Naujausios žinios

Dvi Širvintų mokyklos – sportiškiausios

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos auklėtiniai

Finišavo nuo lapkričio iki birželio trukęs masiškiausias sporto renginys šalyje – Lietuvos mokyklų žaidynės. Labai sėkmingai 2018–2019 mokslo metais pasirodė dvi Širvintų rajono savivaldybės mokyklos.

Tūkstančiai moksleivių iš įvairių šalies miestų ir miestelių nuo rudens iki vasaros rungėsi 24 sporto šakose – nuo krepšinio ir futbolo iki orientavimosi sporto, svarsčių kilnojimo ar slidinėjimo.

Priklausomai nuo sporto šakos dalyvių skaičiaus siekdami nugalėtojų turėjo įveikti kelis arba vieną etapus. Iš viso surengtos 268 zoninės, 127 tarpzoninės, 73 finalinės varžybos. Atskirose sporto šakose prizininkai paaiškėjo ir pagal amžiaus grupes, teritorinį principą. 45 medalių komplektai išdalinti tarp bendrojo ugdymo mokyklų, 10 – pradinių klasių kategorijoje ir 18 – vien tik tarp kaimo vietovių mokyklų.

Kiekvienose sporto varžybose mokyklos rinko taškus bendrai kompleksinei įskaitai. Regionų įskaitoje (III grupėje tarp mažesniųjų savivaldybių) trečiąją vietą užėmė Širvintų rajonas.

Dvi Širvintų įstaigos pademonstravo geriausius sportinius rezultatus savo kategorijose. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija surinko daugiausiai taškų tarp visų III grupės progimnazijų ir pagrindinių mokyklų, o Širvintų pradinė mokykla – pradinių mokyklų ir mokyklų-darželių kategorijoje.

„Atžalyno“ progimnazija užėmė pirmąją vietą sporto estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ (gimusių 2006 m. ir jaunesnių moksleivių) varžybose.

Visus mokslo metus moksleiviai ne tik sportavo, bet ir dalyvavo edukacinėse veiklose, o patarimų apie sveiką gyvenseną ir motyvuojančių sportininkų istorijų galėjo išvysti kiekvieną mokslo metų šeštadienį specialioje televizijos laidoje.

Lietuvos mokyklų žaidynes kartu su LTOK organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos. Žaidynių tikslas – per sportą ugdyti fiziškai ir pilietiškai aktyvų jaunimą, skleisti olimpinius idealus.

Gražiausių sezono epizodų video:
https://www.youtube.com/watch?v=bxOtB3VnyuA&ab_channel=LTOK

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*