Naujausios žinios

Dovanų kraitelė prieš rinkimus

Jonė Lieponė

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.ziniuradijas.lt

Oi laukiam, laukiam, mes rinkimų laukiam. Tokį va posmą užtraukti man apėmė noras, išgirdus per žinias puikią naujieną. Sakyčiau, vienintelę puikią naujieną per visą karantino laikotarpį. Pasirodo, brangieji mano kolegos senjorai, nedaug likus iki Seimo rinkimų, mūsų sąskaitėlės papilnės. Taip taip jums nesivaidena ir priešdėlio „ne“ aš tikrai neužmiršau. Klausiate, ką reikės už tai padaryti. O gi nieko ypatingo ir mūsų kasdienybėje neįprasto. Mums reikės… mums reikės viso labo išgyventi iki rugpjūčio.

Taigi pats Socialinės apsaugos ir darbo ministras tiesiai į mane žiūrėdamas per žydrąjį ekraną porino, kad va jis tikrai žino, kam dabar ir ne tik dabar reikia paramos daugiausiai. Jis aiškino, kad mes, senjorai, jau dešimtmečiais skriaudžiami, menkinami ir nuvertinami, o būtent mūsų karta išplėšė laisvę iš okupantų nasrų. Mes už visas kančias pagaliau būsime įvertinti ir apdovanoti vienkartine „premija“. Ruošiamasi skirti sumą, kuri kiek kuklesnė nei jaunojo kūrėjo premija, siekianti 900 eurų. Ir jau tikrai daug mažesnė nei mokslo premijos laureato premija, kurios dydis siekia apie 30 tūkstančių eurų. Neužsisvajokite. Mūsų vienkartinė „premija“ prieš rinkimus sieks 200 eurų.

Sakysite, ko aš čia stenu vis nepatenkinta. Na ši replika mano amžiui jau ne tik nebeaktuali, bet ir neteisinga. Aš stenu dažnai, kai nugarą maudžia, o dabar iš pasitenkinimo, kad pagaliau, pagaliau ne iš kišenės, o į ją pinigėliai įkris ir visą tą malonumą suteiks mums pats Seimas. Žinoma, jei didžioji galva tam nesutrukdys. Toje pačioje žinių laidoje teko girdėti, kad mūsų mylimas ir gerbiamas Prezidentas žada vetuoti tokį Seimo pasiūlymą. Va ką reiškia, kai tam žmogeliui rinkimai dar toli ir mes su savo sklerozėmis, kai neprisimename net „Bilobilo“ suvartot atminties labui, pamiršime jo tą neapdairų, neapgalvotą neigiamą poelgį.

Būtent mes, brangieji kolegos senjorai, esame patys aktyviausi rinkimuose ir nereikia mums siūlyti už balsą nei penkių, anei dešimt eurų. Mes į rinkimus ateiname veltui, o jei reikėtų mokėt už dalyvavimą rinkimuose, tai tikrai nedvejodami tai padarytume. Va kodėl mus prisimena būtent prieš pat rinkimus. Ak, ir kodėl tie rinkimai į Seimą tokie reti. Apie tokį dėmesį kasmet tik pasvajoti galime.

Žinote, negaliu nustoti svarsčiusi, kodėl ta mūsų „premija“ nesolidžiai atrodo prieš kitas skiriamas premijas. Manau, dėl visko čia kalti sukčiai ir žiniasklaida. Klausiate, kodėl ne opozicija? Ogi pasvarstykime. Štai žinutės internetiniame žiniasklaidos portale: „Lazdijų rajone sukčiai iš senolės išviliojo 7 490 eurų… Sukčiai Klaipėdoje iš senolio išviliojo 4 500 eurų… Kaune sukčiai iš senuko išviliojo 2 tūkst. eurų… Skuodo rajone į namus atvykęs nepažįstamasis paėmė 1 300 senuko eurų ir pasišalino… Kretingos rajone, Salantuose, sukčiai iš senjorų poros pasisavino 35 tūkst. eurų…“

Ką šitos antraštės reiškia. Tikrai ne tai, kad sukčiai gudresni už mus senjorus. Seimui per žiniasklaidos priemones siunčiama žinutė, kad senjorai gyvena per daug gerai. Jie neva po pagalvėmis, trijų litrų stiklainiuose, švarių paklodžių spintose, po staltiesėlėmis ar knygose slepia tūkstančius, nes nežino, kur juos išleisti. Trūksta mūsų senjorams, mano seimūnai, kūrybinių galių išleisti tokį didelį pinigų kiekį. Va todėl mūsų išrinktieji nusprendė nebekvaršinti mums galvų ir neversti mūsų smegenų ląstelių vėl krutėti. 200 eurų tikrai be vargo rasime kur padėti. Na kad ir anūkui atiduoti ar sūneliui, kuris, augindamas tris vaikelius, darbo per karantiną neteko.

Oi kokie visgi išmanūs mūsų valdžiažmogiai ir gailestingi. Tik va rūpestį man užkraus nuo rugpjūčio iki spalio. Suksis man kasdien galvoje, kaipgi man neužmiršti tų gautų ir kūrybiškai išleistų eurų bei tų geradarių partijų pavadinimų, kai ateis ta lemtinga diena ir ta minutė, kai stovėsiu balsavimo kabinoje ir brauksiu lemtingąjį kryžiuką. Ai tiek tos to rūpesčio. Tikiuosi, ten sutiksiu jus, kolegos, o jūs jau tikrai man praskaidrinsite atmintį.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*