Naujausios žinios

Energetikos ir technikos muziejus

UAB „Ernst & Young Baltic“ yra viena iš organizacijų, kuri jau šešerius metus bendrauja ir bendradarbiauja su VO „Gelbėkit vaikus“ Bagaslaviškio vaikų dienos centru, kartu vykdo profesinio orientavimo programą, organizuoja Dienos centro vaikams kultūrines – pažintines išvykas, kupinas staigmenų ir malonių patirčių. Vaikų ir vėl laukė staigmena. Iš UAB „Ernst & Young Baltic“ atstovės Aistės Matulionytės vaikai gavo laišką, kuriame buvo parašyta: „Ruduo ir mokslo metai įsibėgėjo, o mes jūsų jau labai pasiilgome! Todėl kviečiame susitikti ir kartu apsilankyti Energetikos ir technikos muziejuje bei smagiai praleisti laiką. Edukacijos metu į monetų ir kitų įprastų daiktų paskirtį pažvelgsime kitu kampu bei išsiaiškinsime, nuo ko prasidėjo svarbiausi žmonijos išradimai elektros energetikos, chemijos srityse.“

Vaikai labai apsidžiaugė. Juk kelionės su savo draugais visada įspūdingos. Įlipę į baltą, šiltą, gražų autobusiuką, vaikai keliavo į Energetikos ir technikos muziejų, kuris įsikūręs industrinio paveldo objekte – pirmosios Vilniaus miesto elektrinės, atidarytos 1903 m., patalpose. Ir štai vaikai jau muziejuje, kur juos pasitiko Aistė.

Muziejaus pasididžiavimas – autentiška įranga: garo turbinos ir generatoriai, garo katilai, vandens siurbliai, vamzdynai, valdymo pultas. Apžiūrėję ekspoziciją, vaikai keliavo į edukacinį užsiėmimą, kur trumpai buvo supažindinti su istorija apie elektrą, ir po to laukė pats įdomiausias užsiėmimas – baterijos gaminimas. Vaikai entuziastingai ėmėsi šio darbo. Svarbiausia, visiems pasisekė – visų baterijos švietė. Toliau laukė pramonės ekspozicija, kur vaikai galėjo susipažinti su XIV–XXI a. Vilniaus miesto pramonės istorija ir interaktyviąja ekspozicija: „Technikos mokslas“ bei „Technika vaikams“. Čia kiekvienas vaikas rado sau mėgstamą užsiėmimą. Įspūdingiausia vaikams buvo nučiuožti vamzdžiu iš trečio aukšto į apačią. Šis čiuožimas buvo kartojamas kelis kartus. Bet viskas kas gera – greitai baigiasi. Baigėsi ir ekskursija. Vaikų dar laukė UAB „Ernst & Young Baltic“ vaišės ir šiltas atsisveikinimas. Keliaudami namo, vaikai dalinosi įspūdžiais. Štai kelios mintys:

Amelija: „Man patiko klausytis paskaitos apie elektrą, gaminti bateriją, senoviniai daiktai parodoje“.

Veronika: „Man patiko senoviniai stiklo dirbiniai, žaidimai, gaminti bateriją.“

Dominykas: „Man patiko garo katilai, siurbliai, čiuožti vamzdžiu, sumuštiniai.“

Gerda: „Patiko iš pinigėlių daryt bokštą ir matyti, kaip užsidega lemputė, čiuožti, važiuoti“.

Akvilė: „Patiko įvairūs senoviniai daiktai, baterijos gaminimas, čiuožti ir matyti, kokiu greičiu čiuožiu.“

Dominykas: „Man patiko energetikos ekspozicija, edukacinė pamoka, žaidimų kambarys.“

Alicija: „Man viskas patiko. Patiko, kaip atrodo pats muziejus, parodos, kaip mokė gaminti bateriją, žaidimų kambarys.“

Sesės Karolina ir Ernesta: „Mums patiko dirbiniai iš stiklo ir popieriaus, senovinės skaičiavimo mašinos, iš centų gaminti baterijas ir matyti, kaip jos šviečia. Nepatiko, kad taip greitai prabėgo laikas.“

Gerardas: „Patiko sumuštiniai ir bananai.“

Pasakoti galima būtų ir daugiau, tačiau vaikai skubėjo namo, kur savo įspūdžiais nori pasidalinti su tėveliais ir kitais artimais žmonėmis.

Bagaslaviškio vaikų dienos centro vaikai ir jų tėveliai nuoširdžiai dėkoja UAB „Ernst & Young Baltic“ už bendradarbiavimą, keliones, įdomias edukacines programas, vaišes, šiltą bendravimą.

Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*