Naujausios žinios

Dvi snieguolės

Suvirpa širdis atėjus rugsėjui ir prasidėjus naujiems mokslo metams. Dar, atrodo, taip neseniai su savo baltapūkiais tekdavo eiti mokyklon, o čia prašom, jau ir anūkas pradinę mokyklą baigti žada. Lekia tas laikas, kaip pašėlęs. Tik ką vasaros sulaukėm, o jau ruduo, tuoj žiū ir Kalėdos su varpeliais atskambės. Bet ašai pasidaviau graudulingai emocijai, ne apie tai visai norėjau su jumis, mano mielieji, pasamprotauti, savo įžvalgomis pasidalinti.

Jei dar negirdėjote, nematėte, tai džiaugiuosi, kad būsiu pirmas, o jeigu ką ir nugirdote, manau, kad neprošal daugiau sužinoti. Taigi, tikriausiai reiktų pradėti nuo senos ir visiems žinomos pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Turinys iki skausmo žinomas, o ir siužetas aiškus – žiauri pamotė, pavydėdama savo podukros grožio, ryžtasi ją nugalabyti, tačiau galiausiai pačiai atsirūgsta, nugali gėris, pasaka baigiama vestuvėmis ir patikinimu, jog ilgai ir laimingai gyveno. Pasakos pasakomis, o mūsuose, sakyčiau, vyksta kažkas panašaus. Ėgi mūsų valdovei, panašu, kad konkurentė atsirado ir josios paprastai su obuoliu, kaip toje pasakoje, nepaimsi. Pakankamai gudri, pakankamai iškalbinga, pakankamai graži ir pakankamai ambicinga ir, kaip ten bebūtų, žmonių išrinkta į Tarybą. Nagi va, mielieji mano, mintiju ašai, kad kur dvi moteriškės susikirto, galima visko tikėtis.

Tačiau ašai toliau mintiju, na kaip čia taip gavosi, kad po pačios mūsų valdovės skaidriausiosios nosimi atsirado konkurencija. Vienaip ar kitaip dažniausiai juk valdovė susitvarkydavo su savo nelabai lojaliaisiais, pastatydavo į vietą ir reikalas baigtas. Žinoma, Tarybos narės, teisėtai išrinktos, plikomis rankomis nepaimsi, tad tenka pasitelkti sunkiąją artileriją, bet vėl toliau ašai svarstau, juk mūsų valdovė vienintelė tobula, niekam blogo nelinkinti, tik besirūpinanti mumis visais šmikiais, nedėkingaisiais ir še, kad nori. Taip ir norisi pacituoti minėtą pasaką: „Veidrodėli, veidrodėli, kas pasaulyje gražiausias?“ Įdomu, ką atsakytų tas veidrodėlis mūsų karalystėje (galbūt, kad taip, kaip reikia), bet iš to, kas aptariama viešuosiuose sluoksniuose (gatvėje, turguje, parduotuvėse), tikėtina, kad valdovei nepatinka šitokioji moteriška konkurencija, o ir kam patiktų. Juk vienintelei tokiai esant viskas yra taip, kaip turi būti, o čia dabar kaip bus, kuri bus gražesnė, kuri bus išmintingesnė, o gal dar sugalvos anoji ir vietą nutars per kitus rinkimus iš valdovės skaidriausiosios perimti. Žinoma, būsim ištikimi savo valdovei, juk pripratom, kad tik jos rankos mostu viskas mūsuose tvarkoma, o ir tie nykštukai iš pasakos, panašu, kad ne su snieguole yra, o su pamote. Podukros pusėje gal saujelė kokių nesusipratėlių rastųsi.

Iš gyvenimiškos patirties žinau, kad kovos be aukų nebūna, jei jau prasidėjo apsistumdymai vietinėje spaudoje, tai tikėtina, kad tai persikels ir į viešąjį gyvenimą. Sako, jau dabar per Tarybos posėdžius žaibais svaidomasi, o kuo toliau, turėtų būti karščiau. Matysime, kiek sveikata tvers abiejų moteriškių, čia juk sudėtinga ir slėpti ką jauti viduje, o išorėje šypsotis, o ir galvoti, kad tie nepaklusnūs ko nesuuostų. Jau dabar girdėjau, kad kažkas pradėjo krapštytis po valdovės skaidriausios praeitį ir pūsti dulkes nuo josios jaunystės dienų. Ašai, tai įsitikinęs, kad tegu knaisiojasi kiek nori ir kas nori, juk mūsų valdove suabejoti nedrįsčiau. Tikiu, kad jinai ir jaunystėje būdama jaunute ir dar mažai patyrusia, jautė ypatingą ryšį su žmonėmis, su neteisingai skriaudžiamais ar pasmerktaisiais. Iš kur gi kitur josios širdyje tiek užuojautos ir rūpesčio. Ir taip mintydamas ašai suprantu, kad ta konkurentė visiškai neturi jokio šanso nustelbti ar užimti mūsų valdovės skaidriausiosios vietos. Nei jos grožis, nei išmintis, nei kiti privalumai nesusilygins su mūsų vienintele. Kas manote kitaip, meskite į mane, kad ir tą akmenį, aš už jąją iki grabo lentos būsiu. Oi, persiprašau, (ne, akmens niekas nemetė, persistengiau su ta grabo lenta, noriu dar gyventi) gal iki naujos kadencijos, o jau tuomet kaip bus, matysim, kad tik netektų konkurencingajai lenktis ir ištikimybe prisiekti.

Su rugsėjo antrąja, mielieji, Jūsų Varpininkas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*