Naujausios žinios

Erasmus+. Tobulini kompetencijas, tobulini Europą

Projekto koordinatorė Valda Maslinskienė

erasmus

Vienas iš šiuolaikinės mokyklos uždavinių yra padėti mokiniui išsiugdyti tiek bendrąsias, tiek dalykines kompetencijas. Projektinė veikla yra vienas iš veiksmingiausių metodų tai padaryti. Nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, kartu su partnerinėmis mokyklomis iš Graikijos, Italijos, Portugalijos ir Latvijos, dalyvauja Erasmus+ projekte „Tobulini kompetencijas, tobulini Europą“ (DEvelopig COmpetences, Developing Europe, DE.CO.D.E), kurį finansuoja Europos Komisija.

Projekto tikslas – padėti mokiniams įgyti pagrindines mokymosi visą gyvenimą kompetencijas, kurios būtinos sėkmingai įsitvirtinti nuolat besikeičiančioje daugiakultūrėje visuomenėje. Suplanuoti 5 tarptautiniai susitikimai, kurių metu siekiama įgyvendinti numatytus tikslus, ugdyti asmenines, socialines, komunikavimo, mokėjimo mokytis ir pažinimo kompetencijas. Lapkričio  27 – gruodžio 1  dienomis 4 gimnazisčių grupė, lydima projekto koordinatorės Valdos Maslinskienės ir istorijos mokytojos Inetos Stanevičiūtės,  dalyvavo  pirmajame tarptautiniame susitikime 4-oje Ilion vidurinėje mokykloje (Atėnai, Graikija). Susitikimo tema – „Aš noriu išreikšti save“ (I Need to Express Myself). 40 jaunų žmonių iš Italijos, Portugalijos, Graikijos, Latvijos ir Lietuvos pristatė savo šalis, mokyklas, ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius dirbdami tarptautinėse komandose, lankėsi Akropolio muziejuje, keliavo. 2019 metų vasario 24–kovo 2 dienomis įvyko antrasis tarptautinis susitikimas Italijoje, Giulianova mieste. Liceo Statale Marie Curie bendruomenė svetingai priėmė 23 projekto dalyvius ir juos lydinčius mokytojus. Susitikimo tema – Europos istorija  („Aš privalau žinoti“ (I Need to Know)). Viešnagės metu šeimininkai organizavo įvairias veiklas mokiniams. Mokytojai turėjo galimybę pasidalinti gerąja patirtimi seminaruose, aptarti šiuolaikinio ugdymo prioritetus ir iššūkius, mokytojų kvalifikacijos kėlimo problemas. Intensyvias projekto veiklas mokykloje keitė pažintinė kultūrinė programa.

Balandžio 7-13 dienomis Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje įvyko trečiasis Tarptautinis susitikimas tema „Aš esu skaitmeninis žmogus“ (I am a Digital Citizen). Susitikimo tikslas – suteikti mokiniams  galimybę ugdytis įgūdžius atsakingai, tikslingai ir saugiai taikyti šiuolaikines technologijas. Gimnazijos bendruomenė svetingai priėmė 22 mokinius iš partnerinių Graikijos, Italijos, Portugalijos ir Latvijos mokyklų bei 9 juos lydinčius mokytojus. Pirmadienį svečiai ir gimnazistai-projekto dalyviai rinkosi mokykloje ir dalyvavo veiklose, skirtose geriau pažinti vieniems kitus: klausėsi dainų, atliekamų gimnazistų ir jų mokytojų, susipažino su mokykla ir Širvintomis, bendravo, žaidė žaidimus, svečiai pristatė savo šalis ir mokyklas. Trečiadienį ir penktadienį projekto dalyviai pristatė namų darbus saugaus interneto naudojimo tema, mokiniai dirbo tarptautinėse komandose ir vykdė veiklas, susijusias su IKT naudojimo įgūdžių tobulinimu: dalyviai diskutavo, analizavo ir vertino interneto svetainių saugumą, kūrė asmeninius tinklaraščius, kuriuose aprašė savo įspūdžius iš Erasmus+ projekto DE.CO.D.E. susitikimų. Projekto koordinatoriai bei lydintys mokytojai stebėjo mokinių veiklą, dalinosi patirtimi, planavo sekančius susitikimus. Veiklas gimnazijoje keitė pažintinės kelionės ir kultūrinė programa. Antradienį svečiai, lydimi gimnazijos mokytojų ir mokinių, lankėsi sostinėje Vilniuje. Ekskursijos po senamiestį metu visi klausėsi gidų pasakojamos Lietuvos istorijos, gėrėjosi senąja architektūra, nepakartojama Vilniaus panorama. Ketvirtadienį laukė išvyka į senąsias Lietuvos sostines – Trakus ir Kernavę. Svečiai lankėsi Užutrakio dvare, Trakų salos pilyje, gėrėjosi nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais nuo Kernavės piliakalnių. Nors oras nelepino, tačiau geros nuotaikos ir puikių įspūdžių netrūko.

Mokiniai turėjo galimybę visą savaitę bendrauti su kitų šalių moksleiviais anglų kalba, keistis informacija, susipažinti su projekte dalyvaujančių šalių kultūra,  ugdyti  savo iniciatyvumą, kūrybingumą, kritinį mąstymą bei įgyti naujų  kompetencijų. Erasmus+ projektas – tai bendravimo, bendradarbiavimo ir gerų emocijų šaltinis. Projekto komanda nekantriai laukia ketvirtojo susitikimo, kuris vyks spalio mėnesio pabaigoje Agrupamento de Escolas de Casquilhos (Barreiro, Portugalija).

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*