Naujausios žinios

Dar ne ponas, o jau tironas

Jonė LIEPONĖ

R. Šalaševičiaus karikatūra

Jonė LIEPONĖ

Brangieji mano, jūs net neįsivaizduojate, kokį vaizdelį per veidaknygę teko stebėti praėjusią savaitę. Mūsų brangioji carienė su savo pirmąja patarnautoja, užsimaskavusios paprastomis tarnaitėmis, bėgioja po Molėtų rajono parduotuvėles ir ant durų klijuoja kandidato į Seimą veidus ant pačios matomiausios vietos. Mūsų visų išlaikomos ponios sakėsi esančios atostogose, bet vienos iš jų darbotvarkėje atostogų įrašo nė su stebuklingu žiburiu nerastume. Tai kaip čia taip atsitiko. Žmogelis, dar tik kandidatas ir labai abejotinas reikalas, kad taps tuo, kuo siekia tapti, bet jau naudojasi savo svajonėse esama padėtimi ir reklamai išnaudoja savo žmoną su dešiniąja ranka – padėjėja. Tai negi nerado pagalbai žemesnio rango savo karalystėje?! Kaip dabar mums paprastiems žmonėms jaustis, kai mūsų visų aukščiausioji taip išnaudojama dar net nesamo pono, kokio elgesio mums tada jau belieka tikėtis, brangieji mano?! Tironija mūsų lauks, brangieji, tironija.

Likusios dvi savaitės iki antrojo rinkimų turo buvo pakankamai prieštaringos. Aukščiausius Valstybės postus užimantys politikai net šeimoje viešai išreiškia savo simpatijas mylimiems kandidatams. Ministras pirmininkas va pasisako už mūsų „poną-tironą“, o jo žmona solidarizuojasi su moteriškąja lytimi ir siūlo rinkti tą, kuri jai pačiai ir jos šeimai pasitarnavo. Ir vėl aš, brangieji, pasimetusi, taip atvirai pasakoti visai Lietuvai apie tai, kad viena mūsų visų išlaikoma ponia padėjo daug pastangų tam, kad padėtų vienai šeimai atsikratyti žvyrkelio prie namų. Tai štai kaip būna, kai kurie mūsų rajono gyventojai bent žvyrkelio iki savo namų svajoja sulaukt ir jo nesulaukia jau visą mūsų merės valdymo laikotarpį, nors kadencijos pradžioje kelis metus iš eilės pažadų buvo, oi buvo.

Į antrąjį turą išėjo gausybė skirtingų politinių pažiūrų kandidatų. Dešinieji kausis prieš kairiuosius. Tik kur nekur tai su viena, tai su kita puse susirungs centristai. Kairieji jau baugina mus mirtinguosius, kad dešinieji atims iš mūsų viską, ką per ketverius metus suteikė dabartiniai valdantieji. Atims iš mūsų atžalų pinigus, pašalpas, privers žmones dirbti. Koks siaubas, negi dešimtims namo kaimynų teks keltis anksti ryte ir pėdinti nuo žydrųjų ekranų, rodančių serialus, į darbą?! Jokių pašalpų nebebus? O štai dešinieji porina, kad kairieji, mėtydami pinigus, kaip vienos žymios frazės „vaizdzelis ne koks“ autorius ledus iš lėktuvo, sukaups mūsų atžaloms begalines skolas, dėl kurių išmokėjimo teks didinti mokesčius, „pvm‘us“, akcizus ir visa kita. Tik štai centristai išlieka ramūs. Jiems daug valdžioje nereikia. Jų siekiai labiau žemiški ir gerai suprantami – sumažinti draudimus, iš kurių vienas – homoseksualų santuokos. Į kurią pusę bepažvelgsi – „vaizdzelis ne koks“, o pasirinkti, kaip ir per kiekvienus rinkimus, nėra iš ko. Tik tie bauginimai manęs neišgąsdins, aš vis tiek sekmadienį išsirisiu iš lovos ir pati pirma stovėsiu prie rinkiminės apylinkės, ir rinksiuosi, jei ne patį gražiausią, tai bent išmintingiausią ir labai viliuosi, kad Seimo koridoriuose bent jau „bebrų“ nesutiksime.

Mano rašliava be koronos aptarimo nebus baigta. Taigi pakalbėkime apie koroną. Siautėja ji be baimės po visą Lietuvą. Aną savaitgalį štai per dieną buvo priskaičiuota 281 susirgimų atvejis. Šį kartą neaplenkė ir mūsų rajono. Atklydo du ir pas mus ir užėmė užimtumo tarnybos patalpas, išvarydama visus dirbti iš namų. Duok die, kad tik tie du ir liktų.

Jums, mieli mano skaitytojai, palinkėsiu sveikatos ir išminties. Sekmadienį nepatingėkite atsikelti, nusiplauti su muilu rankas, įsidėti į palto kišenę pasą bei rašiklį ir lengvu žingsneliu nupėdinti iki balsadėžės. Įmeskite ten savo viltis, svajones, norus ir pageidavimus ir teišgirsta jus visus jūsų išrinktasis.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*