Naujausios žinios

Festivalį „Dainuok su mumis“ prisiminus

Straipsnis buvo išspausdintas  rugpjūčio 23 d. laikraščio „Širvis“ 33-ame šių metų numeryje.

Rugpjūčio 12 d. Šiaulių kaime, Jauniūnų seniūnijoje, įvyko XIII Tradicinis Širvintų krašto lenkų kultūros festivalis „Dainuok su mumis“, kurį surengė Lietuvos lenkų sąjungos Širvintų skyrius ir Jauniūnų lenkų kultūros draugija. Šventę pradėjo du meno kolektyvai tuo pačiu pavadinimu: polonijos choras „Czerwone Maki“ iš Minsko (Baltarusija) ir vietinis liaudies ansamblis „Czerwone Maki“. Kolektyvai atliko dainą „Czerwone Maki na Monte Cassino“ („Raudonosios aguonos Monte Kazino“). Šita daina tapo lenkų patriotizmo simboliu. Joje pasakojama, kaip lenkai kovojo II pasaulinio karo metais su fašistais toli nuo savo tėvynės, Italijoje.

Vedėja Edita Tamošiūnaitė pasveikino visus dalyvius, žiūrovus, o jų buvo išties daug iš Šiaulių, Barskūnų, Jauniūnų, Alionių, Medžiukų Maišiagalos, Širvintų, Vilniaus ir iš kitur. Pristatė svečius: Seimo narius Ritą Tamašunienę, Michalą Mackevič, Česlavą Olševskį, Lenkijos Respublikos Ambasados Vilniuje Generalinį konsulą Marciną Zieniewiczą, Maišiagalos kleboną prelatą Janą Kasiukevič, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos vyriausybės vyr. specialistę Eglę Kiuraitę, Širvintų rajono tarybos narius Rasą Tamošiūnienę ir Zenoną Miselį, Lietuvos lenkų sąjungos Širvintų skyriaus ratelių pirmininkus.

Rita Tamašunienė tarp kitko pacitavo šv. Augustino žodžius: „Išmokite šokti ir dainuoti, nes angelai danguje neturės ką su jumis veikti“. Padėkojo ansambliui „Czerwone Maki“, kuris, neturėdamas jokių sąlygų, (atėjus į valdžią Darbo partijai buvo atimtos Jauniūnų seniūnijoje patalpos, kuriomis ansamblis naudojosi daug metų), sugeba surengti tokias gražias šventes. Džiaugėsi, kad tiek jaunų žmonių dalyvauja šventėje, kad stengiasi perimti ir puoselėti tėvų tradicijas.

Kunigas Jan pakvietė visus maldai, po to visus palaimino. Konsulas džiaugėsi, kad nors atvyko į Vilnių tik prieš 10 dienų, labai gerai jaučiasi.

Mūsų partneriai – Maišiagalon tradicinių amatų centras – surengė amatininkų mugę, kurios metu mokė vaikus ir jaunimą piešimo, mezgimo, verbų pynimo, papuošalų gamybos subtilybių. Šventėje taip pat dalyvavo Šeimos neįgaliųjų centras iš Džiencioluvkų (Dzięciolłówki, Lenkija), kuris pristatė neįgaliųjų darbų parodą, mokė norinčius piešimo ant šilko.

Šventėje dalyvavo „Linksmosios močiutės“ iš Šiaulių, „Czerwone Maki“ iš Jauniūnų, „Przyjaźń“ iš Maišiagalos, „Green and Gold“ iš Maišagalos, „Ringė“ iš Šiaulių, Silvija Kasparaitė iš Medžiukų, kapela „Rande Vous“ iš Lentvario, „Randeo Anima“ iš Paberžės, choras „Czerwone Maki“ iš Minsko (Baltarusija) ir liaudies ansamblis „Mżawka“ iš Vengorževo (Węgorzewo, Lenkija).

Meninę programą ir diskoteką surengė „Show Masters“.

Iš visos širdies dėkojame partneriams ir rėmėjams už paramą. Mūsų partneriai – Maišiagalos Tradicinių amatų centras, Maišiagalos kultūros centras; rėmėjai – „Wspólnota Polska“ finansuojama iš Lenkijos Respublikos Senato, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos, Nemenčinės etnografinis muziejus, Nemenčinės kultūros centras, Maišiagalos vietinė bendruomenė, Jauniūnų seniūnija, AB NTEX, Jan Mučin, Jauniūnų lenkų kultūros draugija.

Stefanija Tamošiūnienė. Nuotraukos Neringos Tuškevičienės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*