Naujausios žinios

„Dainuok su mumis“ Barskūnuose

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų rugpjūčio 24 d. laikraščio „Širvis“ 33-ame numeryje.

Energingoji Stefanija Tamošiūnienė lenkiškos muzikos gerbėjų neapvylė ir šiemet. Jos organizuojamas tradicinis festivalis „Dainuok su mumis“ vyko jau dvyliktą kartą. Dešimt metų vykdavęs Jauniūnuose, pernai renginys persikėlė į Šiaulių kaimą, renovuotus bendruomenės namus. Šį kartą – Barskūnai. Gal taip ir geriau: kodėl klausytojai turi nuolat vykti į festivalį, gali ir festivalis atvykti pas juos. Gal tryliktąjį kartą adresas vėl bus kitas?

Žiūrovai suplaukė iš visos seniūnijos, atvyko garbingų svečių: Seimo nariai Rita Tamošiūnienė, Michal Mackievič, Petras Čimbaras, rajono Tarybos nariai Rasa Tamošiūnienė ir Vytas Šimonėlis, merė Živilė Pinskuvienė, klebonas kun. Juzefas Aškelovičius. Maišiagalos tradicinių amatų centras ir Barskūnų pagrindinė mokykla surengė spalvingą mugę, tad gausiai susirinkę žiūrovai galėjo ne tik muzikos pasiklausyti, bet ir ką nors gražaus įsigyti.

Po sveikinimų renginio vedėja Edita Tamošiūnaitė paskelbė koncerto pradžią. Tradiciškai jį pradėjo Jauniūnų folkloro ansamblis „Czerwone maki“. Dalyvių kaleidoskopas mirgėte mirgėjo: viešnios iš Lenkijos „Babskie olekanie“. Vaikų šokių kolektyvas „Przyjazn“, pramoginių šokių kolektyvas „Gija“, Maišiagalos bažnyčios choras „Moderato“, folklorinis ansamblis „Suzianianka“, kapela „Sventojanska“, „Hanki“, Kasparų šeima ir Šiaulių moterų grupė. Visus sužavėjo grupė iš Baltarusijos „Lalki korporation“, jau ne pirmą kartą atvykstanti į lenkų muzikos festivalį ir žiūrovų labai mylima.

Renginys pavyko. Organizatoriai – Lietuvos lenkų sąjungos Širvintų skyrius ir Jauniūnų lenkų kultūros organizacija, tikina, kad be rėmėjų būtų sunku. Todėl ne kartą nuo scenos skambėjo padėkos susivienijimui „Wspolnota polska“, Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, AB „Amber Grid“, UAB „NTEX“, Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus ir Trakų rajonų skyriams, Nemenčinės kultūros centrui, Maišiagalos bendruomenei, taip pat informaciniams rėmėjams. Ačiū visiems.

Besiskirstantys žiūrovai spėliojo, kur festivalis atsidurs kitais metais: gal Medžiukuose, gal Bartkuškyje, o gal dar kitur. Palaukime kitų metų ir pamatysime. O laukti tikrai verta, tad iki susitikimo po metų.

Nuotraukos iš Stefanijos Tamošiūnienės archyvo

1 Comment on „Dainuok su mumis“ Barskūnuose

  1. o Širvintų kultūros centras pš…net jo nėra. Dar galėjo Stefanija daug naudos dirbdama duoti, kaip ir kiti. Deja, jiems patirties nereikia, gl..ir pataikūnų reikia.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*