Naujausios žinios

„Boružėlė“ įsigijo šiltnamį

Straipsnis buvo išspausdintas spalio 10 d. laikraščio „Širvis“ 39-ame šių metų numeryje.

Ketvirtadienio rytą šurmuliavo Širvintų vaikų lopšelio-darželio „Boružėlė“ kiemas. Abiejų darželio skyrių, buvusių „Buratino“ ir „Saulutėsׅ“ darželių, vyresnieji vaikai susirinko švęsti spalvotąjį, derlingąjį rudenį.

Vaikus pasitiko rudeniškų gėrybių – grybų pulkelis, kuris kvietė kartu šokti ir dainuoti. Taip besilinksmindami vaikai sulaukė svečių. Įstaigos laikinoji direktorė Sondra Bartulienė pristatė Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų atstovę Karoliną Valaišienę bei šiltnamį montavusios UAB „Ekmeta“ atstovus Liliją ir Darių Serekpajevus. K. Valaišienė pristatė projektą – konkursą „Auginu Lietuvai!“. Būtent šio projekto dėka „Boružėlės“ darželiui buvo padovanotas ir sumontuotas tikrų tikrausias šiltnamis.

Projekte, kurį organizavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija, turėjo galimybę dalyvauti visos Lietuvoje veikiančios ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir globos namai tik su sąlyga, kad šios įstaigos privalo turėti nuosavybės ar panaudos teise priklausančios žemės.

Projekto, prie kurio buvo kviečiamos prisidėti ir savivaldybės, siekis buvo padovanoti 100 šiltnamių miestų ir rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ir globos namams. Nors buvo kviečiamos visos savivaldybės, tačiau ne visos dalyvavo konkurse ir ne visos prie šio projekto prisidėjo pinigine parama. Mūsų Širvintų rajono savivaldybė pateko į neprisidėjusiųjų prie projekto įgyvendinimo sąrašą. Gal todėl, kad biudžete nerado 360 eurų prisidėti prie projekto, o gal dėl kitų priežasčių ir šventėje neteko sutikti nė vieno Savivaldybės tarnautojo, nors, pasak Žemės rūmų atstovės, buvo kviesta ir merė Ž. Pinskuvienė, ir Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus atstovai.

Ant mūsų miesto vaikų darželio „Boružėlės“ padovanoto šiltnamio pritvirtintos informacinės lentelės puikuojasi keturių šaunių rajono ūkininkų, šios idėjos rėmėjų, pavardės, kurių dėka šios įstaigos ugdytiniai galės mokytis ūkininkauti. Širvintų vaikų lopšelio darželio „Boružėlė“ laikinoji direktorė S. Bartulienė padėkos raštais bei simbolinėmis dovanėlėmis už šią dovaną atsidėkojo ūkininkams Ramūnui Kisieliui, Leonui Rutkauskui, Dariui Čiūtai ir Rimantui Darvydui.

Šiemet šimto šiltnamių padovanoti nepavyko, jų įvairiausiose šalies vietovėse Akmenės, Alytaus, Biržų, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kauno, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Kretingalės, Kupiškio, Lazdijų, Molėtų, Palangos, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šalčininkų, Šiaulių, Šilalės, Švenčionėlių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilkaviškio, Visagino ir Širvintų veikiančiuose vaikų darželiuose bei vaikų namuose pastatyta net 44.

„Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, ugdyti meilę savo kraštui bei didinti jų užimtumą. Vaikai darželyje ar globos namuose turėdami nedidelį šiltnamį galės patys auginti daržoves, rūpintis jomis, džiaugtis ir geriau pažinti. Atstovauju Ukmergės ir Širvintų kraštams ir gaila, kad Širvintų rajono savivaldybė nerado lėšų prisidėti prie šios puikios idėjos. Džiaugiuosi, kad gana nesunkiai pavyko rasti rėmėjus, šio rajono ūkininkus, “ – kalbėjo Žemės ūkio rūmų atstovė Karolina Valaišienė.

Projektas-konkursas vyko dviem etapais. Pirmuoju etapu konkurse pareiškusios norą įstaigos siuntė nuotraukas, tema „Auginu pats – auginu Lietuvai“, kuriose atsispindėjo vaikų santykis su kaimu, žemės ūkiu, žemės ūkio darbais. Žemės ūkio rūmų feisbuko paskyroje paskelbtos nuotraukos rinko patiktukus. Daugiausiai patiktukų sulaukusios nuotraukos buvo paskelbtos nugalėtojomis, o šių nuotraukų savininkėms padovanoti ir sumontuoti šiltnamiai. Taip pat bus įsteigtos papildomos ŽŪR nominacijos už kūrybiškiausią, linksmiausią, meniškiausią, originaliausią fotonuotrauką.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*