Naujausios žinios

Atidėlioti neverta – pajamų deklaracijas Širvintų rajone pateikė tik 42 proc. savarankiškai dirbančiųjų

VMI informacija

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2019 metus Širvintų r. savivaldybėje deklaravo apie 500 gyventojų, tačiau pajamų deklaracijas iki liepos 1 dienos už minėtą laikotarpį turi pateikti dar daugiau nei pusė (58 proc.) savarankiškai dirbusių gyventojų.

„Nors šiemet pajamas deklaruoti galima iki liepos 1 d., raginame gyventojus, vykdančius individualią veiklą, neatidėti pajamų deklaravimo paskutinei dienai“, – teigia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Vilniaus AVMI primena, kad savarankiškai dirbantys pajamų deklaraciją turi pateikti net tuo atveju, jei negavo jokių pajamų iš individualios veiklos. Vykdantys veiklą gyventojai mokesčius sumokėti galės ir vėliau, tačiau deklaruoti pajamas laiku, iki liepos 1 dienos, būtina.

Verta paminėti, kad COVID-19 paveiktas ekonomines veiklas (jų sąrašą rasite čia: https://www.vmi.lt/cms/vykdantiems-individualia-veikla1) vykdantiems savarankiškai dirbantiems gyventojams automatiškai, be papildomo prašymo taikomos mokestinės pagalbos priemonės – per ekstremaliąją situaciją ir 2 mėnesius po jos, gyventojams nebus skaičiuojami delspinigiai ir pradedamas mokesčių išieškojimas.

Gyventojų pajamų deklaravimo pamiršti neturėtų ir gyventojai, praėjusiais metais pardavę nekilnojamąjį turtą ar turėtą transporto priemonę. Sumokėti GPM nuo skirtumo tarp pardavimo ir pirkimo kainos reikia tuo atveju, kai nekilnojamas turtas parduodamas brangiau nei buvo įsigytas, neišlaikius jo nuosavybėje 10 metų, o transporto priemonės – 3 metus.

Švelninant šalyje paskelbto karantino sąlygas, nuo birželio 1 d. gyventojai jau gali gauti gyvą konsultaciją klientų aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje. Atsižvelgiant į galiojančias COVID-19 prevencijos darbo vietose rekomendacijas, aptarnavimo padaliniuose laikinai ribojamas klientų srautas – atvykti numatytu laiku gali tik iš anksto telefonu užsiregistravę gyventojai. Telefonus registracijai rasite čia: https://www.vmi.lt/cms/isankstine-rezervacija.

Konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti gyventojai galės ne tik paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir VMI vaizdo kanale: https://www.youtube.com/channel/UCcvdEei33I_ExWllQ0eYyVw. Išsami informacija apie pajamų deklaravimą pasiekiama adresu https://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-uz-2019-m. Aktuali informacija skelbiama ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Evelina Španje-Štrimaitė,

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 612 94374 tel. p.: Evelina.Spanje@vmi.lt

#

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*