Naujausios žinios

„Cafe Muse“ sekmadienį tiekė maistą smegenims

Šaltinis: www.apklausa.lt

Musninkuose neseniai įsikūrusioje kavinėje „Cafe Muse“ praėjusio sekmadienio popietę galima buvo „užsisakyti“ patiekalą, kuris papildytų ne skrandžio, bet smegenų tūrį. Tądien vyko neįprastas mūsų rajono kavinėms nemokamas renginys – mokymai „Kaip nuveikti svarbius / prasmingus darbus be streso“, kurį organizavo patys kavinės savininkai Kristina ir Vincent. Mokymus vedė švietimo konsultantas, sisteminių pokalbių moderatorius, Suomijos švietimo lyderystės magistrantas Rygaudas Guogis.

muse

Į mokymus pateko tik suskubę registruotis. Visi, norintys išgirsti konsultanto paskaitos, netilpo populiarėjančioje mažoje gyvenvietės kavinėje.

„Pasidalinsiu savo daug metų naudojama darbo srauto valdymo sistema, kuri ypatingai tinka projektiniu pagrindu dirbantiems žmonėms, arba tiems, kurių diena sunkiai prognozuojama – švietime, versle, viešajame administravime ir panašiose veiklose…“ – gausiai susirinkusiems apibrėžė sutrumpintų mokymų esmę Rygaudas Guogis.

Tris valandas trukusiame renginyje buvo analizuojama:

  • Kaip sudėlioti visus mūsų galvą atakuojančius „reikėtų“, „turėčiau“, „pažadėjau“, ir kt., taip pat dokumentų ir kitą popierinį srautą, lipnius lapukus, elektroninius laiškus ir visus kitus „dalykus“ į vieną nuo srauto netrūkinėjančią patikimą sistemą?
  • Kaip tiek darbinius, tiek asmeninius reikalus bei projektus struktūruoti pagal kontekstus, kad galėtume kaip įmanoma dažniau būti čia ir dabar?
  • Kaip kas savaitę rasti laiko savo darbams ir įsipareigojimams peržiūrėti ir tik svarbiausiuosius paversti įrašais darbo kalendoriuje?
  • Kaip korektiškai vadovui pasakyti, kad peršamam darbui negalės rasti laiko, tai yra vietoje griežto „Ne“ atvirai pasikalbėti apie darbų apkrovą?

Teorinėje dalyje pateikti pavyzdžiai iš asmeninės lektoriaus gyvenimo patirties neabejotinai praturtino teorines žinias, o tris valandas trukęs užsiėmimas neprailgo. Atliekamos praktinės užduotys suteikė galimybę susikoncentruoti ties savo „dalykais“. Kiekvienas dalyvis iš mokymų išsinešė sau naudingų žinių. Vienas suprato, kad svarbu neatidėlioti smulkių veiklų ar dalykų, kurie neleidžia susikoncentruoti ties svarbesniais, kitas po mokymų nusprendė įsigyti užrašinę, kurioje nuo šiol susirašys dalykus, veiksmus, kurie lems dalyko sprendimą. Įdomu buvo išgirsti, kad nebūtina visus reikalus spręsti čia ir dabar arba tik pačiam, juos galima atidėti arba deleguoti atlikti kitam.

Tikiuosi, kad tokių paskaitų bus daugiau juolab, kad norinčių jose dalyvauti netrūksta.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*