Naujausios žinios

Din-dan, din-dan…

Nomedos Drazdienės koliažas

„Kas gero Širvintose nutiko per savaitėlę?“ – mintiju ašai sau trepsėdamas per miestelį. Sakytumei, nieko labai neįprasto: kažkas numirė, kažkas gimė, kažkas išvažiavo, kažkas jubiliejų atšventė. Bet čia tik iš pirmo žvilgsnio, viskas kur kas giliau, taip sakant čia tik viršelis, o visas turinys paslėptas arba bent jau ne taip viešai matomas, konspiracija visur ir visiems reikalinga. Kam čia bangas kilnoti, dar kas ne taip supras. O čia va, ideali ramybė. Kol vieni džiaugiasi įžiebta egle, o kiti pyksta ir burnoja, kiti gi eina darželin ir skaičiuoja padidėsiančias išlaidas arba išsipustę ūkininkus sveikina ir taip bando situaciją gerinti, kad nereiktų aniesiems streikais užsiimti. Visiems yra kuo užsiimti, o tai labai svarbu šiais visuotinais bedarbystės laikais. Nes kai žmogaus galva niekuo neužimta, ji pradeda galvoti to, ko nereikia, nes kažką galvoti reikia, ir prasideda nepasitenkinimai ir burnojimai.

Anava, bandė vienas mūsų valdovės buvęs gerbėjas, vėliau tapęs nebegerbėju, bet vis tiek nelikęs abejingas Tarybos narys, galvoti ir viešai reikšti savo nepasitenkinimą jąja ir ką gi, gal dėl to, gal ir ne, bet sulaukė didesnio dėmesio iš valdiškų namų. Kaip sako liaudies išmintis, jei sėdi šūde, nečiršk, nes ateis ir iškrapštys, kad ir kaip ten šilta būtų. Bet ašai ne apie tai, mėšlas mano darže jau senokai iškratytas ir užartas. Ašai mintį gvildenu apie mūsų įžiebtą eglę visos valstybės mastu. Kažkaip nebesigirdi šiemet tų rinkimų įkaršty mūsų karalystės vardo. Ar, neduok Dieve, bus taip, kad prašovėme su savo baltaskare. Pinigai sukišti, reklama per visokias žiniasklaidos priemones jau vos ne nuo spalio vidurio padaryta, o rezultato nesigirdi. Tik pamanykit, kiek mūsų pinigėlio gražaus nutekėjo: straipsniai visokiose interneto svetainėse apie neeilinį įvykį – Lietuvoje pirmosios eglės įžiebimo šventė. O kiek dar reikėjo sumokėti, kad niekas blogai nieko nepasakytų apie mūsų blondininę eglužę. Ašai vat ėmiau galvoti, ar čia tiktai nebus užėjusi visuotinė blondinizmo banga, juk valdovės ir josios svitos tarpe peroksidinė spalvikė nesvetima, va ir eglutę tokią pasistatė. Ašai jau pradžioje mintijau, kad viskas kur kas giliau, nei atrodo iš paviršiaus. Mano žila galva, viską vadovė suplanavusi ir keliais ėjimais į priekį su pasirinkimų variantais. Kas bus, jeigu bus taip, o kas bus, jei bus kitaip. Labai teisingai, ne laikas bus galvą laužyti, kai sprendimas reikalingas čia ir dabar.

Antai girdėjote, o jei ne, tai netrukus išgirsite, kad tasai mūsų sporto centras ir baseinas su kiauru dugnu jau ankstyvą pavasarį buvo pasmerktas tokiai baigčiai, kuri ištiko ką tik, na visas statybininkų bankrotas ir pan. Pikti liežuviai kaip malūnai mala, kad čia toks vos ne susitarimas buvo, su valdovės žinia viskas. Ašai tai jums pasakysiu, su valdovės žinia pas mus viskas vyksta, tai jau aišku iš seniausiai, pati valdovė apie tai yra ne kartą sakiusi. Bet kad su valdovės žinia, kažkokie fiti miti, neeee, juk valdovė mūsų skaidriausioji, juk negali jinai kažkokių reikaliukų organizuoti. Jau kas kas, o ašai tai tikrai žinau, ką sakau. Juk jau seniai viskas būtų pabaigta, kaip sakoma, dainelė sudainuota. Ne tokius gigantus patvarko, o čia mūsų valdovė skaidriausioji ne veltui skaidriausioji, jos net nereikia tvarkyti, jinai pati puikiai pasitvarko, jai tokios pagalbos nereikia. Taigi va, anava, neklausykite tų piktavalių, piktaliežuvių, tegu jie kalba, kad „atkatai“ dideliausi, vos ne po dvidešimt procentų nuo projektuko, kad valdovė skaidriausioji mūsų už Atlanto rūmus pasistatė ir tenai išrūkti susiruošusi. Ir kokių tik nesąmonių tie mūsų karalystės varguoliai neprikuria. Sakau ašai jums, pasitikėkite tik manimi ir gyvensite su teisingomis nuostatomis ir žiniomis apie mūsų karalystės gerovę. Juk kas kitas, jei ne aš jau šitiek metų kaip tas varpas apie mūsų valdovę skaidriausiąją din-dan, din-dan… Ar nors kartą apsirikau? Vien tik tiesa ir teisybė sklinda iš mano lūpų apie mūsų valdovę. Net mano kaimynė Pranciška neturi tokios įžvalgos kaip jūsiškis varpininkėlis. Sakau ašai jumi, jaučia mano širdis ir dvasia, kad mūsų laukia dideli pokyčiai, kad ateinantys metai bus mums visiems neeiliniai: ir prasčiokams varguoliams, ir darbštuoliams eiliniams, ir valdovei mūsų skaidriausiajai. Net lažintis pasiūlyčiau, tik kad nebus kaip rankomis sukirsti: jūs ten, o ašai ne, tad teks jums pasikliauti savo aštriais ir kritiškai įžvelgti gebančiais protais ir pažodžiui patikėti. O visiems kitiems linkiu gražaus laukimo ir puikios nuotaikos.

Mįslingai nusiteikęs jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*