Naujausios žinios

Daugiau nei 400 pajamų nedeklaravusių Širvintų rajono savivaldybės gyventojų sulauks laiškų iš VMI

VMI informacija

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad daugiau nei 400 Širvintų rajono savivaldybės gyventojų vis dar nepateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų už praėjusius, 2019 metus. Apie laiku neatliktą pareigą gyventojai mokesčių administratoriaus informuojami asmeniniais pranešimais Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) arba klasikiniu paštu.

„Didžiąją dalį vis dar nedeklaravusiųjų pajamų sudaro gyventojai, kurie deklaracijas turėjo pateikti dėl jiems pritaikyto per didelio metinio nepamokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD). Per dideliu nei priklauso NPD pernai pasinaudojo daugiau nei 1 tūkst. Širvintų rajono savivaldybės gyventojų, iš jų deklaracijų dar nepateikė apie 200 gyventojų“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Anot jos, pajamų nedeklaravo ir daugiau nei 100 individualią veiklą vykdančių gyventojų Ukmergės r. savivaldybėje. Pažymima, kad įsigiję verslo liudijimą ar įregistravę veiklą pagal pažymą gyventojai pateikti deklaraciją turi net ir tuo atveju, jei pajamų negavo. Tarp nedeklaravusiųjų pajamų taip pat yra apie 60 asmenų, kurie pernai pardavė 10 metų nuosavybėje neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, ir apie 90 gyventojų, kurie pardavė 3 metus nuosavybėje neišlaikytą transporto priemonę. Atkreiptinas dėmesys, kad pardavus tiek kilnojamąjį, tiek nekilnojamąjį turtą neišlaikant jo minėtą laikotarpį, deklaracijas reikia pateikti net ir tuo atveju, jei turtas parduotas nepelningai.

„Be jau minėtų gyventojų, pajamas deklaruoti privalu ir tiems, kurie per metus uždirbo daugiau nei 120 vidutinių darbo užmokesčių (toliau VDU), nuomojo turtą, gavo didesnių kaip 2,5 tūkst. eurų vertės dovanų ne iš šeimos narių, gavo didesnes nei 500 eurų palūkanas iš paskolų, indėlių ar vertybinių popierių“, – papildo Virginija Ginevičienė.

Vilniaus AVMI primena, kad pajamas deklaruoti rekomenduojama e.būdu, prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos, adresu deklaravimas.vmi.lt, o su šiemet sukurtu VMI pajamų deklaravimo vedliu tą padaryti paprasta kaip niekada anksčiau.

Naujausiais duomenimis, deklaracijas už 2019 metus Širvintų r. savivaldybėje pateikė daugiau nei 7 tūkst. gyventojų. Beveik 1,9 tūkst. gyventojų deklaravo apie 500 tūkst. eurų mokėtiną sumą, o beveik 4,5 tūkst. gyventojų – apie 870 tūkst. eurų grąžintiną sumą.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*