Naujausios žinios

Darželyje „Žalioji pievelė“ vaikai jaučiasi kaip namuose

Janina Pukienė

Prisipažinsiu, apie Širvintose esantį naują darželį nebuvau girdėjusi. Bet vieną dieną gavau laišką, kuriame tėtis entuziastingai pasakojo radęs idealų darželį savo dukrytei ir siūlė apie tai papasakoti skaitytojams. Sudomino, todėl vykstame į Širvintų kaimą, kur Sodžiaus gatvėje įsikūręs pirmasis privatus vaikų darželis „Žalioji pievelė“.

Darželis dar labai „šviežias“, oficialiai veikia nuo rugsėjo mėnesio. Kalbiname darželio auklėtojas Agotą ir Ingą.

Kaip sugalvojote įkurti privatų darželį?

Esame asociacijos „Šeimynų bendrystė“ narės. Asociaciją įkūrė šešios vaikus auginančios šeimos. Vieni su kitais bendraudami, diskutuodami ir nusprendėme, kad reikėtų vaikų priežiūros grupės. Tad tokią ir įkūrėme daugiau nei prieš metus. Dabar jau grupę lanko ir ne asociacijos narių vaikučiai. Nuo rugsėjo mūsų priežiūros grupei jau suteiktas darželio statusas.

Kuo jūsų darželis skiriasi nuo „valdiškų“?

Mes auklėjame vaikučius pagal Valdorfo pedagogiką, kuri pabrėžia moralinį ir etinį ugdymą. Vaikas nėra verčiamas daryti to, kas jam neįdomu, gerbiama jo individualybė. Gyvenimas čia plaukia natūralia vaga, kurią lemia metų laikai ir dienos ritmas. Laikas darželyje kupinas įvairios meninės bei praktinės veiklos, bet negriežtai struktūruotas ir nuolat pasikartojantis. Stebėdami vyresniuosius mažyliai mokosi bendrauti.

Darželyje lankėmės rytą. Vaikučiai (šį kartą jų nedaug, nes rudeninis virusas praretino gretas) kirto košę, gurkšnojo arbatą. Akį patraukė dailūs mediniai staliukai ir suoliukai, žvakutės liepsnelė. Gera ir jauku. Ant kito stalo vazoje raudonuoja putino šaka, paberta kaštonų. Toliau tęsėme pokalbį.

Tai rudens atributai. Jie keičiasi su metų laikais. Žiemą bus kažkas kita: gal eglės šakelė, gal popierinės snaigės, gal Kalėdų senelis. Taip vaikučiai mokomi pajusti metų laikų kaitą. Ir tie dailūs baldai ir dauguma žaislų – pačių tėvelių darbas. Viskas tik iš natūralių medžiagų, jokios sintetikos. Kaladėlės medinės, lėlytės pačių rankomis siūtos.

Žinoma, nusipirkti priemonių irgi tenka, bet visko ieškom tik iš natūralių medžiagų. Žaislai, kaip matote, nebaigti, kad vaikučiai patys galėtų konstruoti, dėlioti, lavintų vaizduotę. Ir jiems tai patinka!

Neraginami mažieji mums, tetulėms, nešė mėgstamiausius žaislus ir rodė, kaip juos galima išardyti ir vėl sudėlioti. Matyt, būsimas muzikantas Emanuelis vis dairėsi per petį, ar girdime, kaip jis moka skambinti pianinu. Uršulė įnikusi į piešinį, todėl nelabai kreipė dėmesį į svetimus žmones. Asmenybės, nieko nepasakysi.

Jei vaikai daro tik tai ką nori,tai kaip suvaldyti tokį chaosą?

Jokio chaoso nėra. Vaikučiai pratinami, kad yra ne tik norai, bet ir pareigos. Kiekviena diena turi savo temą. Pirmadieniais liejame akvarele piešinius, antradienis – judesio diena, trečiadienis – pyragų, ketvirtadienis – žygio, penktadienis – rankdarbių. Štai šiandien (buvo penktadienis) lipdome iš vaško. Beje, lipdymui naudojame tik molį arba vašką, nes plastilinas – dirbtinė medžiaga.

Papusryčiavę mažyliai tvarkingai nunešė indus į virtuvėlę. Auklėtojai padedant, nušluostė stalą. Norintys sėdo prie jo lipdyti iš vaško įvairias figūrėles, kiti piešė arba žaidė kaladėlėmis. Viskas savo noru.

Ir kur žygiuojate žygio dieną?

Keliaujame įprastu maršrutu palei upę. Beje, į lauką einame kasdien, nebent liūtis pliaupia, arba speigas tvoras braškina.

O kaip miego reikalai? Paprastai vangiai eina pietų miegoti?

Dėl miego problemų neturime. Niekas neverčiamas miegoti, bet gerbdamas kitus, turi irgi gulėti, o ne triukšmauti ir kliudyti. Paprastai visi užmiega nė neišklausę sekamos pasakos. Didelį dėmesį skiriame laisvajam žaidimui. Galime patikinti: čia vaikai auginami kaip namuose ir jaučiasi kaip namuose.

Pakalbėkime apie praktinius reikalus. Kokio amžiaus vaikus priimate į darželį? Koks jūsų darbo laikas ir, žinoma, kokia kaina?

Priimame vaikučius nuo trejų metų, bet, aišku, būna ir išimčių. Pavyzdžiui, neskiriame jaunesnių broliukų ar sesučių, tad ir jiems vietos yra mūsų darželyje. Dirbame pirmadieniais–penktadieniais nuo 8.00 iki 18.00 val. Galimi įvairūs lankymo variantai: trumpesnė diena arba savaitė. Dabar vienas vaikutis pratinamas prie darželio aplinkos, vaikų, todėl būna vieną dieną per savaitę. Mėnesio mokestis – 110 eurų.

Ačiū Jums už pokalbį. Įdomu buvo apsilankyti nestandartiniame darželyje. Linkiu Jums sėkmės ir kuo daugiau vaikučių. O skaitytojams norėčiau pagarsinti, kad šis darželis yra vieta ir jame praleistas laikas, „kur visada gali būti savimi, gali žaisti ir džiaugtis gamta. Tai laikas, kai medžių šakos tampa lėktuvu, kai kankorėžiai turi šeimos narių vardus, o akmenėliai yra puikiausi muzikos instrumentai. Tai laikas ir vieta, kur visi žaislai yra iš natūralių medžiagų ir visi jaučiasi saugūs, nes dienos ritasi vis tuo pačiu ritmu. Tai vieta ir laikas, kai gali sėdėti ir klausytis vėjo pasakų, lapų šnaresio, o po to atbėgti ir prisiglausti…“ (ištrauka iš darželio reklaminės skrajutės)

Andželikos Bagočiūnienės nuotraukos

5 Comments on Darželyje „Žalioji pievelė“ vaikai jaučiasi kaip namuose

  1. Esu viena iš tų laimingų mamų, kurios dukra lanko šį darželį. Galiu pasakyti, kad jame ne tik vaikai, bet ir tėvai jaučiasi kaip namuose 😊 Jaukiai ir atsipūtusiai ten dienelės eina. O šio ryto vaizdas man visą dieną šildys: išeidama viena akim pastebėjau, kaip auklėtoja apglėbė mano dukrą, jai kažką pakuždėjo ir jos abi pradėjo juoktis net galvas užvertusios. Gera palikti džiaugsme.

  2. Sveiki! Gal galima sužinoti darželio kontaktinę informaciją? Neseniai čia atsikraustėme, norėtume vaikučius čia leisti:-)

  3. Laba diena, darzelio administratoriaus kontaktinis numeris yra 861150530 :)

  4. Pabandykite paskambinti Agotai. Tel.nr.861150530

  5. Ačiū! Mes jau Jūsų darželyje ir esame be galo laimingi!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*