Naujausios žinios

Daugiabučių namų gyventojai savo kiemais gali pasirūpinti patys

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 30 d. laikraščio „Širvis“ 21-ame šių metų numeryje.

Merės Ž. Pinskuvienės ataskaitoje skamba daug pažadų. Vienas tokių – sutvarkyti 7 miesto daugiabučių kiemus, Savivaldybei prisidedant 80 proc. lėšų. Tik pasidomėjus tampa aišku, kad Savivaldybė suteikia prisidėjimą, bet iniciatyvą susitvarkyti savo kiemus, pateikti ir užpildyti paraišką, surinkti jai privalomus dokumentus turi patys to kiemo gyventojai. Pasiteiravus, kaip bus atrenkami daugiabučių kiemai, išaiškėjo, kad daugiabučiai bus atrenkami pagal gyventojų pateiktas paraiška. Taip ir lieka neaišku, kur čia bus merės nuopelnas? Juk prisidėjimo lėšos ne pačios merės nuosavybė, 80 proc prisidės Savivaldybės lėšomis, o tai reiškia – mūsų visų mokesčių mokėtojų lėšomis. Drąsiai galime teigti, kad tai ne merės ar Savivaldybės, kurios darbuotojai dirba savo darbą už atlyginimą, o visų mūsų dirbančių ir, it bitutės medų, sunešantys pinigus į Savivaldybės ar Valstbės biudžetą, nuopelnas.

Pasigyrimai pasigyrimais, o tema skaitytojus visgi domina. Jie teiravosi, kada ketinama, o gal jau buvo pradėtos teikti paraiškos; kokia tiksliai suma sudaro tą 80 proc.; kokią sumą Savivaldybė numato išleisti šiam pažadui; kokie kriterijai numatyti pareiškėjams, t. y. kokių daugiabučių kiemai galės pretenduoti į šias lėšas; kas turėtų dengti likusius 20 proc. lėšų.

Širvintų rajono savivaldybė atsakė, kad praėjusių metų spalio 26 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimu, patvirtintas Širvintų rajono savivaldybės susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų prie daugiabučių gyvenamųjų namų statybos, rekonstravimo, remonto darbų bei projektavimo paslaugų, dalyvaujant fiziniams ir / ar juridiniams asmenims, tvarkos aprašas, kuriuo rajono gyventojams sudarytos realios galimybės susitelkti ir sutvarkyti savo gyvenamųjų daugiabučių kiemus. Pagal šį tvarkos aprašą gyventojai kartu su Širvintų rajono savivaldybės administracija bendromis lėšomis gali įrengti įvažiavimus, inžinerinius tinklus, sutvarkyti stovėjimo aikšteles, šaligatvius, įrengti apšvietimą bei atlikti kitus kiemų tvarkymo darbus.

Paraiškas gyventojai gali teikti kiekvienais metais nuo lapkričio 1 d. iki gruodžio 31 d. Kokią sumą Savivaldybė prisidės, priklausys nuo konkrečios kiekvieno projekto sumos. Pagal reikalavimą likusius 20 proc. lėšų turės sumokėti patys gyventojai. Pareiškėjų atrankos kriterijus ir kitus reikalavimus besidominantys savo daugiabučio kiemo sutvarkymu gali rasti tvarkos apraše, paskelbtame adresu: https://www.sirvintos.lt/lt/taryba/sprendimai/2086/actsdoclogic1689. Pasak Savivaldybės, šiais metais ketinama tvarkyti Upelio g. 24, Jaunimo g. 19 ir J. Janonio g. 9 daugiabučių namų kiemus. Likusių namų gyventojai atsisakė įgyvendinti projektus.

Iš Savivaldybės atsakymo taip ir lieka neaišku, kokia suma numatyta šiaiss metais pažadui įgyvendinti. Todėl norintys susitvarkyti savo daugiabučių kiemus kitais metais, turėtų suskubti ir surinkę visus dokumentus, pirmieji pateikti paraišką. Apraše parašyta, kad jas galima teikti net nuo lapkričio 1 d. (matyt, Širvintų rajono savivaldybei kaip ne visoje Respublikoje, šventinė diena negalioja) iki gruodžio 31 d.. Verta žinoti, kad pirmenybė teikiama toms paraiškoms, kurios buvo anksčiau užregistruotos.

1 Comment on Daugiabučių namų gyventojai savo kiemais gali pasirūpinti patys

  1. Palaukit, palaukit, kaip tai kitų daugiabučių gyventojai atsisakė? Administratorius neorganizavo jokių susirinkimų, niekas neklausė gyventojų nuomonės, ko mes norime. Kaip, beje ir griaudami mūsų kiemuose skalbinių džiovykles. Kiek galima meluoti?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*