą Ž. Pinskuvienė viešai yra pareiškusi, kad jai išėjus, Širvintose darbo partijos nebeliko, nes kartu su ja iš partijos išėjo ir visi širvintiškiai. Tik Darbo partijos tinklalapis skelbia ką kitą. Skyrius Širvintose yra. Tik štai jam vadovauti stojo dar neseniai bendrapartiečiu su Ž. Pinskuviene buvęs Alfredas Astikas, kuris į Širvintų rajono tarybą buvo išrinktas pagal Darbo partijos sąrašą, kaip ir Ž. Pinskuvienė. Tik Tarybos nariu A. Astikas išbuvo vos pusmetį. Vyriausioji rinkimų komisija nutraukė jo, kaip Tarybos nario, įgaliojimus dėl įsiteisėjusio teismo sprendimo, kuriame jis buvo pripažintas kaltu šmeižto byloje prieš Sigitą Kirtiklį. Taip ir lieka neaišku, ar A. Astikas nėra širvintiškis, ar ne visi širvintiškiai iš Darbo partijos išėjo kartu su Ž. Pinskuviene, ar yra dar kiti užslėpti ir viešai nedeklaruojami niuansai.

LSDDP pranešime spaudai minima, kad Lietuvos socialdemokratų partijos, vadovaujamamos G. Palucko, Širvintų skyrius neteko daugelio aktyvių savo narių, kurie perėjo į naujo politinio darinio Širvintų skyrių. Lietuvos socialdemokratų partijos Širvintų skyriui vadovauja Ana Kuznecovienė, kuri į šį postą buvo išrinkta 2017 metų vasarį, pasitraukus iš skyriaus pirmininkų Robertui Bartuliui. A. Kuznecovienė nesutinka su LSDDP pranešime spaudai kaikuriais teiginiais ir socialiniame facebook tinkle atvirai rašo, kad iš LSDP skyriaus į naujai įkurtos LSDDP partijos, su panašiu pavadinimu bei logotipu, Širvintų skyrių perbėgo vos keli nariai. „Oficialiai, per Teisingumo ministeriją, išsibraukė tik 2 nariai (Daiva Vinciūnienė ir Sondra Bartulienė,“ – rašo A. Kuznecovienė.

Lietuvos laisvės sąjungos, vadovaujamos Artūro Zuoko, Širvintų skyrius turi net tris mandatus Taryboje. Šiam skyriui vadovauja Kęstutis Pakalnis, kuriam inicijuotas ir patvirtintas Tarybos sprendimas kreiptis į teismą dėl pašalinimo iš Tarybos narių dėl Komitetų posėdžių nelankymo. Ryškiausiai posėdžiuose bei visuomenėje matomas šio skyriaus bei Tarybos narys Vidmanta Mateika. Lietuvos laisvės sąjungos partijos Širvintų skyrius yra opozicijoje kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Šios partijos, vadovaujamos Ramūno Karbauskio, Širvintų skyriaus pirmininkė Inga Matukaitė. Skyriui rajono Taryboje atstovauja du nariai – Vytas Šimonėlis bei Jūratė Šiukštienė, pakeitusi 2016 m. sausį savo noru iš Tarybos narių pasitraukusią Eleną Davidavičienę.

O štai Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS–LKD), vadovaujamos Gabrieliaus Landsbergio, Širvintų skyrius savo ypatinga veikla pribloškė ne vieną politika besidomintį širvintiškį. Dar prieš šios kadencijos rinkimus šios partijos Širvintų skyrius skilo į Ž. Pinskuvienei prijaučiančius bei atkakliai partijos pažiūras ginančius. Deja, būtent ši narių dalis iš partijos pasitraukė. Kas po to vyko, nebuvo sunku nuspėti. Vienintelė į Tarybą iš šio skyriaus išrinkta I. Vasiliauskienė susijungė su tuomet daugumą gavusiais darbiečiai į koaliciją, iš kurios vėliau paraginta TS–LKD prezidiumo net neketino trauktis. Gal dėl šios, o gal kitų susikaupusių priežasčių I. Vasiliauskienė buvo pašalinta iš partijos. Tiek iki skilimo, tiek ir po jo šį skyrių lydėjo dažna pirmininkų kaita. Ilgiausiai skyriui vadovavo Steponas Mažrimas. Jį pakeitė Kęstutis Urbonavičius, vėliau – Sigitas Kirtiklis, jo postą perėmė Gediminas Ragauskas. Paskutinis mums žinomas skyriaus pirmininkas buvo Žybertas Mackelo. Deja, ir šis atsistatydino iš pirmininkų ir apskritai įteikė pareiškimą trauktis iš partijos. Šiuo metu TS–LKD partijos Širvintų skyriuje įvestas tiesioginis valdymas, o skyriaus veiklą atkurti Prezidiumas įpareigojo astovę – vykdomąją sekretorę Aistę Gedvilienę, kuri nuo paskyrimo dienos įgijo visus skyriaus valdymo organų įgaliojimus.

Liberalų sąjūdžio, vadovaujamo Eugenijaus Gentvilo, Širvintų skyriaus pirmininkas Darius Valkauskas, išrinktas į Tarybą, šioje kadencijoje dirba išvien su nuolat politinius „kailius“ bekeičiančiu dešimtuku. Todėl šio skyriaus darbo ar aktyvesnės veiklos jau senokai neteko girdėti.

Tvarkos ir teisingumo partijos, vadovaujamos Remigijaus Žemaitaičio, Širvintų skyrius mažiausiai matomas bei girdimas. Šios partijos skyriui mūsų rajone vadovauja Kęstutis Jasevičius. Galime tik tikėtis, kad likus keliems mėnesiams iki savivaldybių tarybų bei merų rinkimų sukrus Širvintose merdinčių partijų skyriai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*