Naujausios žinios

Domantas Kancleris: „Susirask mėgstamą darbą, ir tau nė vienos dienos neteks dirbti.“

Straipsnis buvo išspausdintas  gegužės 3 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

„Širvio“ portalo skaitytojams šis vardas tikrai nėra naujiena. Domantas Kancleris „Širviui“ yra padovanojęs ne vieną nuotrauką iš paukščio skrydžio. Tik Domanto paukštis nesidaugina dėdamas kiaušinius. O jei rimtai, jo hobis, darbas ir aistra – Dronai. Pakalbinome šį jauną ir kūrybingą jaunuolį, kaip ir kada užsimezgė aistringas noras viską stebėti ir fiksuoti paukščio akimis.

Ar tu gimei Širvintų rajone ir dabar jame gyveni?

– Taip, nuo pat vaikystės esu šio rajono gyventojas. Mano gimtinė – Vindeikiai, o šiuo metu gyvenu Vilniuje.

Kada nufotografavai pirmąją nuotrauką? Ar ją fotografavai dronu, ar viskas prasidėjo nuo paprasto fotoaparato? Kas buvo užfiksuota pirmoje fotografijoje?

– Vaikystėje fotografija itin nesidomėjau, labiau patikdavo filmuoti. Nors ir dabar, filmavimas arčiau širdies, nei fotografijos. O pirmąją savo nuotrauką iš paukščio skrydžio padariau maždaug prieš 2,5 metų. Nuotraukoje – mano namai Vindeikiuose. Štai ta nuotrauka.

Kokie mokslai tau labiausiai sekėsi ir kuo svajojai tapti būdamas mažas ir vėliau abiturientas, ar fotografija ir vaizdo įrašai su dronu buvo pirmoji svajonė?

– Vaikystėje aktyviai žaidžiau krepšinį, todėl ir svajonė mano buvo aiški – tapti krepšininku. Apie dronus vaikystėje nesvajojau, nes jie tik prieš 3 metus tapo prieinami kiekvienam. Mokykloje geriau sekdavosi tikslieji mokslai, tačiau paskutiniais metais pradėjau domėtis tais dalykais, kurie mokykloje nėra dėstomi – reklama, vadyba, pardavimai.

Kaip apskritai sužinojai apie dronus ir kaip pirmasis dronas pateko į tavo rankasi?

– Maždaug prieš trejus metus darbavausi kartu su jaunų žmonių komanda, teikiančia vaizdo įrašų paslaugas. Vienas iš komandos narių vis kalbėjo, jog planuoja pirkti droną, tačiau taip jau gavosi, kad pirmą droną įsigijau aš. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Ar dronu bet kas sugebėtų dirbti, ar visgi kaip menininkui reikia turėti šiai veiklai gyslelę?

– Tikrai ne bet kas. Viena yra mokėti jį pakelti į orą, kas nėra labai sunku, kita – išmanyti kameros nustatymus, matyti geras kompozicijas, gerai orientuotis erdvėje stebint tiek filmuojamą kadrą, tiek patį droną. Nors nesijaučiu turintis tikros menininko gyslelės, tačiau su laiku „gero kadro“ matymas vis tobulėja.

Kokius vaizdus labiausiai patinka fiksuoti pradžioje ir kaip kito ar nekito požiūris į pasirenkamus objektus laikui bėgant?

– Kadangi man filmavimas yra arčiau širdies nei fotografavimas, tad fiksuoti labiausiai patinka judančius objektus. Dinamika vaizde visada gerai atrodo, tačiau judančius objektus filmuoti iš paukščio skrydžio yra sunkiau, nei šiaip skrieti virš miško.

Ką šiuo metu studijuoji?

– Šiuo metu studijuoju ISM vadybos ir ekonomikos universitete, Tarptautinio verslo ir komunikacijos studijų programoje anglų kalba.

Ar esi dalyvavęs konkursuose, ar gali pasigirti gautais apdovanojimais?

– Dalyvavau keliuose nuotraukų konkursuose, viename iš jų laimėjau bei mano darbai puikavosi reklaminiuose ekranuose Vilniaus troleibusuose. Tačiau man didžiausias pasiekimas – galimybė dirbti su geriausiais Lietuvos atlikėjais, filmuoti reklamas televizijai. O vienas didžiausių pasiekimų, yra tai, jog esu istorinio filmo apie Lietuva „Pelėdų kalnas“ vienas iš operatorių. Šis filmas bus filmuojamas daugiau nei metus, o ekranuose išvysime 2018 metais.

(Atsiųstos nuotraukos)

Koks tavo projektas pačiam labiausiai įsiminė kaip nusisekęs ir koks visgi nepateisino tavo lūkesčių?

– Vienas iš mano mėgstamiausių darbų yra žiemiški kadrai iš Ventės rago, befilmuojant eurovizinės dainos klipą Ericai Jennings. Tie kadrai man labiausiai patinka ne dėl kokybės ar pačių drono judesių, tačiau dėl to, kaip visas filmavimas vyko. Buvo velniškai šalta, turėjome tampyti daug technikos, generatorius ir t. t. Tokiomis sąlygomis dirbti buvo labai sunku, tačiau rezultatas buvo puikus!

Klipą galite pamatyti adresu:

O štai čia vaizdai iš užkulisių:

Ar veiklos su dronu tau hobis ar darbas?

– Sakoma: „Susirask mėgstamą darbą ir tau nė vienos dienos neteks dirbti“. Tad galiu pasakyti, jog man tai pavyko. Kas be ko, visas pasiruošimo procesas ir medžiagos apdirbimas reikalauja nemažai pastangų ir laiko, tačiau dirbti su vis skirtingais projektais – man labai patinka. Turiu pasakyti, jog gerai filmuoti ar fotografuoti dažniausiai neužtenka. Reikia mokėti pateikti save užsakovui, derėtis dėl kainos, išmanyti medijos rinką bei nuolat domėtis jos naujovėmis, ypač tokioje srityje kaip dronai. Šiuo metu, darbuojuosi kartu su komanda „Scuare“, Vilniuje. Mes esam septyniese, visi iki 24 metų. Filmuojame, režisuojame, fotografuojame ir po to montuojame. Kiekvienas komandos narys turi savo paskirtį ir yra savo srities specialistas. Mūsų darbus galite pamatyti adresu www.scuare.lt

Gal patyrei įdomių nutikimų ar neįtikėtinų istorijų ar turi nuotraukų, kurias norėtum parodyti?

– Prieš kelias savaites grįžau iš Italijos, kur kartu su kolegomis nufilmavome 2 muzikinius klipus. Vaidotui Baumilai bei Širvintiškei Monikai Pundziūtei. Nuorodos į klipus rasite adresu:

Vaidas Baumila

Monika Pundziūtė

Taip pat kviečiu perklausyti mano interviu apie dronus „Zip FM“, nors tiesioginiame eteryje buvau jau ganėtinai seniai, tačiau didžioji faktų dalis – nepakitusi.

Domantą Kanclerį kalbino Andželika Bagočiūnienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*