Naujausios žinios

Džiaugsmo ir nerimo diena – rugsėjo pirmoji

Straipsnis buvo išspausdintas  rugsėjo 6 d. laikraščio „Širvis“ 35-ame šių metų numeryje.

Rugsėjo pirmoji į Širvintų rajono mokyklas sukvietė apie 1 540 pirmų–dvyliktų klasių mokinius. Bendrai Lietuvoje mokslo metus pradėjo kone keturiais tūkstančiais mažiau moksleivių nei praėjusiais metais.

Kai kurios Širvintų rajono mokyklos šią dieną pasitiko su pokyčiais. Bagaslaviškio ir Alionių mokyklose liko tik pradinės klasės, kitų klasių mokiniai mokslo ir žinių dieną šventė jau kitose rajono mokyklose. Rugsėjo 1-oji reikšminga ne tik pirmokams. Su naujomis mokyklomis bei naujais mokytojų kolektyvais susipažino penktokai, kurie iš pradinės mokyklos perėjo į Širvintų „Atžalyno“ progimnaziją ar kitas mokyklas, ir progimnazijos aštuntokai, tapę gimnazistais. Pakalbintas penktokas Dovydas prisipažino, kad jis džiaugiasi, jog jau ne pradinukas, tačiau šiek tiek gaili savo pradinių klasių mokytojos, kuri buvo jam tarsi antra mama. O iš Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos į L. Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją perėjęs devintokas Kostas prisipažino, kad progimnazijos koridoriuose daug šviesiau ir smagiau nei gimnazijoje, ir iškart pridūrė, kad, matyt, reikia laiko priprasti prie naujos aplinkos.

Žinoma, didžiausią šventę šią dieną jaučia pirmokai ir jų tėveliai. Juk jų vaikučiai žengia į svarbų gyvenimo etapą – iš darželinuko tampa mokiniu. Koks jis bus – stropus ar tingus, susikaupęs ar išdaigininkas, mandagus ar stačiokiškas – priklausys ne tik nuo jo paties ar mokytojo. Čia labai svarbus ir šeimos indėlis. Todėl tėveliams ši diena kupina tokių pat pokyčių kaip ir jų atžalai.

Nuskambėjus pirmam skambučiui, susipažinus su mokykla bei mokytojais, tą dieną mokiniai galėjo anksti keliauti namo. O kas norėjo švęsti kartu su klasės draugais ar šeima, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras bei Sporto mokykla kvietė papramogauti Širvintų pliaže. Čia mokinių laukė kupinas nuotykių ir pramogų renginys.

Daug smagaus juoko stebintiems kėlė imtynės sumo kostiumais. Kai kuriems pakankamai greitai pavyko nurungti varžovą, o kai kurios porelės ritinėjosi vienas ant kito kaip pagrandukai. Tinklinio aikštelėje susibūrę į komandas mokiniai galėjo varžytis žaisdami tinklinį milžinišku kamuoliu. Stebint žaidimą iš šalies, rodės, sviestum kamuolį daug geriau nei žaidžiantieji, bet išbandžius – entuziazmas greit išgaruoja. Gigantišką kamuolį nėra taip lengva pakelti, tai ką kalbėt apie teisingą sviedimą per tinklą. Tiek imtynėse, tiek tinklinio varžybose laimėtojai buvo apdovanojami ledų ar pieno kokteilių porcija arba galėjo laimėti kuponą ir pavaišinti tėvelius gardžios baltos kavos puodeliu.

Pati populiariausia pramoga tą dieną, žinoma, buvo lenktynės vandens burbulais. Norintiems palenktyniauti vandens burbulais teko palaukti savo eilės net iki keliasdešimt minučių, nes pramoga smagi, o be to, kaip ir kitos išvardintos – nemokama.

Vandenlenčių parke šventės metu vyko vandenlenčių sporto varžybos, per kurias mėgėjai ar jau patyrę vandenlentininkai galėjo parodyti savo meistriškumą ar išbandyti savo jėgas bei smagiai praleisti laiką.

Patys mažiausi šventės dalyviai galėjo dūkti ant pripučiamų spalvingų batutų. Tiesa, būtent pramogos ant batutų buvo mokamos, už šį malonumą teko susimokėti po 2 eurus.

Šventėje dalyvavo ir jos akimirkas įamžino „Lietuvos ryto“ televizija. Tikėtina, netrukus pamatysime laidą apie Širvintas.

Pavakarį prasidėjęs lietus pačių ištvermingiausių iš pliažo neišvaikė. Jie galėjo mėgautis senesnėmis bei naujomis Jurgio Bruzgos dainomis ir siausti šokiuose ar diskotekoje. Tikimės, kad mokiniai šią dieną praleido šauniai, juk jau pirmadienį laukė susikaupimas ir rimtas darbas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*