Naujausios žinios

Be namų likę paukščiai

Virginijus SARPAUSKAS

Padėkite MAN. Aš esu jauna mama. Po Širvintas blaškosi pikta ir nelaiminga giltinė su dalgiu rankose ir pjauna visą augmeniją palei vandens telkinius. Prie vieno tvenkinio, tankioje žolėje suradom jaukią ir saugią vietą savo lizdui susisukti. Aš sudėjau kiaušinius ir maniau be didelių rūpesčių sulaukti vados iš penkių – šešių jauniklių.

3.web

Bet vieną dieną piktos ir nelaimingos siųsti blogio kariai nupjovė visą, mus saugojusią ir mums namus atstojusią žolę. Dabar dieną naktį turim saugoti savo, lyg ant delno atvirus namus, nuo kitų paukščių ir žmonių. Akys iš akiduobių šoksta, širdis iš krūtinės veržiasi…

Rimtoji dalis. Gaunu pranešimą dėl prie daugiaaukščių namų vaikščiojančių, pasimetusių ančių. Nuvažiuoju į vietą.

1web.

Ant vieno tvenkinio kranto matau sėdinčius tris gaigalus. Sutinku vieną senelį, vaikščiojantį su anūke. Pakalbam. Pasirodo, jis yra žvejys mėgėjas. Jis taip pat susirūpinęs, kad nupjovė visas tvenkinių pakrančių žoles. Jo nuomone, žuvys tuoj nerš ir joms labai truks tų žolių. Žolės, tiksliau – pakrančių augalai, praturtina vandenį deguonimi. Paklausiu apie antis, tai vyras iškart pasako, kur ančių lizdas ir nurodo kelių sprindžių tikslumu vietą.

Nuėjęs matau netoli tos vietos, ant tiltelio, tupinčią ančių porelę. Už kelių minučių įvyksta tikras mūšis. Kiti du antinai puola jų lizdą. Taip jau gamtoje surėdyta, kad svetimi antinai patinai naikina kitų kiaušinius ir jauniklius.

2.web

Nemanau, kad visi žmonės toli nuo žvėriškos gyvūnijos pažengę.

Norėčiau gauti atsakymus į tokius klausimus:

Ar galima pjauti vandens telkinių – tvenkinių, upių ir ežerų – pakrančių augalus, kai juose peri paukščiai ir neršia žuvys?

Ar pasirašant darbų pirkimo – pardavimo sutartį ir numatant konkrečią darbų atlikimo datą, buvo atsižvelgta į paukščių perėjimą ir žuvų neršimą?

Ar prieš pasirašant darbų pirkimo – pardavimo sutartį buvo atlikti tyrimai, ir nustatyta, kiek ir kokių paukščių peri Širvintų miesto vandens telkinių pakrantėse?

Ar rangovui buvo keliami atitinkami reikalavimai ir tikrinama jo kvalifikacija, reikalinga aukščiau minėtiems darbams atlikti?

Virginijus Sarpauskas yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys nuo TS-LKD

Nuotraukos autoriaus

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*