Naujausios žinios

Buitinių atliekų išvežimo naujovės

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 9 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Į „Širvio“ skaitytojų klausimus atsako UAB „VSA Vilnius“ vadybininkas Alvydas Želnys.

Jei konteineris nebuvo pastatytas balandžio mėn., ar reikės mokėti už atliekų išvežimą?

Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu šiuo metu šalyje galioja visuotinė vietinė atliekų surinkimo ir tvarkymo rinkliava. Tai reiškia, kad visi nekilnojamojo turto savininkai yra įpareigoti mokėti savo savivaldybės įmonei (Širvintų rajono atveju – UAB „Širvintų šiluma“) už paslaugos teikimą pastoviąją ir kintamąją mokesčio dalį. Pastovioji dalis visiems gyventojams vienoda ir privaloma, o kintamoji priklauso nuo atliekų kiekio.

Jūsų atveju kintamosios dalies, kuri priklauso nuo konteinerio ištuštinimo, už balandžio mėnesį nereikės mokėti.

„VSA Vilnius“ visą mėnesį paslaugos gavėjams platino informaciją, jog asmenys, neturintys naujo konteinerio, šiukšlių išvežimo dieną buitinių atliekų maišelį paliktų šalia kelio važiuojamosios dalies arba prie kaimynų buitinių atliekų konteinerio.

Kodėl iš kaimiškų vietovių vešite ne pagal poreikį – pasirinktinai vieną ar du kartus per mėnesį, kaip tai darė buvęs vežėjas – o tik vieną kartą per mėnesį. Kuo skiriasi miesto gyventojai nuo kaimo?

Techninėje specifikacijoje yra nurodyta, kad Širvintų mieste šaltuoju metu periodu šiukšlės vežamos vieną kartą, o šiltuoju du kartus per mėnesį. Kaimo vietovėse – ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį. Rengdamas konkurso sąlygas taip nurodė užsakovas (UAB „Širvintų šiluma“ ). „VSA Vilnius“ paslaugas teikia kaip nurodyta sutartyje.

Kodėl ne visi gyventojai gavo konteinerius?

Pagal administratoriaus (UAB „Širvintų šiluma“) pateiktus sąrašus visiems gyventojams jau yra išdalinti konteineriai. Tie, kurie jų negavo, nebuvo sąrašuose.

Kam reikalingas tas „čipas“ ant konteinerio? Gyventojai klausia, ar tai nebus dar kažkokia gyventojų sekimo sistema?

Tai susiję tik su atliekų išgabenimo apskaita. Visi konteineriai sužymėti RF-ID elektroniniais žymekliais, kurie nuskaitomi (fiksuojamas laikas, inventorinis konteinerio Nr., transporto priemonės valstybinis Nr., konteinerio vieta) tik išpilant atliekas. Jokių kitų funkcijų minėtas ženklinimas neatlieka.

Dėl neaiškumų gyventojai gali kreiptis telefono numeriu 8 800 00 888 arba info@vsa.lt, sirvintos@vsa.lt .

Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

 

2 Comments on Buitinių atliekų išvežimo naujovės

  1. Paslaugos laukiantysis // 2018 gegužės 18 13:02 at // Atsakyti

    Kodėl UAB „Širvintų šiluma“ pateikė sąrašus ne visų gyventojų??? Kokius iš kur ima jie sąrašus? Konteineriai ne visiems išdalinti, dar ne vienas kiemas neturime jų ir paslaugos sutarties pakeitimo neturime.
    Konteineriai yra materialus turtas ir jų per rajoną susidaro kiekis už nemenką lėšų sumą. Jeigu daiktas, prekė yra atvežamas, tai privalu, kad gyventojas jį gavęs pasirašo perdavimo priėmimo akte užfiksuojant daikto gavimo datą. Tai susiję su dvišaliais susitarimais, o gal mūsų rajono atveju atveju su trišaliais??

  2. O kada bus pasirašomos sutartys su paslaugos teikėju. Kiek žinau tai yra būtina,bet kažkodėl jokios informacijos apie tai nėra. Nėra sutarties-nėra ir mokesčių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*