Naujausios žinios

Bebras vis dar laukia pagalbos (papildyta)

Daumanto Amankavičiaus nuotrauka

srf  logo

Į „Širvio“ redakciją kreipėsi pilietis Daumantas Amankavičius. Eidamas su mergina Totorių tiltu per užtvanką, jis pastebėjo ant užtvankos vartų besigaluojantį bebrą.

„Skambinome į gyvūnų apsaugos tarnybą, vėliau į 112 ir paaiškinome situaciją. Jau valandą stovime niekas neatvyko net pasižiūrėti kokia padėtis. Be to praeiviai sakė, kad šis bebras jau savaitę kankinasi toje pačioje vietoje.“

Redakcija susisiekė su 112 ir perdavė jaunuolio pagalbos prašymą išgelbėti bebrą iš užtvankos spąstų. Netrukus sulaukėme skambučio iš Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos pranešimų centro. Specialistas pranešė, kad susisiekė su ugniagesiais, medžiotojais bei Gyvūnų globėjų asociacija Kaune, kuri sudariusi sutartį su ministerija. Ugniagesiai bebrui suteikti pagalbą atsisako, neva šis darbas jiems perdaug pavojingas, o Gyvūnų globėjų asociacija atvyks, bet ne šiandien. Kada konkrečiai bus suteikta pagalba bebrui nepraneša.

Sušalęs ir alkanas bebras toliau  laukia pagalbos.

Vietovė atvira ir šiuo tiltu dažnai praeina vaikai. Belieka tikėtis, kad kokie dešimtmečiai gyvūnų mylėtojai nenuspręstų patys tapti geraisiais gelbėtojais.

Širvintų miesto gyventojo Virginijaus Sarpausko komentaras:

„Ką tik grįžęs iš Vilniaus, Kaziuko mugės, perskaičiau straipsnį apie nelaimėlį bebrą. Stebina įstaigų biurokratizmas, ir praeinančių žmonių, kurie matė į nelaimę pakliuvusį bebrą, abejingumas. Prieš kelias savaites per LR radiją teko girdėti reportažą apie gyvūnų gelbėjimo peripetijas. Pasirodo, įmonė, kuri laimėjo konkursą, teturi tik du automobilius, kuriais bando aprėpti visą Lietuvą. Ugniagesiai neturi reikiamos šiam konkrečiam atvejui įrangos. O gyvūnų sergėtojai atvyks tik rytoj. Taigi nieko nelaukęs pasiėmiau gerai pakrautą prožektorių, fotoaparatą, ir išskubėjau prie užtvankos, nes gyvenu už kelių šimtų metrų. Iš tiesų radau bebrą, tupintį ant užtvaros standumo briaunos. Bebrą apšvietus, jis į šviesą reaguoja. Ir toks įspūdis, lyg tiestųsi prie manęs į viršų.

O situacija yra tokia. Po užtvankos užtvara teka labai stipri vandens srovė. Ji stumia toliau esantį vandenį, ir tokiu būdu gaunasi tarsi vandens kalnas. Didžiulė srovė, su galingais sūkuriais. Bebrai gyvena ramiuose vandenyse. Ir kad būtų dar ramiau, iš šakų pasidarę užtvankas, gyvena aukštupyje. Daugybę kartų prie sodo teko matyti bebrus. Jie pamatę žmogų kaip mat slepiasi. O šiandien stiebėsi link manęs. Vadinasi, jis vandens srovės bijo labiau. Vienintelė išeitis – jį nukelti su kokiais tinklais, ir paleisti į ramų vandenį. Belieka tikėtis, kad ši naktis jam neprailgs, ir rytoj išgelbėtas pliaukštels mums uodega…“

Virginijaus Sarpausko nuotraukos

srf logo

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*