Naujausios žinios

Valdančioji dauguma Širvintose skubos tvarka uždarė dvi bibliotekas

Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu, 2015 m. rugpjūčio 27 d., valdančios daugumos balsais priimtas sprendimas uždaryti viešosios bibliotekos filialus Bartkuškyje ir Liukonyse. Iš aštuonių skubos tvarka svarstyti pateiktų klausimų, šis klausimas – septintas.

„Neramina skubotumas, su kuriuo tai daroma“, – sakė posėdyje dalyvavęs Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus. Pirmininko teigimu, kitose Lietuvos savivaldybėse apie galimą bibliotekos naikinimą paskelbiama mažiausiai prieš mėnesį, neretai – prieš 2–3, sudaroma komisija, į kurią įtraukiami darbuotojų ir gyventojų atstovai Komisija vyksta į vietą, kalbasi su bendruomene, išsiaiškina situaciją, galimas alternatyvas. Šiame posėdyje merė Ž. Pinskuvienė teigė, kad Liukonyse jokios bibliotekos nebuvo. Bartkuškio biblioteką ruošiamasi perkelti į Bartkuškio mokyklą-daugiafunkcinį centrą. Į Tarybos nario K. Pakalnio klausimą, kokiu juridiniu pagrindu dirbs Bartkuškio biblioteka, merė atsakė, kad tai bus mokyklos biblioteka.
Šiame Tarybos posėdyje už Bartkuškio ir Liukonių bibliotekų filialų uždarymą balsavo 12 Tarybos nariai, 8 – prieš

5 Comments on Valdančioji dauguma Širvintose skubos tvarka uždarė dvi bibliotekas

  1. Neįtikėtina, tarybos narių rankų pakėlimu naikinama pamatinė gyvenimo vertybė – kultūra ir švietimas rajone. Taip ir blėsta tikėjimas, kad Širvintų rajono savivaldybės tarybos daugumos tarybos nariai, prisiekę susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus, tampa keršto plano įgyvendinimo įrankiais. Liūdna, labai liūdna.

  2. Įdomu, kodėl toks skubėjimas? Ir kodėl taip norima iš žmonių atimti vienintelį kampelį, kur galima ateiti ne tik knygą paskaityti, bet ir kompiuteriu ar internetu pasinaudoti. Kodėl taip norima ir siekiama, kad kaimo žmonės liktų tamsūs…

  3. Bartkuskio bibliotekos uždarymas manau susidorojimas ar kerštas tam tikram asmeniui. Ne pirmas atvejis būtų, jei pasitvirtintu jog tai tiesa.

  4. Krašto naujienos iš 8 psl. net 7 psl. skirdavo Pinskuvienei. Jiems atėjo Brisiaus galas. Jūs iš 8 straipsnių tik 5 skyrėte DP ir Pinskuvienei. Akivaizdu, kad Jums Brisius bus vėliau. Šaunuoliai.

  5. Naujos valdžios spendimai nenustoja stebinti. Ar kas nors bent atliko paskaičiavimus, kokią ekonominę naudą tai duos. Visi žinom, kokie tie bibliotekininkių atlyginimai, kirpk nekirpęs, ne kažką sutaupysi, o biblioteka buvo vienintelis informacijos šaltinis kaime. Ten ir vaikams yra ką veikti ir senjorai nemokamą laišką anūkams į Angliją ar Airiją išsiųsti gali, nuolat vyksta įvairūs renginiai. Neliko med. punktų, uždaromos mokyklos, bibliotekos ir viskas mūsų gerovei…. Negi valdžiažmogiai mano, kad visi tokie kvaili ir nesupranta, kas vyksta? Laikas pradėti galvoti apie pilietinio nepaklusnumo akcijas, nes kitaip Širvintos taps nykiausia vieta šalyje, nežiūrint į naujas supynes ir gėlių klombas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*