Naujausios žinios

Birutės Siniauskienės augantis molis

„Širvio“ informacija
Nuotraukos iš B. Siniauskienės asmeninio archyvo

Širdį pamalonina išgirdus, jog žmogus beieškodamas savęs, įvairių išraiškos formų, pagaliau atrado savo kelią. Taip galima apibūdinti širvintiškę, jau ne vienerius metus praleidusią užsienyje, pagaliau sugrįžusią gyventi į Vilnių, Birutę Vidmantaitę-Siniauskienę. „Noriu pasidžiaugti pirmąja savo dukters darbų paroda, kuri yra Švedijoje“, – žinutėje redakcijai rašo jaunos keramikės mama. Rugsėjo 17–spalio 9 dienomis Birutės darbai eksponuojami Švedijos sostinėje Stoholme, galerijoje „deBernardo“.

Keramikos dizaino kritikai yra pastebėję, kad šiandien vis dar vyrauja nuostata, kad forma atitinka funkciją, o grožis vertinamas kaip nereikalingas, iš mados išnykęs, praėjusių laikų ženklas, turintis per daug ornamentų. Grožis gali būti pridedamas kaip priedas kūrybinio proceso pabaigoje tiek, kiek leidžia biudžetas.

„Man prireikė šiek tiek laiko, kol atradau molį. Aš visada galvojau, kad mano misija yra sukurti grožį ir kad jis turi būti funkcionalus. Dėl šios priežasties aš atsidaviau madai, plaukų dizainui ir interjero dizainui. Bet mano įsitikinimai apie funkcinį grožį nutrūko, kai pirmą kartą įkišau rankas į molį. Aš negalėjau sustabdyti savęs, kai atsirado dalykų, kurie neturėjo jokios kitos funkcijos, išskyrus grožį. Tai privertė susimąstyti, koks iš tikrųjų yra grožis ir jo funkcija, kodėl grožis daro tokį didžiulį poveikį žmonėms. Kodėl viskas yra taip gražu gamtoje? – taip įvertina savo kūrybą Birutė Siniauskienė. – Formų formavimui aš naudoju plokščių ir ričių techniką. Papuošimui kartais naudoju slydimo ar išspaudimo įrankius. Aš įkaitinu krosnį iki 1040–1200 laipsnių Celsijaus, priklausomai nuo to, kokios spalvos noriu. Dažniausiai savo darbų neglazūruoju. Matinis paviršius man primena natūralias medžiagas, tokias kaip akmenį, jūros šlifuotą medieną, smėlio kopas. Ir aš manau, kad būtent čia semiuosi įkvėpimo. Aš norėčiau, kad žmogus žiūrėdamas į mano darbą, ilsėtųsi akimis ir protu“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*