Naujausios žinios

Bėgimo virusas jau siekia ir Širvintas

Retai, labai retai kada pamatydavau bėgiką mūsų miestelyje, kai prieš dešimt metų persikėlėme gyventi į Širvintų rajoną. Šiandien ryte ar vakare važiuojant per Širvintas galima išvysti ne vieną risnojantį bėgiką.

Bėgimas maitino žmoniją šimtus tūkstančių metų. Pirmykštis medžiotojas turėdamas primityvius medžioklės įrankius visų pirma turėjo pasitikėti savo eikliomis kojomis. Dėl ilgos evoliucijos žmogus tapo vienu geriausiai bėgančiu ilgas distancijas tarp visų žemėje gyvenančių žinduolių. Antai Jungtinėse Amerikos Valstijose kas metai vyksta varžybos „Man against the horse“, kuriose vienoje trasoje varžosi bėgikai ir jojikai. Paskutinį kartą šiose varžybose 2014 metais tiek 25 mylių (apie 40 km), tiek ir 50 mylių (apie 80 km) laimėjo dalyviai, pasikliaunantys tik savo kojomis ir savo ištverme.

Gyvenimui tapus sėslesniu bėgimo vis mažiau reikėjo. Jį pakeitė kiti darbai, reikalaujantys ne mažiau fizinės ištvermės: arimas, šienavimas, derliaus nuėmimas. Galiausiai atėjo sėdėjimo epocha. Šiais laikais  vis daugiau įvairių specialybių atstovų visą savo darbo laiką praleidžia sėdėdami. Sėdi ne vien biurų darbuotojai, bet ir  vairuotojai, traktorininkai, kasininkės, siuvėjos bei daugelio kitų specialybių atstovai. Tačiau gamta daro savo. Kai pavargęs ir suirzęs po sunkios sėdimo darbo dienos apsiauni sportbačius ir prasuki keliolika kilometrų, kraują pripildo laimės hormonai endorfinai. Tie patys hormonai mūsų seneliams, grįžtantiems iš laukų po sunkių dienos darbų, teikdavo džiaugsmą, o mūsų tolimiems protėviams padėdavo išgyventi, kai jiems tekdavo grįžti po ilgos medžioklės tuščiomis namo. Ne veltui pasaulyje jau keletas dešimtmečių, Lietuvos didmiesčiuose koks dešimt metų, o mažesniuose miesteliuose keleri metai, kartu su sėdėjimo epidemija plinta ir bėgimo virusas.

Šią vasarą per Širvintų miesto 540-mečio šventę buvo suorganizuotos bėgimo varžybos ir Širvintose. Rungtyniauta 54 m., 540 m. ir 5.4 km distancijose. Nors jose pasitaikė ir keletas nesklandumų, tačiau renginys labai pavyko. Belieka tikėtis, kad kokios nors masinės bėgimo varžybos vyks kas metai ir tai padės susiburti miestelio bėgikų bendruomenei.

Prieš savaitę vykusiame „Danske Bank“ Vilniaus maratone visą distanciją – 42,195 km, įveikė du širvintiškiai: Vytenis Dapkevičius (laikas – 3:23:45, 136 vieta) ir Darius Jasevičius (laikas – 3:35:58, 239 vieta) , iš viso  maratono trasą baigė 810 dalyvių. Tomas Vilčinskas pusę maratono nubėgo per 1:31:37  ir užėmė 124 vietą. Taip pat pusės maratono distanciją – 21,925 km, sėkmingai įveikė Evelina Rokaitė  ir Valdas Povilaitis. Dar 8 sportininkai, kurių starto protokole miestas buvo nurodytas Širvintos arba Širvintų r. bėgo trumpesnes distancijas. Žvelgiant į daugiau kaip 16 tūkstančių dalyvių masę, startavusių įvairiose distancijose Vilniaus maratono dieną, galima manyti, kad savo populiarumu bėgimas jau rimtai gali rungtis su „tautiniu sportu“ – krepšiniu. Pagrindinis skirtumas – daugelis krepšinio mėgėjų stebi rungtynes ir tik retkarčiais patys paima kamuolį į rankas, o bėgimo entuziastai patys daug bėgioja ir tik retas kuris iš jų gali pasakyti, kas šiuo metu Europoje ar pasaulyje yra greičiausi.

[peg-image src=“http://lh3.googleusercontent.com/-ARD1mcJT9-A/Vf8EvLxmjxI/AAAAAAAAA4A/wZdF1vIsaNY/s144-o/po%252520finiso.jpg“ href=“https://picasaweb.google.com/115795536838592631999/BegimoVirusas#6196676820946292498″ caption=“Baigus maratono trasą“ type=“image“ alt=“po finiso.jpg“ image_size=“1920×1080″ ]

Vytenis Dapkevičius

Širvintų kelionių ir sporto klubas „briedis.org“

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*