Naujausios žinios

„Diena su ekonomika“ aštuntokui

Straipsnis buvo išspausdintas  gegužės 31 d. laikraščio „Širvis“ 22-ame šių metų numeryje.

Veiksmas vyksta: Širvintos, Tarybos posėdis.

Pranešėjas: UAB „Širvintų knygynas“ direktorė Vaiva Daugėlienė (dar žinoma DP Nr. 17 slapyvarde).

Visai neseniai gerb. direktorė pristatė savo veiklos ataskaitą už 2016 metus. Kaip matyti grafike, įmonė pergyveno prasčiausius metus istorijoje, nes per vienerius metus sugebėjo patirti nuostolių už 18 353€.

*Pamoka Nr. 1. UAB direktorius yra PELNO siekiančios įmonės vadovas.

Pasidarė įdomu, kaip įmonė, iš 2013 metais išsilaikančios ir su bent minimaliu pelnu, sugebėjo pati sau prisirišti po plytą prie pėdų ir pradėt brist „žemyn upe“. Brido trejus metus ir panašu, kad jau kaklas, o gal net burną semia.

*Pamoka Nr. 2. Jei ilgai brendi ir matai, kad jau mėlsti, tai apsisuk arba sustok, nes akivaizdu – eini ne ten.

Bandant išsiaiškinti, kaip čia taip atsitiko, atsakymą gavom paprastą. Pratybos pabrango 30%. Tiesiog. (Dirbu pardavimų srityje, jei pasakyčiau tokią nesąmonę – man net rankos atsisveikindami nepaspaustų).

*Pamoka Nr 3. Jei veiklos sąnaudos pakilo 30% – kelkite pardavimo kainą, nebent Jūsų įmonės pavadinime yra žodis socialinis, VšĮ ar pan.

Nesustojau, naršiau po buvusių metų knygyno ataskaitas. Žinoma, internetiniame puslapyje, kaip ir įprasta tokioms įmonėms, ataskaitos buvo tik už 2013 ir 2014 metus.

*Pamoka Nr. 4. Tvarkykitės savo internetinius puslapius, nes jie privalomi, kad atrodytumėte skaidrūs.

Tuomet su Anna Kuznecoviene parašėme raštą knygynui, kad pateiktų Pelno/Nuostolių ataskaitą už 2015/2016 metus, nes kažkas čia tikrai neaišku. Atsakymo, žinoma, dar negavome. Bet… gavęs kreipimąsi, knygynas susitvarkė savo internetinį puslapį ir ataskaitas įdėjo ten!

*Pamoka Nr. 6. Kompiuterinis raštingumas visada svarbu! Gerb. UAB „Širvintų knygynas“ darbuotojai, prašau, nusistatykite savo „Canon iR 1024“ skenerio datą į normalią, nes, kai skenavote šiuos dokumentus ir kėlėte į svetainę praeitą savaitę, tikrai nebuvo 2019 gruodžio 16 d. O tarp 2015 ir 2016 metų ataskaitų skenavimo – 15 min. skirtumas.

Širvintose reikia knygyno. Tikrai. Galiu net teigti, kad tokią įstaigą Širvintose galima dotuoti. Žmonėms reikia knygų, žmonėms reikia šviesos iš jų. Tik principas paprastas, skendusių laivų nelabai kas traukia. Semia – kaskart lopomės ir ieškom sprendimų.

*Pamoka Nr. 5. Literatūra. Iš šitos visad bėgdavau, tad praleidau. Visuomet cituokite.

„…yra neapibrėžtumas, kuris kelia abejones dėl įmonės gebėjimo tęsti veiklą.“ Vaclovas Pagoželskis, 2016 metų UAB „Širvintų knygynas“ veiklos auditorius.

Tarybos nario Giedriaus Jozonio žinutė asmeninėje „Facebook“ paskyroje

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*