Naujausios žinios

Družų bendruomenės šventė

Straipsnis buvo išspausdintas spalio 24d. laikraščio „Širvis“ 41-ame šių metų numeryje.

Spalio 20 d. Družų kaime vyko 15-ojo bendruomenės įkūrimo šventė, kurią organizavo Družų kaimo bendruomenė. Jau penkiolika metų, kai bendruomenė vykdo įvairias veiklas Družų kaime. Tai ir viešųjų erdvių priežiūra, ir stovyklos vaikams, ir sportinė veikla. Nepamirštama ir socialinė veikla, organizuojami renginiai.

Tad paminėti jubiliejinius gimtadienius jau tapo tradicija.

Šventė buvo smagi ir tranki. Vaikai buvo pakviesti į vaikų erdvę. Družų kaime auga daug mažųjų družiečių, kurie su tėveliais atėjo į šventę. Nors oras jau nebebuvo vasariškas, bet tą dieną jis dar buvo pakankamai šiltas, net saulutė išlindo pro debesį. Vaikų laukė spalvingas batutas, kuris tą dieną turėjo sunkiai „dirbti“, nes jame susidarydavo čiuožiančių eilutė. Kartais atrodė, kad tai eskalatorius pilnas vaikų. Neatsilaikė norui nučiuožti ir „Puškupušku Mes“ duetas, keletas tėvelių.

Pavargusieji skubėjo prie arkliukų-šokliukų (ponyciklų). Jų buvo keturi: juodasis ponis, pilkasis arkliukas, dėmėtasis žirafiukas ir stebuklingasis vienaragis. Visiems labai patiko: vaikai drąsiai lipo jiems ant keterų ir šuoliavo, netgi lenktyniavo. O baltasis vienaragis labai patiko suaugusiems, kurie iš pradžių patys nedrąsiai bandė, o paskui jau juokėsi iš kitų baimės.

Atvyko ir „Puškupušku Mes“ duetas: Pepė Ilgakojinė ir Linksmasis klounas. Ir ko jie tik neveikė su vaikais: pūtė muilo burbulus, žaidė klouno smiginį, piešė ant veidukų, kvietė linksmajai mankštai ir dar, ir dar… Linksmosiose estafetėse dalyvavo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Visi galėjo sušilti prie arbatos, kavos puodelio.

Bendruomenės salėje buvo bendruomenės metraščių ir nuotraukų paroda, kurių per 15 metų labai daug susikaupė.

Šventiškas koncertas Družų himnu, kurį atliko Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Družų filialo moterų ansamblis „Svaja“ (vadovė Audronė Burakovienė. Himno autorės Virgina Bilotienė ir Audronė Burakovienė). Koncertavo grupės „Miledi“ dainų autorius ir atlikėjas Tonis – Antonijus Žilinskas. Melodingos dainos uždegė susirinkusius, visa salė trankiai plojo, šoko ir lingavo. O kai į sceną atėjo Širvintų kultūros centro jaunimo instrumentinės grupės „Name Goes Here“ atlikėjai, susirinkusieji juos sutiko gausiais aplodismentais. Šioje nuostabioje grupėje gitara groja družietė Liveta Grinytė. Nuostabūs solistų balsai, autorinės dainos, puikus kolektyvo grojimas nepaliko abejingų.

Atvyko į svečius ir Anciūnų bei Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ atstovai, kurie pasveikino bendruomenės pirmininkę Dalią Taparauskienę. Jie linkėjo Družų kaimo bendruomenei naujų darbų.

Vakarojant buvo prisiminta bendruomenės istorija, neapseita be siurprizų, linksmų žaidimų ir pasišokimų.

Šventė vyko įgyvendinant projektą „Kuriame tradicijas ir ateitį drauge“, kurį finansavo Žemės ūkio ministerija.

Ši šventė vis labiau įtvirtina Družų kaimo bendruomenės viziją: „Družų kaimas – vieta, kur gera augti mažam, gyventi suaugusiam ir senti senjorui“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*