Naujausios žinios

Čiobiškio dvaras jau žinomas Europoje

Jau treji metai, kaip Čiobiškio dvaras bunda perėmus naujajai savininkei Eugenijai Vagnerienei. Šiais metais dvaras tapo žinomas Europoje, o ypatingai jo kelios nuotraukos, kurių autorius – Andrius Zienius. Minint 2018-uosius – Europos kultūros paveldo metus, dvi Europos profesionalios asociacijos – Europos istorinių pastatų asociacija (EHHA) ir Karališkoji fotografijos draugija (RPS) – paskelbė fotografijų konkursą „2018 metų Europos kultūros paveldo fotografas“. Fotografas Andrius Zienius (Lietuva), konkursui pateikęs net 4 įspūdingas Čiobiškio dvaro nuotraukas, pateko į geriausiųjų Europos kultūros paveldo fotografų sąrašą.

„Apie mus rašo ne tik „We love Lithuania“, bet ir „MadeinVilnius.lt“! – rašoma Čiobiškio dvaro feisbuko paskyroje. – Čiobiškio dvaro nuotraukos puikiai įvertintos konkurse „2018 metų Europos kultūros paveldo fotografas“, kurį skelbė Europos istorinių pastatų asociacija (European Historic Houses Association) ir Karališkoji fotografijos draugija (The Royal Photographic Society). Ypatingai dėkojame unikalių dvaro fotografijų autoriui ir mūsų partneriui fotografui Andriui Zieniui už tarptautinius pasiekimus bei pasitikėjimą Čiobiškio dvaru ir jo galimybėmis!“

Gegužės–spalio mėnesiais vykęs tarptautinis konkursas, kuriame dalyvavo atstovai iš 19 šalių, sulaukė ypatingo dėmesio fotografijose įamžinant vaizdus, atspindinčius kvietimo temą – „Mūsų namai – jūsų paveldas“. Finaliniame etape teisėjų vertinimui buvo pateikta daugiau nei 700 fotografijų, kurių 3 tapo nugalėtojomis ir dar 16 pripažintos geriausiomis.

Teisėjai aukštai įvertinę Čiobiškio dvaro rūmų mansardos fotografiją išrinko ją viena iš 19 geriausiųjų Europoje. Kartu su kitomis 18 fotografijų ji buvo demonstruojama metinėje Europos istorinių pastatų asociacijos konferencijoje Europos Sąjungos Regionų Komitete ir bus pristatoma įvairiose Europos šalyse visus 2019 metus.

Konkurse dalyvavusias fotografijas vertino pripažinti fotografai ir Europos Komisijos atstovas – Oliver Curtis bei „Olympus“ atstovas Mark Tachara (Jungtinė Karalystė), Jean Pierre Gabriel (Belgija) ir Europos Komisijos švietimo ir kultūros generalinio direktorato viršininko pavaduotoja Catherine Magnant.

„Širvio“ informacija parengta pagal https://madeinvilnius.lt; https://welovelithuania. com ir https://www.facebook. com/CiobiskioDvaras/ Nuotraukos: Andriaus Zieniaus

1 Comment on Čiobiškio dvaras jau žinomas Europoje

  1. Pagarba besirūpinantiems paveldu.
    Straipsnis daugiažodis, sureikšmintas nuotraukų vaidmuo, – kokios čia varžytuvės? – ne visai taisyklinga kalba panaši į techninį vertimą.
    Jei nuotraukos reikšmingos, tinkamai ir pasakykime.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*