Naujausios žinios

Ąžuolai žaliuos žemėj Širvintų

Andželika Bagočiūnienė

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 30 d. laikraščio „Širvis“ 21-ame šių metų numeryje.

Skaitytojai dar neužmiršo miesto aikštės vizualizacijos, kuri papiktino gamtos mylėtojus. Vizualizacijoje nebeliko senųjų medžių ir net savo ypatingą istoriją bylojančio ąžuolo. Jų vietoje buvo suplanuotas iš trinkelių sudėliotas nuskaitymo kodas. Šia koduota „trinkelių jūra“ buvo numatyta nušluoti aikštėje stovinčius medžius ir nužudyti šimtametį ąžuolą, kuris, išgyvenęs du pasaulinius karus bei sovietmečio statybas, galėjo neatlaikyti šios kadencijos valdančiosios daugumos vykdomų pokyčių.

Pirmasis ąžuolą ginti aktyviai stojo visuomenininkas Virginijus Sarpauskas, kuris vykdė prie medžio ne vieną socialinę akciją: degė žvakutes, dalinosi nuotraukomis, kvietė dalyvauti plenere, piešti ąžuolą, rinko parašus iš gyventojų, nesutinkančių ąžuolą nupjauti.

Prie Virginijaus prisijungė Širvintų miesto bendruomenė. Šie aktyvūs piliečių veiksmai sustabdė, rodos, jau nuspręstą reikalą. Ir štai taip merės Ž. Pinskuvienės žadėtoji unikali aikštė neatsirado priešais Savivaldybės pastatą. „…Ąžuolas, žvakutės degė. Na degė, matėm, žvakutės tos degė ir prie to ąžuolo, ir vartėsi kažkas, gulėjo ten kažkurį sekmadienį, viena ten atsistojusi filmavosi, kita vėl gulėjo, kas ten su kuo gulėjo, neaišku, iš tolo nemačiau, bet gulėjo ir filmavosi. Ar gulėjo, ar negulėjo, vis tiek ta aikštė bus. Taip jų skundai, jų pasigulėjimai ir pasivartymai po tuo ąžuolu mums sutrukdė šiais metais įgyvendinti projektą… Galės prie fontano gulėt…“ – 2017 metų balandį susitikime su gyventojais, pristatydama veiklos ataskaitą, tikino Ž. Pinskuvienė.

Vėliau Širvintų rajono savivaldybės svetainėje buvo paskelbta gyventojų apklausa dėl ąžuolo aikštėje išlikimo. Apklausoje sudalyvavo įspūdingas skaičius dalyvių, jų buvo ženkliai daugiau nei Širvintų rajone gyvenančių – net 48 tūkstančiai žmonių, o nuolatinių gyventojų skaičius 2017 m. pradžioje Širvintų rajone tesiekė vos 15 863. Interneto svetainėje www.sirvintos.lt skiltyje „Apklausos rezultatai“ įspūdingi į apklausos „Kokią norėtunmėte matyti naująją centrinę Širvintų miesto aikštę?“ rezultatainet 71 procentas pasisakė už ąžuolo išlikimą ir tik 29 – prieš. Vienas iš merės Ž. Pinskuvienės pažadų – „Bus parengtas tech. projektas ir pradėti projekto „Širvintų miesto centrinės aikštės įrengimas“ įgyvendinimo darbai.“ „Širviui“ atsakydama į paklausimą raštu, Savivaldybė pažadėjo, kad bus atsižvelgta į visuomenės išreikštą nuomonę apklausoje dėl ąžuolo išlikimo aikštėje ir jis ten toliau augs.

Numatomoje įrengti aikštę teritorijoje auga dar jaunas ąžuoliukas, kurį ketinama perkelti į kitą vietą. Ar aikštėje augantys kiti brandūs medžiai bus palikti, ar pašalinti, Savivaldybės teigimu, bus sprendžiama rengiant techninio projekto sprendinius ir tiesioginio atsakymo, išliks jie ar ne, nepateikė. Ar ketinama pristatyti aikštės projekto viziją visuomenei, taip ir lieka neaišku. Savivaldybės teigimu, projekto viešinimas vykdomas teisės aktų nustatyta tvarka. Šiuo metu vyksta viešojo pirkimo procedūros. Jas užbaigus, bus rengiamas projektas, o pristatymas visuomenei vyks vadovaujantis teisės aktais.

V. Sarpausko nuotraukos

1 Comment on Ąžuolai žaliuos žemėj Širvintų

  1. jeigu vyksta viešo pirkimo procedūros, tai jau procesas apie planuojamą aikštę prasidėjo, t. y vyksta ir viskas aišku ir suplanuota kaip bus, nes pirkimo specifikacijoje viska aprašyta. Tai ate mūsų medžiams…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*