Naujausios žinios

Būti ar nebūti Širvintų ligoninei? (I dalis)

Renata Boreikaitė

Straipsnis buvo išspausdintas kovo 14 d. laikraščio „Širvis“ 10-ame šių metų numeryje

Po to, kai viešoje erdvėje pasklido žinia, kad greitu metu širvintiškiai nebegalės gydytis Širvintų ligoninėje, „Širvio“ redakcija sulaukė sunerimusių skaitytojų skambučių, nuogąstaujančių dėl mūsų rajono ligoninės ateities. Ne vienas besiteiraujantis teigė, kad girdėjęs apie Širvintų bei Ukmergės ligoninės jungimąsi. Redakcija krepėsi į abi įstaigas prašydama pakomentuoti gyventojų nuogąstavimus dėl VšĮ Širvintų ligoninės ateities.

Į klausimus, ar planuojamas VšĮ Širvintų ligoninės jungimas prie Ukmergės ligoninės; kokie skyriai Širvintų ligoninėje vykdys veiklą ir kokie specialistai teiks paslaugas (jei jungimasis planuojamas) po sujungimo; kada ketinama informuoti visuomenę dėl Širvintų ligoninės ateities, VšĮ Širvintų ligoninė informavo, kad VšĮ Širvintų ligoninė neturi steigėjo Širvintų rajono savivaldybės pavedimo rengti Įstaigos reorganizacijos plano.

„Kaip ir Jūs, iš viešosios erdvės žinome, kad LR Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupė šiais metais rengia 14 Lietuvos „Mažųjų rajoninių ligoninių optimizavimo planus“ (tame tarpe ir mūsų rajono ligoninės). Už planų parengimą yra atsakinga Valstybinė ligonių kasa. Bet minėtoje LR Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupėje ligoninės administracija nedalyvauja, o apie darbų eigą nesame informuoti. O pats planas turėtų būti skelbiamas kovo mėnesio viduryje…“ – teigiama asmens nepasirašytame Ligoninės atsakyme į raštišką redakcijos paklausimą.

Širvintų ligoninės tinklalapio skiltyje apie vadovą informacijos nėra, o Širvintų savivaldybės tinklalapyje kelios dienos po mūsų paklausimo atsirado informacija apie tai, kad yra rengiamas Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl leidimo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Eloną Pečiukaitienę trijų mėnesių laikotarpiui paskirti laikina VšĮ Širvintų ligoninės direktore. Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų tuo metu ji neis, bus išleista nemokamų atostogų.

Ukmergės ligoninė, deja, apsitvėrė tylos siena ir į pateiktus klausimus atsakė vienu teiginiu: „Minėtais klausimais Jūs turite kreiptis į VšĮ Širvintų ligoninės steigėją, t. y. į Širvintų rajono savivaldybę.“

Skaitytojams pateikiame Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotojos Irenos Vasiliauskienės, kuruojančios sveikatos sritį, komentarą:

„Dėl Širvintų ligoninės situacijos per šiuos metus vykome į daugybę susitikimų su Vilniaus teritorinės ligonių kasos, su Sveikatos ministerijos (su ministru A. Veryga, buvusia viceministre G. Šakalyte) atstovais, daugeliu kitų. Nesame išskirtiniai, nes daugelio Lietuvos mažųjų ligoninių padėtis yra panaši. Tačiau mūsų padėtis kitokia, nes esame labai arti didesnių ligoninių (Ukmergės ir Vilniaus), kurias mūsų rajono gyventojai dažnai pasirenka jiems reikalingoms paslaugoms gauti. Todėl minėtų institucijų rekomendacijos vienareikšmės: tokios mažos įstaigos, kaip mūsų, yra nereikalingos, jos sudaro didelę naštą valstybei.

Suprantama, kad ministerija žiūri į Europos Sąjungą, kur daugelyje šalių ligoninių tinklas yra kur kas retesnis nei Lietuvoje. Sprendimai dėl Širvintų ligoninės ateities didžiąja dalimi priklausys nuo Ligonių kasų ir Sveikatos apsaugos ministerijos. O Širvintų rajono savivaldybė, kaip ligoninės steigėja, dės visas pastangas, kad pačios pagrindinės reikalingiausios žmonėms paslaugos būtų teikiamos čia, vietoje. Šiuo metu daug dirbame analizuodami situaciją ir ieškodami geriausio mūsų žmonėms varianto. Apie visus priimtus sprendimus gyventojai bus informuoti teisės aktų nustatyta tvarka.“

Redakcija skaitytojams rūpimais klausimais kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją bei į Vilniaus teritorines ligonių kasas.

1 Comment on Būti ar nebūti Širvintų ligoninei? (I dalis)

  1. moteriškės suėdė ligoninę ir dabar sako jo likimas toks, kad reikia uždaryt.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*