Naujausios žinios

Europos muziejų naktį – atviros akmenų ir zoologijos muziejų durys

Šeštadienį, gegužės 18-ąją, Tarptautinės muziejų dienos proga bus galima nemokamai apsilankyti Respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje Mosėdyje ir Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje. Abu muziejai dirbs ir naktį – juose vyks Europos muziejų nakčiai skirti renginiai.

Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus durys bus atviros lankytojams nuo 10 val. iki 24 val. 18 val. čia prasidės Europos muziejų nakties programa. Jos renginių metu lankytojai sužinos, kaip muziejus keitėsi nuo pat įkūrimo, kaip gyvūnų iškamšos buvo gaminamos anksčiau ir dabar, susipažins su bestuburių, vabzdžių, paukščių, žuvų, varliagyvių, roplių ir žinduolių rinkiniais. Bus galima apžiūrėti ir šiuo metu muziejuje veikiančias parodas. O jų – net keturios. Ir visos skirtos gamtai.

Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus yra vienas seniausių šalies muziejų. Šiemet liepos 15 d. jis minės savo veiklos šimtmetį. Beje, tai vienintelis zoologijos muziejus Baltijos šalyse. Jo kolekcijoje – Lietuvos ir įvairiausių pasaulio kraštų gyvūnai, pradedant bestuburiais ir baigiant žinduoliais.

Vaclovo Into akmenų muziejuje gegužės 18-ąją 12 val. prasidės Mosėdžio – Mažosios Lietuvos kultūros sostinės atidarymo šventė. Jos metu vyks mokslinė konferencija apie šio muziejaus reikšmę Mosėdžio kultūriniam gyvenimui, įamžinimo akcija „Padovanok akmenį Mosėdžiui“, šventinis koncertas. Po gatvės muzikos šventės, kuri muziejaus akmenų slėnyje prasidės 19 val., visi kviečiami į Muziejų nakčiai skirtą orientacinį žaidimą „Pažink pasaulį Mosėdžio akimis“. Jo pradžia – 20 val.

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas – tai unikalus muziejus, įkurtas Skuodo rajono Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Jame sukaupta nemaža uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas šalies vietas ledynmečiu, kolekcija, taip pat Lietuvos iškasenų, mineralų kolekcijos.

Aplinkos ministerijos informacija.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*