Naujausios žinios

Dešimt balų!

„Širvio“ redakcija

Straipsnis buvo išspausdintas  liepos 26 d. laikraščio „Širvis“ 30-ame šių metų numeryje.

Ką ir bekalbėti, lekia tas laikas pašėlusiai greitai, nebespėji koja kojon su įvykiais. Nuo ko bepradėtum pokalbį, vis tas pats – prasta vasara, daug vandens, atlyginimai maži ir taip toliau, ir panašiai. Bet šį kartą nesinori braidyti po pilką kasdienybę, norisi pasidžiaugti ir įvertinti, geru žodžiu paminėti merę. Taip, tikrai.

Niekada „Širvis“ nebuvo tas laikraštis, kuris rašė tendencingai, nematė gerų darbų ar pareigingų darbščių žmonių, arba iš adatos vežimą priskaldydavo. Štai ir dabar, lašas po lašo ir susikaupė tų matomų darbų, kuriuos atliko pati merė, krūvelė.

Ką jau ką mūsų merė moka, bet viešieji ryšiai, bendravimas su žmonėmis – ekspertė, asų asė. Žodžiu – dešimt balų! Štai tik keletas nesenų, šių dienų įvykių, per kuriuos merė rinko būsimų rinkėjų simpatijas ir tai, gink Dieve, nėra blogai.

Pirmiausia ją geru žodžiu norisi paminėti dėl Meno mokyklos absolventų šventės. Nė vienas iki tol buvęs meras tiek dėmesio neskyrė. Meno mokyklos auklėtiniai po baigiamojo koncerto akordų buvo merės „Bravo!“ šūksniais palydėti ir solidžiomis atminimo dovanėlėmis apdovanoti, rankos paspaudimu padrąsinti. Vaikai tokią merę iš tikrųjų ilgai prisimins, juk ne kasdien tau meras tiek dėmesio parodo. Viešieji ryšiai atidirbti.

Kitas, viešųjų ryšių vadovėlio vertas pavyzdys, dėmesys ir padėka parapijiečiams, prieš kelias savaites vykusiuose atlaiduose. Iš tikrųjų labai gerai, labai šitokios pagarbos ir dėmesio reikia paprastiems žmonėms, kurie prisideda ir girdi klebono kvietimą padėti bažnyčiai, atlikti darbus, pagaliau pareigingai melstis. Dešimt balų, mere, jums, kad ir Savivaldybė prisidės prie parapijiečių darbų. Daugeliui dalyvavusių vyresnių tikinčiųjų iš merės rankų gauta dovanėlė (kad ir kukli arbatėlių puokštė) ir padėka iš klebono, prilygo verčiausiam, o gal ir vertingiausiam apdovanojimui.

Paskutinis, panašus merės sužibėjimas, įvyko per miesto šventę. Kaip ir priklauso miesto ir rajono šeimininkui, pirmu smuiku griežė merė. Buvo labai viešai (kaip ir priklauso pagal viešųjų ryšių teoriją), asmeniškai padėkota saviveiklininkams už iškovotas prizines vietas ir Širvintų rajono vardo garsinimą. Smagu, kad po kadencijos pradžioje vykusių saviveiklos kolektyvų savotiško ignoravimo, dabar juntamas renesansas. Žmonės sulaukia dėmesio, jaučiasi svarbūs ir reikalingi. Dešimt balų!

Tiek pat vertas ir viešas merės šventės dalyvių atsiprašymas, kad šventė vyksta ant asfalto, gatvėje, bet pažadas viešai buvo duotas, kad kitąmet turėsime naują stadioną, baseiną. Po metų kitų ir naują aikštę su nauja scena renginiams gausime, o dar vienas saldainiukas būsimiems rinkėjams pametėtas, kad 2018 m. bus kažkas tokio, ko tikrai verta laukti, bet merė paslapties neišdavė, paliko intrigą. Panašu, kad ne tik širvintiškiai sau, bet ir svečiai turėjo pavydėti tokios aktyvios, visuomeniškos, draugiškos, energingos merės. Iš tiesų, net negalima lyginti prieš tai buvusių rajono vadovų ir dabartinės viešųjų ryšių strategijas, kaip diena ir naktis skiriasi. Ir graži, ir protinga, viena bėda, kad su opozicija nesusikalba, na dar šiek tiek per aikštinga, arogancijos netrūksta, bet tai tik štrichai, paryškinantys bendrą merės portretą.

Žinoma, negali neatmesti ir to, kad šios visos viešųjų ryšių akcijos skirtos būsimiems rinkimams, bet ir šito reikia. Lai dirba opozicija, lai suranda tokį vertą kandidatą, kuris galėtų lygiaverčiai konkuruoti su dabartine rajono vadove, pagaliau gal opozija susivienys ir iš tikrųjų vienintelį solidų pretendentą mestels.

O kol kas, kol Darbo partijos viduje neramu ir neaiškus jos vadovės likimas atsiradus senbuviui Viktorui, lai žydi ir klesti merė, o kartu ir Širvintos, lai tokių viešųjų ryšių akcijų, už kurias galima būtų parašyti dešimt, būna ne viena ir ne dvi. Kol turim šią merę, šildykimės jos spinduliuose ir mes, nes visi mes laikini ir lygūs.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*