Naujausios žinios

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje

Šiandien, balandžio 6-ąją, Lietuvoje minima Saugaus eismo diena. Kviečiame visus, didelius ir mažus, jaunimą ir suaugusiuosius, senjorus aktyviai dalyvauti kuriant saugų eismą mūsų šalies keliuose. Pagrindinis šios dienos tikslas – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio Lietuvos keliuose. Tai diena, suteikianti galimybę dar kartą kiekvienam visuomenės nariui, eismo dalyviui, susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje.

Saugaus eismo diena Lietuvoje minima jau daugiau nei dešimt metų. Ši diena į atmintinų dienų sąrašą įtraukta 2006 metais (Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymas).

Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas atkreipia dėmesį, kad eismo saugumas yra svarbus kiekvieno visuomenės nario, tiek paties mažiausio, tiek garbaus amžiaus senjoro, gyvenime. „Daug kalbame, kad stipri visuomenė paremta pagarbos ir pasitikėjimo „kolonomis“. Bet pagarba prasideda nuo konkretaus elgesio gyvenimo keliuose. Kasdien dalyvaujame eisme, tad tai galėtų tapti kūrybine erdve pagarbos kultūrai. Ne vien, kad apsisaugotume nuo beprasmių žūčių ir sužeidimų, bet ir nuo neapykantos kurstymo, kurią iš gatvės „atsinešame“ į savo namus, darbą“, – sako A. Toliatas.

Policija primena visuomenei, kad saugumą kelyje galime sukurti tik bendromis pastangomis. Kelių eismo taisyklių laikymasis, tolerancija, pagarba vienas kitam, dėmesingumas ir sąmoningumas turi lydėti kiekvieną eismo dalyvį, dalyvaujantį viešajame eisme.

Šiai dienai paminėti policija kartu su socialiniais partneriais, taip pat ir kitos suinteresuotos institucijos (įstaigos, visuomeninės organizacijos), organizuoja įvairius renginius: konferencijas, konkursus, susitikimus su visuomene, prevencines priemones ir t. t.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*