Naujausios žinios

TS–LKD partijos Širvintų skyriaus pirmininkas G. Ragauskas: „Aš griežtai draudžiu!“

Andželika Bagočiūnienė

Vileikiškių kaimo Širvintų kultūros centro filiale spalio 30 dieną vyko renginys „Laiškas rudeniui“. Šiame viešame renginyje kaip atlikėjas dalyvavo gerai žinomas politikas, TS–LKD partijos Širvintų skyriaus pirmininkas Gediminas Ragauskas. Prieš pat renginį mielai pozavęs man, „Širvio“ žurnalistei, renginio viduryje, koncertuojant Ingridos Didžiokienės ir Jurgos Kačinskienės duetui, netikėtai priėjo ir į ausį išrėžė, kad nebandyčiau kelti nuotraukų ir minėti jo vardą portale „Širvis“ ir pasiūlė už tai man sumokėti. Taip pasakęs pasuko link lauko durų. Žinoma, likau nustebusi, ėjau iš paskos paklausti, kas nutiko. Diskusiją tarpduryje girdėjo salės gale sėdintys jaunuoliai. Paklausiau politiko, kodėl jis, man taip mielai pozavęs prieš renginį, vidury koncerto  kreipėsi su draudimu ir įžeidimu. Atsakė, kad man nepozavo (nuotrauka liudija ką kitą).  Diskusija tęsėsi lauke, ten ją taip pat girdėjo rūkantys renginio žiūrovai. Paklausiau politiko, kodėl jis mane įžeidė, pasiūlydamas sumokėti už tai, kad jo neminėčiau ir nedėčiau nuotraukų į portalą. Politikas atsakė, kad jis siūlęs man susimokėti už fotosesiją (Už kokią fotosesiją? Juk jo paties teigimu, jis man nepozavo) ir manęs asmeniškai neįžeidė – tik „Širvį“. Pasakiau, kad aš ir esu „Širvio“ atstovė. Tuomet TS–LKD Širvintų skyriaus pirmininkas, vienas iš koncerto atlikėjų, pareiškė, kad tokio dalyko kaip „Širvio“ žiniasklaidos priemonės nepripažįsta ir piktu tonu pridūrė, kad griežtai draudžiantis kelti jo nuotraukas ir apie jį rašyti „Širvyje“.

Prašymas neviešinti politiko nuotraukų ir jo neminėti viešame renginyje, kuriame politikas nedarė nieko, kas svarbu pranešti visuomenei, būtų priimtinas, bet žurnalisto spaudimas ir įžeidinėjimas, siūlant priimti iš politiko užmokestį, už tai, kad jo neviešintų jam neįtikusioje žiniasklaidos priemonėje, yra netoleruotinas. Ar įsivaizduojate skaidriai dirbančią šalies ar rajono žiniasklaidą, kuri nuolatos patiria politikų draudimus apie juos rašyti ir viešinti jų nuotraukas?! Ar įsivaizduojate skaidriai dirbančius žurnalistus, imančius pinigus iš politikų už tai, kad apie juos, jų veiksmus, darančius žalą visuomenei, būtų parašyta  arba ne? Ar įsivaizduojate laisvą, demokratišką šalį, kurioje žurnalistai bijo politikų ir klauso jų nurodinėjimų ir draudimų? Ilgą laiką Širvintose taip buvo. Manome, kad turi būti kitaip. Žurnalistai turi laisvai, niekieno nediktuojami dirbti savo darbą, o politikai nuo nieko nesislapstydami – dirbti savo.

Gediminas Ragauskas prie renginio dalyvių viešai aiškiai pabrėžė, kad įžeidė ne mane asmeniškai, o „Širvį“. „Širvis“ yra nepriklausoma piliečių  žiniasklaidos priemonė, kurioje žurnalistai dirba savanoriškais pagrindais, nė vienas iš jų nėra išlaikomas jokios politinės jėgos ar politiko, verslo grupės ar verslininko. Mes neimame pinigų už tai, kad apie Jus rašome ir tvirtai pareiškiame, kad neimsime pinigų už tai, kad apie Jus nerašytume ar neviešintume Jūsų netinkamus ir neetiškus veiksmus.

A. Bagočiūnienės nuotrauka

4 Comments on TS–LKD partijos Širvintų skyriaus pirmininkas G. Ragauskas: „Aš griežtai draudžiu!“

  1. Dar kartą patarčiau nesusireikšminti. Ar turite vaizdo/garso įrašą, kad siūlė Ragauskas pinigus? Jei ne, tai ir nekelkite triukšmo. Kitaip politikas turi pilną teisę jus apkaltinti įžeidimu ir garbės pažeminimu. Jisai turi pilną teisę uždrausti jums viešinti savo nuotraukas.
    Iki žiniasklaidos jums dar toli. Vat kai tokie politikai kaip Ragauskas pavadins ir pripažins jus kaip žiniasklaidą, tad ir jus – paskui jį, galėsite vadintis žiniasklaida.

  2. Neskaniai kvepia tas nuolatinis priminimas, kad žurnalistė ar žurnalistai klausia ir t.t. Nėra Širvintose žurnalistų, yra kažką rašančių, bandančių ir t.t. Vadinkitės kaip nors kitaip. Visiems nuo to bus tik geriau. Šiuo atveju Ragauskas yra teisus. Jis renginyje buvo kaip atlikėjas, o ne kaip politikas. Norėjote žmogų sukompromituoti. Be abejo, kad pavyko. O ar nuo to Jums skaniau? Garbės tai „Širviui“ nedaro. Šis komentaras, manau, nepasirodys, kaip kad nepasirodė ir anksčiau rašytas. Galbūt cenzūra ir gerai, jeigu ji naudinga abiem pusėms. Sėkmės.

  3. Ne visi Ragauską pažįsta kaip politiką, o jei jis dalyvavo kaip atlikėjas ko čia pykti kad parašė ir nuotrauką įdėjo. Nelabai supratau jo tokio poelgio, ko bijo? Jei bijo jog žmonės matys renginio nuotraukas ir jose jį kaip atlikėją, tai gal ner ko lipti į sceną ir reikia nesilankyti renginiuose.
    ***
    Šaunuolis“širvis“ nepataikaukit ir nepasiduokit gąsdinimams, provokacijoms. Partijų kelios mieste, daug žmonių priklausančių joms. Ir tikrai ne visi puikus politikai. Jei jus kaltina jog jus nekokie žurnalistai tai lygiai taip pat galima pasakyti, pie nekuriuos politikus, tai ko jie politikuoja?

  4. O Bagociuniene kaip visada – tobuloji moteris. Thu, kaip nekenčiu tokių žmonių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*