Naujausios žinios

Darbai ir atlygiai už juos

Nomedos Drazdienės piešinys

Straipsnis buvo išspausdintas  rugpjūčio 9 d. laikraščio „Širvis“ 32-ame šių metų numeryje.

Pasakysiu jums, mielieji mano, man labai patinka tai, kad pas mus esama tiek daug žurnalistų, kurie dykai duonos nevalgo, o vis kokios nors informacijos suranda ir smalsiems skaitytojams juodu ant balto pateikia. Tiesa, dabar informacijos visur apstu, bet reikia daug laiko prie kompiuterio praleisti, valdžios tinklalapiuose valandomis knistis. O pusdienį pasiknisęs gali ir be nieko likti, ne kiekvienam duota tą rastą informaciją suprasti. Todėl ašai ir šlovinu žurnalistus, kurie viską išsiaiškina ir man, nesusivokiančiam, paaiškina. Štai praėjusią savaitę radau informaciją apie miestelio valdovių ir jųjų valdinių nuolankiųjų atlyginimų lentelę. Ak, kaip mėgstu ašai svetimus pinigus skaičiuoti, kaip man tai patinka! Tai va, persiskaičiau viską, išsinagrinėjau ir pasidariau savas išvadas, kuriomis mielai dalinuosi su jumis, mielieji mano.

Popieriai byloja (ir nemeluoja), kad valdovė savąjį atlygį nemenkai pasididino. Ir tai suprantama. Negi kam nors liežuvis apsiverstų pasakyti, kad jinai to nenusipelnė? Juk šitiek moteris dirba, viskas jos pačios sugalvota ir įvykdyta. Sakyčiau, josios valdiniams tai dabar aukso dienos. Kodėl? Pagalvokit patys ir suprasit. O ašai jums nugirstą pokalbį papasakosiu, kuris daug ką paaiškins. Taigi, vienas kultūros barų artojas skundžiasi savo bičiuliui, kad dėl darbų gausybės niekam kitam laiko nelieka. „Tik jau nereikia čia verkšnoti, – neužjautė pašnekovas. – Jau kultūros darbuotojams dabar pasakiškas gyvenimas. Darbo jokio, tik algos nepamiršk užsukti pasiimti.“

„Ką čia skiedi? – supyko kultūros veikėjas. – Kas tau tokias kvailystes įkalė? Bene priešišką spaudą skaitai?“

„Man nieko nereikia kalti, pats viską matau ir suprantu. Ir kaip tik teisingoji spauda vis iškilmingai praneša, kad kiekvienas renginys yra sugalvotas ir nuo pradžios iki galo valdovės skaidriausiosios įvykdytas. Jei ji viską vykdo, tai kas jums belieka? Džiaukitės, kad dar algas paliko tokiems dykaduoniams.“

Nutilo kultūros barų artojas, argumentų jokių neturėdamas. Na, gal jis jų ir turėjo, tik garsiai išsakyti nedrįso, dar bus neteisingai suprastas. Taip pokalbis ir baigėsi.

Tai va, patys matote, kad valdovei atlygio priedas ne veltui skirtas, kiekvienas smulkiausias centukas yra sąžiningai uždirbtas. Va, vicevaldovė, nors priedą dar didesnį gauna, bet darbų mažiau daro. Užtat kiek žadėjo padaryti! Gal dar ir padarys ką nors, juk dar kone pusė kadencijos liko, laiko pakankamai. Pirmyn, vicevaldove, atidirbkit solidžią algą solidžiais darbais.

Žurnalistai pastebėjo, kad mūsų valdovės atlygis jau kone prilygsta Seimo nario algai. Tai negi jie mano, kad miestelį valdyti lengviau, nei minkštoje seimūno kėdėje lepintis? Valdovai ir turėtų daugiau už seimūnus uždirbti, čia ne man vienam, o ir visiems turėtų būti aišku. Visi požymiai byloja, kad, jeigu rinkimai vyks taip, kaip suplanuota, tai kitoje kadencijoje taip ir įvyks: miestelio galvų algos su seimūnų nebekonkuruos, jie į europarlamentarų vidurkius ims lygiuotis.

Turiu pasakyti, kad toje atlyginimų lentelėje ne viską suprantu, oi, ne viską. Visiškai man neaišku, kam valdovei net dvi patarėjos reikalingos? Juk niekieno patarimų ji nė iš tolo neklauso, tik savo galva vadovaujasi ir tik su savimi, kaip protingiausiu asmeniu, tariasi. Ir projektų administratoriai ką veikia šalia valdžios? Juk valdovė skaidriausioji viską pati projektuoja ir administruoja, kitiems vietos neužleidžia nė per nago juodymą. Na, tikiuosi, žurnalistai šį klausimą dar išsiaiškins ir mums, nesusipratėliams, praneš – tada viskas bus aišku ir skaidru.

Dar vienas naujas postas šalia valdžios – archyvaras. Manau, kad jis atsirado tik po liūties. Patupdys dabar tąjį archyvarą valdžios rūmų rūsyje, kad archyvus dabotų ir stichijai vėl užgriuvus – operatyviai gelbėtų. Kad kitą dieną ponioms su aukštakulniais netektų juodo darbo dirbti.

Tai tokios mano įžvalgos dėl valdžios darbų ir uždarbių. Jei turit kitokių minčių – pasidalinkite, bus įdomu padiskutuoti. Iki pasimatymo po savaitės, atia.

Jūsų Varpininkas – užsidirbtų ir neužsidirbtų atlygių žinovas

1 Comment on Darbai ir atlygiai už juos

  1. Kurį laiką šitu pezalų neskaitydavau,šiandien perskaičiau,deja, pasielgiau neprotingai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*