Naujausios žinios

Dar iki rinkimų

Nomedos Drazdienės piešinys

Straipsnis buvo išspausdintas spalio 24d. laikraščio „Širvis“ 41-ame šių metų numeryje.

Va ką reiškia gera mintis, pasakyta laiku ir vietoje. Džiaugiuosi tokiu operatyvumu ir pasitikėjimu. Seniai žinojau, kad netuščiai vėjus laidau, postringauju, o rimtais, beveik valstybiniais reikalais galvą suku.

Tik ėmiausi skaičiuotis rudeninius viščiukus valdžioje ir še tau, rajoninėje žiniasklaidoje klausiama, kokio mero ir kokios valdžios norėtume. Tai taip išeina, kad šiai amen? O gal tik retoriškai klausiama, susiprask, negi begali būti kitaip. Kad taip viskas paprasta būtų – panorėjai ir gavai. Čia jums ne Kalėdos, brangieji, čia šiek tiek rimčiau. Juk norų turi ir būsimas kandidatas į merus, ir būsimi Tarybos nariai.Visi tie būsimi kandidatai nesnaudžia, darbuojasi, ruošiasi būsimiems rinkimams: vieniems reikėtų kokį keliuką pasitvarkyti, kitam kokioje komisijoje dalyvaujant sąskaitas suvesti su nusikaltusiuoju, o gal kas ir šiaip ištroškęs garbės, pasipuikuoti nauju statusu norėtų, o kur dar tikri Tėvynės mylėtojai ir patriotai, visų ir nesuminėsi.

Labiausiai taip spėju, kad mūsų valdovė šviesiausioji savo karalytės nenorėtų niekam perleisti, kur ten perleisti, tiesiog atiduoti reiktų. Kodėl taip mintiju? Va, tik pažiūrėkite, kaip sukruto visi remontai Širvintose, gražinasi miestas, o kam dėkoti reikia, kam lenktis reikia ir pagarbą atiduoti, aišku kaip dieną – Jajai. Bet ir rizikuoja gi mūsų dabartinė karalystės valdžia, o gal priešingai, altruizmu užsiima. Tiesia naujas gatves, baseinus ir tiltus stato. O kam? Ogi būsimai valdžiai kelius tiesia, kad jiems daryti nieko nereiktų ir ramiai galėtų sudėtingus klausimus spręsti: ką daryti ir kuo užsiimti, nes viskas padaryta. Fantastiška kadencija turėtų būti, tik pamanykite, juodžiausi darbai bus padaryti, tik gyvenk ir žvenk. Gal ir man išbandyti laimę rinkimuose? Bet ne. Kasgi tada visiems patarimus žarstys kairėn ir dešinėn. Liksiu aš turbūt prie to ką turiu ir ką geriausiai moku – įžvalgas įžvelgti ir patarimus dalinti.

Taigi, kokio mero norėtume, o gal geriau būtų klausti, kokio mero esame nusipelnę. Aš sakyčiau – GERO. O jau toliau čia pagal kiekvieno išsilavinimo ir supratimo lygį gerumas nustatomas. Štai jums, gerbiamasai, patinka tokie įžūloki ir kietesnio kumščio vadovai, vadinasi, geras meras tas, kuris kišenėje žodžio neieško. O jums, mieloji ponia, geras tas, kuris myli, tai ir geras meras turėtų būti mylintis. O jei jau meras bandys europinius pinigučius per visokius atkatus, t. y. nuomilžius, sau kišenėlėn įsidėti, vadinasi, didžioji dalis balsavusiųjų buvo arba biedni ir labai tikėjosi, kad bus apdovanoti atitinkamu atlygiu, arba nori, kad miestas ir toliau gražintųsi per įvairius europinius projektus, arba dar koks variantas, spręskite patys. Na, o jei rasis tokių daugiau, kuriems vienodai šviečia ir viskas „iki lemputės“, tai tada valdžią ir merą išrinks kažkas kitas, kam ne dzin, arba kas yra įžadus ir dūšią atidavęs savo dievaičiui.

Tik va ir vėl susimąstau, pasirėmęs ant šakių mėšlakračio įkaršty (o kaip kitaip, juk geriausios mitys gimsta arba sėdint ant klozeto, arba dirbant su tuo pačiu turiniu), gal mūsų skaisčiausioji turi ir planą B – vat ims ir sustos darbai. Susipraskite rinkėjai, norite pabaigto tilto į pliažą, atiduokite balsą, norite grožėtis kartu su Širvinta į marias nuo naujų suoliukų – teisingai pasirinkite, o jau Jaunimo, Rožių gatvių gyventojai privalomai turėtų teisingai apsispręsti. O galbūt ir planas C galėtų būti. Na, sakykim, viskas padaryta tobulai, pagal buvusią projektinę knygutę, va ir, sakau jums, rinkėjai, aš pasakiau ir padariau, ir toliau taip darysiu. Tiesa, šiuo atveju bandelinės klausimas iškiltų, nes kolei kas šviežiomis bandelėmis nekvepia Širvintose, bet pataisomas reikalas – bus liepta ir bus iškepta. Menka bėda, svarbiausia, kad tik būtų ta kritinė masė, su kuria reikia dirbti. Vat atsiras tokių, principingų, kurie šį bei tą raukia apie tą rajono, oi dovanokit, šiuo metu karalystės, valdymą ir ims pagalius kaišyti į ratus šviesiausiosios karietai. Bet ne, negalima taip galvoti, kad prikarksėčiau vėl kokią nors įžvalgą. Bet žinokite, jei reikės pagalbos apginti, apsiginti ar kur ką pakratyti, kreipkitės, formos dar nepraradau, varpininku dirbant visko teko patirti ir išbandyti. Taip kad sėkmės visiems parado dalyviams!

Jūsų, darbo papuoštas, bet išmintimi vis trykštantis, varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*