Naujausios žinios

DVIDEŠIMTMETIS „GOJUS“

1999 metų rudenį susikūrė folkloro ansamblis. Būrin mėgstančius dainuoti liaudies dainas sukvietė vadovė Nijolė Vitkauskaitė. Ėjo laikas ir „Gojus“ jau šventė penkmetį, po penkerių metų – jau ir dešimtmetis švęstas, praėjo paauglystė – penkiolika, o dabar pati jaunystė – ansamblio „Gojus“ dvidešimtmetis. Tokio rimto jubiliejaus negalima nepažymėti. Jau prieš kurį laiką buvo tartasi, derinta kaip, kur ir kada bus surengtas gražios sukakties paminėjimas. Ir pagaliau lapkričio 22 d. jubiliejinis koncertas.

Džiugiai nuteikė artipilnė žiūrovų salė. „Gojaus“ kolegos taip pat nepasididžiavo. Atvyko ne tik pasveikinti, bet ir patys pasirengę pasirodyti. Pirmieji scenoje – auganti „Gojaus“ pamaina – Širvintų kultūros centro vaikų folkloro ansamblis (vadovė Kristina Stankevičienė). Netolimi kaimynai Elektrėnų savivaldybės sutartinių giedotojų grupė „Ginėja“; prieš mėnesį Širvintų folkloristai lankėsi Švenčionyse renginyje „Prisėdam un zoslano“, o dabar švenčioniškiai Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kaimynai“ atvyko atsakomojo vizito pas mus. Seni „Gojaus“ draugai, Ukmergės kultūros centro Sližių skyriaus folkloro ansamblis „Siemanys“, kaimynai iš už užnerio – Kaišiadorių liaudiškos muzikos kapela „Geri vakarai“. Smagi, tranki liaudiška muzika ir dainos patiko žiūrovams, ne vieną kūrinį svečiai turėjo pakartoti.

Vakaro vedėjai Dovilė Žalpytė ir Egidijus Sinkevičius susirinkusiems priminė „Gojaus“ „biografiją“. Per dvidešimt metų pasikeitė dalis ansamblio dalyvių. Tylos minute buvo pagerbti folkloro dainininkai, kurių jau nebėra. O iš ansamblio pasitraukę Irena Varnienė, Rožė Užkurnienė, Genovaitė Piškinienė, Antanas Marcinkevičius, Vincas Narušis, Zina ir Jonas Stoniai, Antanas Lenartavičius buvo pakviesti į sceną kartu su „Gojaus“ esamais nariais: vadove Nijole Vitkauskaite, Nerija Četrauskaite, Jūrate Savickiene, Jule Adomavičiene, Rūta Švelnikaite, Ugne Savickaite, Zole Meškutiene, Janina Zakarauskiene, Stase Pivoriūniene, Valda Patinskiene, atlikti keletos dainų. Šaunieji, nepakeičiamieji Jonas Romaška, Raimundas Savickas, Jonas Sakalas, Vitas Rimkus, Pranas Vrubliauskas ne tik smagiai grojo, jie puikiausiai pritarė dainuojantiems. Jubiliejiniam koncertui pasibaigus, „Gojų“ sveikino merės pavaduotoja, Kultūros centro direktorė, kolegos, draugai, artimieji.

Bendroje nuotraukoje liks folkloro ansamblio „Gojus“ įamžintas dvidešimties metų jubiliejus. Belieka „Gojui“ palinkėti taip ir toliau mylėti ir garsinti liaudies dainas ir atšvęsti dar ne vieną jubiliejų.

Nuotraukos iš Širvintų kultūros centro feisbuko paskyros

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*