Naujausios žinios

Čiobiškiečiai šventė Kaimynų dieną

Straipsnis buvo išspausdintas  gegužės 24 d. laikraščio „Širvis“ 21-ame šių metų numeryje.

Kaimynų dieną svetingieji čiobiškiečiai rengė ir pernai, tik ji buvo, kaip sakė patys dalyviai – mažesnio masto. O šiemet veiklus Musninkų krašto jaunimas pasiūlė rengti didesnę šventę, sukviesti į ją buvusio Musninkų valsčiaus teritorijos gyventojus. Kernaviškis Mykolas Vadišis, čiobiškietė Aurelija Dzedzevičiūtė, musninkiečiai Vytas Kalinauskas ir Laimonas Brazaitis, Vaidas Maršalka iš Paširvinčio jau kovo mėnesį nutarė: laikas nuo kalbų pereiti prie darbų. Idėją išgirdę bendruomenių pirmininkai Alvydas Rolis, Daiva Drazdauskienė ir Laimutė Dzedzevičienė pritarė: „Organizuojam!“ Sudarė organizacinį komitetą, pasiskirstė pareigomis ir ėmėsi darbo. Organizatoriai džiaugėsi, kad bendruomenėse yra daug neabejingų žmonių, ne tik palaikančių naujas iniciatyvas, bet ir padedančių jas įgyvendinti. Čiobiškio dvaro savininkė Eugenija Vagnerienė visada mielai sutinka, kad renginiai vyktų dvare. Ne išimtis ir kaimynų šventė. Dvaras buvo atviras lankytojams: vieni gal norėjo pasmalsauti, o kiti prisiminti jaunystę, kai teko čia mokytis ar gyventi internate. Dėkingi organizatoriai dosniems rėmėjams Linui Ryškui ir Romui Pavasariui.

Gegužės devynioliktąją kaimynų šventės šurmulys prasidėjo jau nuo vidurdienio. Ieva Žemaitienė, Ieva Vaitkeviča ir Janė Stravinskienė mažuosius šventės dalyvius kvietė į atrakcionus, organizavo žaidimus – tikrai nebuvo nuobodu. Gausiai besirenkančius šventės dalyvius džiugino geras oras. Dvaro kieme, po ūksmingais medžiais nebuvo karšta, vienas malonumas pasidžiaugti vasariška diena. Kai kas juokais dėkojo organizatoriams, kad nepamiršo užsakyti gero oro.

Vakarop prasidėjo koncertas. Kviestinių žvaigždžių nebuvo, o ir kam jos, jei savų muzikantų, dainininkų ir šokėjų krašte netrūksta. Čiobiškio moterų ansamblis „Lyra“, Lapelių merginų ir moterų šokių grupė „Desso“, Musninkų kapela ir estradinis ansamblis, Musninkų gimnazijos jaunimo grupė, Kernavės folklorinis ansamblis „Medgrinda“ – tikrai buvo į ką pasižiūrėti ir pasiklausyti. Žiūrovai saviems atlikėjams negailėjo plojimų ir pagyrų. Šventėje apsilankė ir kaimynus pasveikino rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Organizatoriai skelbė, kad vaišių stalas bus suneštinis, tad niekas neatėjo tuščiomis. O musninkiečių „Spindulio“ bendruomenės atstovai atvyko su savo lauko virtuve ir nepamainomu virėju Vaclovu Špakausku. Nei viena „Spindulio“ šventė neapsieina be firminės sriubos. Šį kartą ja gardžiavosi ir gyrė visi kaimynų šventės dalyviai.

Laikas šventėje neprailgo, dalyviai skirstėsi jau sutemus, gražūs įspūdžiai ilgai išliks.

Vasara Musninkų valsčiuje žada būti turininga. Birželio pradžioje Čiobiškio šile vyks basakojų tako atidarymas, dvare veiks ne viena kūrybinė stovykla. Liepa prasidės kraštiečių sambūriu Lapelėse. O „Spindulio“ bendruomenė irgi žada daug įdomaus: jau birželį Musninkų varpinėje bus surengta dailininko Petro Dzedulionio paveikslų paroda, vėliau vyks tradicinė sporto šventė, o apie rugpjūčio vidurį bus iškilmingai atidengtas paminklas Musninkų krašto savanoriams. Veiklios ir svetingos bendruomenės visus kviečia prisijungti.

Nuotraukų autoriai renginio dalyviai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*