Naujausios žinios

„Dvarponiška“ Zibalų seniūnijos diena

„Širvio“ informacija

Straipsnis buvo išspausdintas  kovo 1 d. laikraščio „Širvis“ 9-ame šių metų numeryje.

Išradingoji Širvintų kultūros centro Kiauklių filialo vedėja Asta Amankavičienė šių metų seniūnijų dienos šventę nusprendė skirti dvarams ir pavadino ją „Tylus gyvenimas šimtmečių pakelėje“. Besirenkantys žiūrovai pasijuto tarsi laiko mašina nukeliavę atgal. Taip nuteikė ir parodos: Kanapienių šeimos senovinių lempų kolekcija, bibliotekininkės V. Meškienės parengta medžiaga apie seniūnijos dvarus, taip pat Šešuolėlių dvaro eksponatai. Mokytojos S. Kaminskienės vadovaujami Zibalų pagr. mokyklos mokiniai surengė savo piešinių parodą.

Zibalų seniūnijoje yra net penki dvarai: Šešuolėlių I ir II, Staškūniškio, Gaidelių ir Levaniškių. O kas daugiausia žino apie dvarus, jų ponus ir tų ponų gyvenimą? Žinoma, kambarinės! Tad penkios kambarinės (Svetlana Stankevičienė, Audronė Naraškevičienė, Irena Novikienė, Dalia Bulonienė ir Asta Amankavičienė) vieną dieną susitikusios viena kitai ne tik dvarų istorijas, bet ir savo ponų gyvenimą pasakojo, gandais dalinosi. Visi sužinojo, kokiame dvare buvo mokomi kaimiečių vaikai, pas ką vyko koncertai ir kitos pramogos, kas meilės romanus rezgė ir dar daug kitų įdomybių. Kiekvieną istoriją iliustravo muzikinis pasirodymas. Koncerte dalyvavo Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytojų – Elvyros Janickienės ir Jūratės Aniūkštienės duetas, Kiauklių moterų ansamblis „Vilkesa“, solistas Dovydas Naraškevičius, šokėjai R. Maslinskienė ir V. Pajaujis. Raminta Maslinskienė ne tik pati šoko, bet ir šauniosioms kambarinėms padėjo šokį paruošti. Šventę užbaigė Anciūnų filialo kaimo kapela.

Šventės dalyvius ir susirinkusius žiūrovus sveikino rajono merė Živilė Pinskuvienė, Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė, programą vertino reikli ir objektyvi komisija. A. Amankavičienė už pagalbą ruošiant seniūnijos dienos šventę dėkoja Šešuolėlių dvaro savininkui Raimundui Vincentui Petrauskui, dvaro vadybininkams Editai Gujienei ir Dariui Dedynui, Dalei Karolaitienei, Sigitai Kaminskienei, Aldonai Kaminskienei, Neringai Tuškevičienei, Vidmantei Meškienei, Vaidai Dilienei, Rimantei Raščiuvienei, Kęstučiui Taparauskui, Sigitui Bankauskui. O mes dėkojam saviveiklininkams už gražią šventę.

Nuotraukos iš Širvintų kultūros centro Facebook paskyros

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*